LBnD 0(0)7 (zgłoś się!)

LeeaThorelli
01.06.2020
Znowu mam możliwość wymyślić dla Was tematy na drabble.

1. Radioterapia
Jest to metoda leczenia oparta o promieniowanie jonizujące. Promienie X, czyli promieniowanie rentgenowskie, znane chociażby z diagnostyki obrazowej złamań kości, służy również do leczenia nowotworów.

2. Chemia miłości
Nowe metody jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa pozwoliły na odkrycie w mózgu ośrodka odpowiedzialnego za miłość. Pionierką w tej dziedzinie jest Helen Fisher, która napisała książkę "Anatomia miłości". Co ciekawe, przy zakochaniu uaktywnia się ten sam obszar mózgu, co przy stosowaniu kokainy! Ponadto jest to najbardziej pierwotny obszar mózgu odpowiadający m.in. za głód. Poza tym, istnieje kilka związków chemicznych, których obecność jest konieczna, aby wywołać stan zakochania.

Czas do szóstego czerwca. Życzę weny. :D
Pan Buczybór
01.06.2020
Kurde, z twoimi tematami to nigdy nie jest ani nudno ani zbyt łatwo :)
LeeaThorelli
01.06.2020
Najbardziej zależy mi, żeby nie były nudne ^^
Zaciekawiony
01.06.2020
Bardzo mi odpowiadają. Można dwa drabble?
Pan Buczybór
01.06.2020
Eeee, kurde, ktoś chyba o to pytał kiedyś... Chyba można tylko jedno zgłosić do konkursu, ale nie jestem do końca pewien.
LeeaThorelli
01.06.2020
Z tego co mi wiadomo, to można w jednym drabble zawrzeć dwa tematy.
Shogun
01.06.2020
Kiedyś pytał o to Antoni i wyszło na to, że można napisać tylko jedno drabble.
LBnDrabble
01.06.2020
Akapit siódmy

...

#Opisz temat jak chcesz, ale pamiętaj, że dajemy swobodę jego interpretacji. #Dodatkowe utrudnienie, ułatwienie, udziwnienie? Nie ma sprawy. Będzie to zadaniem (tematem) dodatkowym tylko dla chętnych :)

W związku z powyższym oraz wątpliwościami Zaciekawionego (i zapewne nie tylko Jego) pytanie do autorki tematu, LeeaThorelli: czy podałaś dwa oddzielne, równoważne tematy, czy temat główny (1) i zadatkowy (20) – jak stanowi regulamin.

N.
LBnDrabble
01.06.2020
W związku z powyższym oraz wątpliwościami Zaciekawionego (i zapewne nie tylko Jego) pytanie do autorki tematu, LeeaThorelli: czy podałaś dwa oddzielne, równoważne tematy, czy temat główny (1) i dodatkowy (2) – jak stanowi regulamin?
LeeaThorelli
01.06.2020
Znaczy tak, ja nie ustalam, który jest główny. Można jednak przyjąć, że temat pierwszy jest zawsze główny.
LBnDrabble
01.06.2020
Mówisz tak i tak jest. Wszystko jasne. Dziękujemy.

Temat główny (obowiązkowy):

Radioterapia

Temat dodatkowy (dla chętnych):

Chemia miłości

Jedno drabble na główny temat, a dodatkowo chętni mogą wkomponować w dowolny sposób, w to samo drabble temat dodatkowy.

Zaciekawiony, jeśli chcesz, możesz potraktować temat dodatkowy jako drugi temat główny i napisać dwa oddzielne drabble, aczkolwiek do konkursu musisz wybrać jedno – drugie publikujesz "prywatnie" poza konkursem.
Anonim
01.06.2020
Za późno, już napisałem.
LBnDrabble
01.06.2020
Rozumiem, że potraktowałeś temat 2 jako temat główny?
Anonim
01.06.2020
Tak.
Anonim
01.06.2020
Jako jeden z dwóch.
LeeaThorelli
01.06.2020
W tym przypadku faktycznie to temat 2 jest główny, z resztą sama tak go potraktowała. :D Dobra, jak jeszcze będę kiedyś ustalać tematy, to sprecyzuję to lepiej.
LBnDrabble
01.06.2020
Rozumiem, że zależy Ci na pracy. Proponuję jednorazową innowację, aby wilk był syty i cała owca:

UWAGA

Wyjątkowo (a może się spodoba?) w Bitwie tej sami orzekamy, który temat (1 lub 2) będzie w naszym drabble tematem przewodnim (głównym) a tym samym, który (ewentualnie – bo nie musimy go zawierać) dodatkowym.

Np. wybieram 2 jako temat główny (jak zrobił to Antoni), co jest tożsame, że 1 jest dodatkowym tematem (którego można, ale nie trzeba zawierać.

I odwrotnie:

Tematem głównym jest dla mnie 1, zaś 2 staje się automatycznie dodatkowym (który mogę, ale nie muszę zawierać).

Takie rozwiązanie podoba się zainteresowanym? :)
Shogun
01.06.2020
Ooo, i teraz wszystko jasne ;D
LeeaThorelli
01.06.2020
No, dokładnie o takie coś mi chodziło, żeby wybór zależał od autora, bo niekoniecznie może komuś odpowiadać temat główny narzucony przeze mnie. :-)
Neurotyk
01.06.2020
Super :)
Anonim
01.06.2020
Jeszcze wprowadziłem drobne poprawki do tekstu. Bez niczyjej sugestii.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji