prawa autorskie do publikacji na opowi.pl

Nikto0
18.02.2021
Witam. Mam pytanie czy wraz z publikacją na Opowi.pl tracę prawa autorskie do tekstu czy nadal je zachowuję, bo na wattpadzie mam do wyboru opcję i między innymi jest tam ta chroniąca prawa autorskie?
Pan Buczybór
18.02.2021
cały czas masz pełne prawa autorskie do swoich tekstów.
Nikto0
18.02.2021
Dzięki. :)
Liv12365
18.02.2021
Ale do tego nie trzeba było osobnego wątku :c

Nie mniej ważne, że odpowiedź na pytanie uzyskana ;)
Zaciekawiony
18.02.2021
Prawa autorskie osobiste są niezbywalne, a o majątkowych nic nie mówi regulamin.
Nikto0
18.02.2021
Czyli prawa majątkowe też mam po publikacji tu tekstów?
Pan Buczybór
18.02.2021
też
Zaciekawiony
18.02.2021
Dopóki ktoś nie nawiąże z tobą umowy mającej jako warunek przeniesienie części praw. Przy czym prawa majątkowe to takie rzeczy jak - nikt bez twojej zgody nie może zarabiać na twoim dziele, publikować w formie dającej zysk, niezależnie od tego w jakim miejscu zostało opublikowane. Pamiętam jak była taka sprawa, że Wyborcza w artykule zacytowała anonimowy wierszyk z internetu, po czym okazało się, że autor istnieje i musieli bulić. Było też kilka przypadków plagiatów, gdy w wydrukowanej książce pojawiły się fragmenty z blogów i tam też były różne pozwy i zadośćuczynienia.(przyjętą praktyką jest w takiej sytuacji publikacji bez zgody lub plagiatu zasądzanie trzykrotności zysków).
Zaciekawiony
18.02.2021
https://lookreatywni.pl/baza-wiedzy/omylkowe-nieoznaczenie-fragmentow-czyli-o-plagiacie-ksiazki-katarzyny-pakosinskiej/
Narrator
19.02.2021
Prawo autorskie jest automatycznie chronione przez międzynarodowe przepisy. Tekst może być publikowany przez drugą osobę jedynie po zgodzie wyrażonej przez autora. Dlatego różne tam klauzule na temat praw autorskich w profilach użytkowników mijają się z celem.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji