Jaki jest wasz gatunek ulubiony gatunek literacki?

Missisipi
12.12.2015
Ja nie mam określonego. :)
Głównie fantasy, ale takie obyczajowe też lubię. :D
A wy?
Sky300
13.12.2015
Za takim czystym fantasy nie przepadam, za to fantastykę lubię, najbardziej taką w realnym świecie. Lubię też gdy jakakolwiek akcja w książce dzieje się w czasach podobnych do średniowiecza.
Poza tym lubię też romantyczne książki, czasem dramaty albo sci-fi ;) Uwielbiam, kiedy w książkach postacie walczą mieczem, lukiem itp. ogólnie bronią białą :P
MrJ
13.12.2015
Łuk to nie broń biała. A fantasy to tak bardzo rozbudowany gatunek, że nie można chyba powiedzieć, że się go lubi, bo to nie tyle gatunek co cała ich kategoria.
Vampircia
13.12.2015
Ja zdecydowanie stawiam na fantastykę naukową. Inne rzeczy też zdarza mi się czytać, ale jednak w tym kierunku idę najczęściej.
Jack O'Frost
13.12.2015
A ja się wyłamię i powiem, że stawiam na dobre dramaty i romanse, choć do innych gatunków również mogę zajrzeć.
Majeczuunia
13.12.2015
Uwielbiam romanse i dramaty wszelkiego rodzaju, za fantasy nie przepadam, chociaż ostatnio zaczęło mnie interesować RPG, więc może na jakąś książkę fantasy też się skuszę :3
Neli
13.12.2015
ROMANSE! <3
Vampircia
13.12.2015
Romanse też lubię, ale głównie gejowskie. Tak, przyznaję się do yaoizmu:]
Jack O'Frost
13.12.2015
Yaoi? Jeśli napiszesz yaoistyczny one-shot, daj znać.
Vampircia
13.12.2015
Yaoi to ja w życiu napisałam dużo, ale to było dawno i nieprawda:P
Jack O'Frost
13.12.2015
Cóż, pozostaje mi chyba obejść się smakiem :(
Ichigo-chan
13.12.2015
(ja ci napiszę jak chcusz)
(wim, że chcesz)

gatunek literacki... Fantasy. Obojętnie co, byle nie wschodnie ani polskie ;-; Ni lubię i tyle ;-;
i romanse też lubię XDD
i horrory
nie lubię kryminałów zbytnio
a tak to resztę mogę przeczytać
a yaoi życiem
Jack O'Frost
13.12.2015
Ichigo-chan, będę wniebowzięty ;)
Vampircia
13.12.2015
Nie musisz obchodzić się smakiem. Jest takie powiedzenie: szukajcie, a znajdziecie;)
Vasto Lorde
13.12.2015
Fantastyka, kryminał i przede wszystkim horror <3
Jack O'Frost
13.12.2015
Gdyby był czas na szukanie, poszukałbym.
Ichigo-chan
13.12.2015
Jaaaack
mi się jakoś tak dziwnie kojarzy, że ty chyba KnB oglądałeś
zadowoli cię AkaKuro? XDDD
Jack O'Frost
13.12.2015
Nie pogardzę ;)
Vampircia
13.12.2015
Przepraszam za offtop, ale ewidentnie brakuje na tym forum opcji prywatnej wiadomości.
Jack O'Frost
13.12.2015
Z tego, co zauważyłem, offtop to tutaj codzienność, więc się nie przejmuj :)
Sileth
13.12.2015
Fantastyka wszelkiego rodzaju z drobnymi wyjątkami: większość podgatunków Ści-fi, fantasy i horror oczywiście. Lubię też paranormal romance, ale to bardziej okazjonalnie. Nie trawię za to takiego typowego high fantasy, zdecydowanie wolę low fantasy, dark fantasy albo urban fantasy. Jeśli ktoś nie ogarnia to high fantasy pisał na przykład Tolkien. :v
Sileth
13.12.2015
Ichi, ty jałołistko xD
Sileth
13.12.2015
O, i generalnie fanfiction są spoko. Takie tępe, do przewidzenia i zazwyczaj słabe... Ale trzeba się czymś odmużdżać.
Ichigo-chan
13.12.2015
...dobrze napisane fanfiction są spoko. To tak jakby powiedzieć, że powieść historyczna to dno, bo Krzyżaków się ciężko czyta ;-; a kysz szatanie...
jak ktoś lubi potterowskie fanfiction i nie ma problemu z romansem to jest takie jedno, które mnie osobiście rzuciło na kolana, bo styl i fabuła są... jak dla mnie naprawdę dobre
Ellen - Dwadzieścia lat wcześniej
teraz mi się lincza nie chce szukać ;-;
Vampircia
13.12.2015
Fanfiction to mój żywioł. A zdarzają się nawet takie, które biją oryginał na głowę.
Sileth
13.12.2015
Bardziej mówiłam o tych gniotach 1D, 5SOS etc.
Ale ff potterowskie potrafią być niekiedy bardzo dobre i sama wiele takich czytałam.
Za to jakoś tak najbardziej lubię te odmużdżajace ficki fangirlów albo te z shipami...
Vampircia
13.12.2015
Dobrze powiedziane, to są "ficki" ;) Serio, fascynuje mnie fenomen tego słowa.
Sky300
13.12.2015
Ichi, jak napiszesz yaoi to mnie też poinformuj ^^ :P
Senezaki
19.12.2015
Yaoi B)
Horror
Komedia
Fantasy
Psychologiczny ;-;
Sileth
20.12.2015
B)
Daniel
20.12.2015
Ostatnio coraz bardziej skłaniam się w stronę thrillerów, kryminałów oraz literatury obyczajowej. Fantastyka i fantasy jakoś mnie nudzi od pewnego czasu.
Anonim
21.12.2015
Mam podobnie jak Daniel, ale tłumaczę to sobie tym, że fantasy od dawna nie wydało żadnej perełki. Wszystko oklepane i schematyczne, brakuje nowości. Po raz setny ten sam białowłosy, te same elfy, te same przyczyny i skutki, nuuuda. Teraz mam "Pana Lodowego Ogrodu" i "Ogrody Księżyca" i mam nadzieję, że coś wreszcie ruszy. :c Teraz trzymam się horrorów, średniowiecznych i antycznych klasyków oraz SF.
MrJ
22.12.2015
Ogród jest świetną fantastyką, przynajmniej wg. mnie. Ja chyba nie musze sie tlumaczyc ze uwielbiam fantastyke w kazdym wydaniu, czy SF czy medieval
Piotrek P. 1988
13.11.2019
Moje ulubione gatunki literackie: komedia, surrealizm, przygoda, akcja, fantastyka.
Piotrek P. 1988
04.04.2020
Z jakich gatunków literackich teksty najchętniej piszesz albo czytasz?

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji