Literackie Horyzonty - Badanie gruntu ?

Witajcie, Opowijczycy!
Literackie Horyzonty zmartwychwstały, a wraz z tym cudem, nadchodzi nowa propozycja zabawy oraz pytanie.
Zanim z czymkolwiek wystartujemy, chcielibyśmy zapytać co sądzicie o zaproponowanej formie zabawy i czy znaleźliby się chętni. Jeśli macie jakieś pomysły, chcecie dodać coś od siebie albo uważacie, że jakiś element wymaga zmiany - śmiało, dajcie znać! Zabawa byłaby organizowana co dwa miesiące, co wydaje się dobrą częstotliwością.

Pamiętajcie, proszę, o konstruktywności i kulturze wypowiedzi. A poniżej opis proponowanej zabawy. ?

“Słowobranie”, to zabawa polegająca na napisaniu krótkiego tekstu (do 500 słów) na podstawie wylosowanego zestawu, składającego się z pomysłu i podpowiedzi. Obie te rzeczy, pomysły i podpowiedzi, dzielą się na dwie pule, z których losowane są konkretne pozycje za pomocą generatora. Wylosowane zestawy są przydzielane wszystkim zgłoszonym uczestnikom, którzy mają czas dwóch tygodni na napisanie tekstu. Następnie uczestnicy zabawy jak i użytkownicy portalu Opowi, zostawiają opinię, uwzględniającą wykorzystanie zestawu w tekście, poprawności zamieszczonego fragmentu oraz innych elementów, takich jak bohaterowie, czy akcja. Opinia jest połączona z oceną w skali od 1 do 5, nazwaną “Piórkową”. Oceniający zostawiają ocenę wraz z opinią w przeznaczonym do tego wątku, a dodatkowo samą opinię zamieszcza bezpośrednio pod tekstem.
Wygrywa tekst, który otrzyma najwięcej Piór. Wygrany ma prawo do stworzenia nowych pól pomysłów i podpowiedzi, a następnie do rozlosowania ich wśród uczestników następnej edycji.

*Jednocześnie zaznaczamy, że poprzednia zabawa nie powróci. ;) Dobrej nocy!
Noico1
rok temu
Ha, ha, kultura wypowiedzi to chyba nieprzekraczalna bariera dla większości tutejszych konkursowiczów. Te konkursy to raczej świętem chamstwa powinny się nazywać ??? To był oczywiście żart, a poważnie, bez spiny to jutro napiszę opinię.
Noico1
rok temu
Sprzedwczyka Jaruzelskiego też prezentowano, jak potomka polskiej szlachty kresowej, dla uwiarygodnienia kanalii. Jak kto głupi to wierzył w takie bajki. A już Niemcy, Żydzi i Rosjanie zadbali, by zostali tu sami głupcy, wyrzynając inteligencję i patriotów. Wystarczy przeczytać elukubracje tutejszych „literatów”, żeby się przekonać co zostało.
Noico1
rok temu
Sorry to się wkleiło nie tutaj.
Bogumił - sabotażysta...
Mnie siem podobuje, ale Bogumił już wkłada kij we szprychę
Ale oceny słownie trzeba, bo przez klikanie gwiazd, to sabotaż na mur
Chyba jednak nie chodzi o gwiazdy
Poncki
rok temu
Ja chętnie pozwijam trochę mózg.
Materazzone
rok temu
Nie wiem po co ale mi się to podobuje!
Liv12365
rok temu
Up, up ;)
Yanko - tak, opinia będzie słowna, a dodatkowym kryterium jest osobna ocena, nazwana roboczo "Piórkową". Takie piórko jak w temacie wątku. ?
Każdy Uczestnik zabawy oraz Użytkownik Opowi (który zdecyduje się na zaopiniowanie i ocenę) będzie dysponował od 1 do 5 Piór na każdy zgłoszony w zabawie tekst. ;)
Dzięki takiej skali będzie można łatwiej ocenić niż w przypadku gwiazdek, a ponadto, docelowo, nie będzie możliwa dopuszczalna ocena z "połówkami", czyli np.: 4,5 Pióra albo 3,5.
Noico1 - pozostaje nam jeszcze wiara w ludzi. ;)
Podbijamy i zapraszamy do wyrażania opinii!
Raven18
rok temu
Bardzo ciekawy pomysł, będę czekał
Atylda
rok temu
Interesujący pomysł. Jestem za :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji