@snierzna
8 miesięcy temu
Żeby sobie pisać.
Anonim
8 miesięcy temu
Dobrze jest popisać
@snierzna
8 miesięcy temu
tak. szczególnie jak naczytasz się pierdolonych mądrości, aż mi się chce rzygać od tego.
@snierzna
8 miesięcy temu
dwie paniusie się popisują, a ja już mam tego, tak dość. tych paragonowych mądrości , wypluwanych raz po raz, za razem raz.
@snierzna
8 miesięcy temu
i innych też. inni to piekło.
@snierzna
8 miesięcy temu
innych piekieł też.
@snierzna
8 miesięcy temu
napadać, czy nie napadać ?
❤ Bożenka❤
8 miesięcy temu
Do misy miksera wsyp mąkę, cukier puder, cukier wanilinowy, 350 g zimnego masła pokrojonego na kawałki, żółtka i wodę;

Miksuj na średnich obrotach do powstania jednolitej masy. Następnie zagnieć ciasto w kulę;

Przygotuj formę 30 × 24 cm. Dno i boki nasmaruj masłem a potem wylep ciastem. Zwróć uwagę, by równomiernie je rozłożyć;

Formę z ciastem odstaw do lodówki na 30 minut. W tym czasie przygotuj nadzienie;

Obierz jabłka po czym zetrzyj na tarce o średnich oczkach. Przełóż do miski i odciśnij nadmiar soku;

Do odciśniętych jabłek dodaj rodzynki, cynamon, 50 g cukru i skrobie ziemniaczaną. Wymieszaj łyżką;

Rozgrzej piekarnik do 180°C - niech będzie gotowy jak tylko skończysz kruszonkę;

Wyciągnij ciasto z lodówki i ponakłuwaj widelcem. Na ciasto nałóż nadzienie z jabłek;

Zabierz się do przygotowania kruszonki. Do misy miksera wsyp 30 g mąki, 30 g cukru i dodaj 30 g masła pokrojonego na mniejsze cząstki. Miksuj na średnich obrotach przez pół minuty. Tak gotową kruszonką obsyp wierzch jabłek;

Formę z ciastem, nadzieniem i kruszonką wstaw piekarnika na 50 minut. Piecz na drugim od dołu poziomie piekarnika. Ustaw termoobieg;

Po upieczeniu odłóż do ostygnięcia. Po chwili ciasto można podawać. Koniecznie sprawdź poniższe pomysły na urozmaicenie przepisu smakowitymi dodatkami.
❤ Bożenka❤
8 miesięcy temu
NO!
❤ Bożenka❤
8 miesięcy temu
@snierzna
8 miesięcy temu
ależ droga Pani, to wcale nie jest trudne pytanie. oczywiście napadać !
@snierzna
8 miesięcy temu
tak ! kocham cię Wrogu ! idę robić ciasto mam pełno jabłek !
@snierzna
8 miesięcy temu
❤ Bożenka❤
8 miesięcy temu
Wrogu? Ciasto najlepiej robić jak nie ma co ze sobą zrobić, tak mi matka powtarzała i tak sama powtarzam!!
❤ Bożenka❤
8 miesięcy temu
Do przepisu końcowo alkoholu dodać i smak lepszy!
Aisak
8 miesięcy temu
olaboga z tymi wontkami!
@snierzna
8 miesięcy temu
super, ile tego masła ?
@snierzna
8 miesięcy temu
ten jest mój. mój kącik . mój notes.
❤ Bożenka❤
8 miesięcy temu
Ja musze już zakupu świonteczne robić zacząć bo w sklepie dziś byłam rano i już dekoracje som!
@snierzna
8 miesięcy temu
już mam przepis, a ty nawet drable nie napisałaś, a ja napisałam, ale jakoś nie ma go jeszcze. jak nie napisałaś drable nie masz

Część postów została ukryta (1962)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
spać, spać
spać, spać
spać, spać
!!
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
macie fajnie.
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
spać, spać
spać, spać
spać, spać
!!
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
Mam herbatę, mega kubek, herbatnika i list do Anta, ciągle jakieś listy czytam , na przekór, w sprawie, nie wiadomo poco, nic nie dają. Nie mam tego listu, tak naprawdę, ale mam taki super tekst, muszę go tylko sfotografować i przerobić na tekst w notatniku i wrzucić. Ant, będzie zachwycony i będzie się drapał po głowie, już sobie wyobrażam jak stoję na granicy miasta Nod, do którego zostanę zesłana kolejny raz.
Ale jak zwykle przejdę przez pustynię, ominę gorejący miecz i...
Mam herbatęi kota, ciepło mi.
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
A,tak ten list, to za to, że blokuję mi dostęp i jeszcze się z tego cieszy !
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
A, nie chce misię przerabiali wrzucać to idę w takim razie jako anonim z potężna magią w 3 częściach
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
Spać spać spać
Kurwa ! Spać spać
Spać spać spać

No i nic
Dupa w ogóle nie śpię :/
NinjaC
3 tygodnie temu
Zjebany.
NinjaC
3 tygodnie temu
Literat się znalazł.
NinjaC
3 tygodnie temu
i nie pasuje do Tureckich Sandałów
NinjaC
3 tygodnie temu
2000 wpisów w notesie 🤗
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
a, ty jak zwykle sam siedzisz , sam piszesz , sam recenzujesz i nikt tego nie czyta :)
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
ale może się mylę i też piszesz dla wydawnictwa Trumna, jak Roma ?
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
fajny mam awatar, czy nie ?
NinjaC
3 tygodnie temu
po co przylazłeś?
NinjaC
3 tygodnie temu
no do dupy, wszystko na wszystkim, oko nie wie gdzie patrzeć. To jakaś prowokacja a nie awatar. I te zamyślenie literackie ci nie pasuje. Ja w to nie łykam.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
ale ciebie to łatwo wkurwić :))) haha :)
NinjaC
3 tygodnie temu
chyba ciebie
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
XD
NinjaC
3 tygodnie temu
jak zwykle chcesz się pokłócić!
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
dobra, bujaj jajca - spadam, bo nudy z tobą w chój. jak zwykle. Pa
NinjaC
3 tygodnie temu
😢
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
😀
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
z cyklu bareja móvi 😀

NinjaC 10 min. temu
jaki grzeczniutki...głaskam na dobranoc. głask, głask

Diabelskie Muskuły 4 min. temu
chacha, nie chce cię !

NinjaC 3 min. temu
masz pecha
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
NinjaC
3 tygodnie temu
w roli głównej Malwina Bora Koliberusińska, zbieraczka, niejadek, kibicka, przesiadywaczka z kotem w fotelu, handlarka chodnikowa, niechcący turystka, czytaczka różnych rzeczy, odkładaczka spraw na potem, kucharka, słuchaczka, miłośniczka mandali, utrwalatorka rysunków lakierem do włosów, łasuch.
NinjaC
3 tygodnie temu
handlarka chodnikowa 😕
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
🗣️ snob
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
🗣️ i grubasek, ić sobie do siebie
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
tam się popisuj, dziadku
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
ale tak poważnie łukaszeko-ninjo, to gdzie jest Janek ?
NinjaC
3 tygodnie temu
ja cię nie wyganiałem, jak właziłeś mi na kark z "kolegami". Niekoleżeńsko.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
kiedy właziłam ? zawsze byłam grzeczna 🙏
NinjaC
3 tygodnie temu
dobra, zwijaj dywan turecki. papa
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
🥹 do-o bra ( to jest takie jąkanie, bo jestem bardzo bliska płaczu i staram się nie popłakać )
NinjaC
3 tygodnie temu
ojej 😢wzruszyłem się bardziej niż na pożegnaniu Pauliny
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
zawsze tylko się rzucasz na słabszych, a Woźnego się boisz.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
uciekam !!
NinjaC
3 tygodnie temu
Woźnego tak, ciebie nie.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
to dobrze, że się boisz Woźnego. mores musisz znać👊

https://zapodaj.net/plik-zvzjJsMpwz
NinjaC
3 tygodnie temu
7. Pokora najwyższą formą wyrazu szacunku
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
a, teraz całuj pierścień, pokłoń sie do ziemi i odejdź wolny.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
haha, zawsze byłeś głupi.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
Pa.
NinjaC
3 tygodnie temu
Pa.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
Rebus
👦🧢 ➕ 😎📱
➖ 🧠
➕ 💪✨
⬇️
👑🏪🐞 😂
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
Rozwiązanie
KNYPEK + CVEL
odejmij rozum, dodaj pewność siebie
= BOSS POD BIEDRONKĄ 😆
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
haha 🤭
NinjaC
3 tygodnie temu
Diabelskie Muskuły
Idzie na urlop,
wraca zmęczony sobą.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
:)
Pa. 👋

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji