Refluksja Nunczeskowa opóźnia opóźnieniem PKP opóźnione i czuje się jak u siebie w opóźnieniach, lecz dlaczego jej włosy jak porosty obwieszczają hymn???

Dżonatan Musina
5 miesięcy temu
pytanie dla państwa zgody
słone paluszki
5 miesięcy temu
A więc do końca realizujesz swój plan, trollu?
Rozwalisz opowi na drzazgi?
👏🖕👏
Był to zwykły dzień w siedzibie Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) w Warszawie. Agenci z Departamentu Kontrwywiadu zajmowali się analizą i dekryptażem przechwyconych wiadomości z różnych krajów. Wśród nich była Anna, młoda i zdolna kryptolog, która specjalizowała się w łamaniu kodów rosyjskich.

Anna właśnie otrzymała od swojego szefa, pułkownika Marka, nowy plik z nagraniem rozmowy telefonicznej z Moskwy. Miała za zadanie odszyfrować jej treść i sprawdzić, czy zawiera jakieś istotne informacje dla bezpieczeństwa Polski. Anna podłączyła słuchawki do komputera i włączyła nagranie. Usłyszała kobiecy głos mówiący po rosyjsku:

Из-за рефлюкса Нунческова задерживается поезда, и в опозданиях она чувствует себя как дома, но почему ее волосы, как лишайник, объявляют гимн???

- Refluksja Nunczeskowa opóźnia opóźnieniem PKP opóźnione i czuje się jak u siebie w opóźnieniach, lecz dlaczego jej włosy jak porosty obwieszczają hymn???

Anna zmarszczyła brwi. To było coś, czego nie spodziewała się usłyszeć. Nie miała pojęcia, co to znaczyło. Nie rozpoznawała żadnego znanego jej szyfru ani kodu. Nie wiedziała też, kim była Refluksja Nunczeskowa ani co miała wspólnego z PKP, opóźnieniami, włosami i hymnem. Było to dla niej kompletnie bez sensu.

Anna postanowiła sprawdzić, czy nie pomyliła się w transkrypcji. Odtworzyła nagranie kilka razy, porównując je z tekstem na ekranie. Nie znalazła żadnych błędów. To była dokładnie ta sama wiadomość, którą usłyszała. Anna poczuła się zaintrygowana i zirytowana jednocześnie. Nie lubiła, gdy coś jej się nie udawało. Była ambitna i dążąca do perfekcji. Nie chciała zawieść swojego szefa i kolegów.

Anna postanowiła poszukać pomocy. Zadzwoniła do swojego przyjaciela, Michała, który pracował w innym departamencie SKW. Michał był ekspertem od rosyjskiej kultury i historii. Anna liczyła, że może on coś wiedzieć na temat tej dziwnej wiadomości.

- Cześć, Michał, mam dla ciebie zagadkę - powiedziała Anna, gdy Michał odebrał telefon.

- Cześć, Ania, co tam? - odpowiedział Michał.

- Słuchaj, dostałam dziś do odszyfrowania nagranie z Moskwy i nie mam pojęcia, co ono oznacza. Może ty coś skojarzysz?

- No to dawaj, jestem ciekaw.

- Ok, to jest tak: Из-за рефлюкса Нунческова задерживается поезда, и в опозданиях она чувствует себя как дома, но почему ее волосы, как лишайник, объявляют гимн??? Refluksja Nunczeskowa opóźnia opóźnieniem PKP opóźnione i czuje się jak u siebie w opóźnieniach, lecz dlaczego jej włosy jak porosty obwieszczają hymn???

- Co? - Michał wybuchnął śmiechem. - To jakiś żart?

- Nie, to na serio. To jest nagranie z Moskwy. Nie masz pojęcia, co to może znaczyć?

- Ania, to jest kompletna bzdura. To nie ma sensu. To nie jest żaden szyfr ani kod. To jest jakaś głupota.

- Ale skąd to się wzięło? Kto to powiedział i dlaczego?

- Nie wiem, Ania. Może to był jakiś żart, albo pomyłka, albo prowokacja. Może ktoś chciał cię zmylić albo rozbawić. Nie ma się czym przejmować.

- Ale ja muszę to rozwiązać. To jest moje zadanie. Nie mogę zostawić tego tak.

- Ania, daj spokój. Nie ma co tracić czasu na coś takiego. To nie ma znaczenia. To jest śmieć.

- Michał, proszę, pomóż mi. Może to jest jakaś aluzja, albo metafora, albo coś. Może to ma jakiś ukryty sens. Może to jest jakaś zagadka.

- Ania, nie ma sensu. To jest bez sensu. Nie ma co się nad tym zastanawiać. To jest strata czasu i energii.

- Michał, nie bądź taki. Spróbuj mi pomóc. Może to jest ważne. Może to jest jakiś klucz do czegoś większego.

- Ania, nie ma czegoś większego. To jest nic. To jest pusty dźwięk. To jest refluksja nunczeskowa.

- Co to jest refluksja nunczeskowa?

- To jest to, co właśnie usłyszałaś. To jest refluksja nunczeskowa. To jest nic.

- Michał, nie rozumiem.

- Ania, nie ma co rozumieć. To jest refluksja nunczeskowa. Koniec i kropka.

Michał odłożył słuchawkę. Anna została sama ze swoją zagadką. Nie wiedziała, co zrobić. Czy Michał miał rację? Czy to było naprawdę nic? Czy to było coś ważnego? Czy to było refluksja nunczeskowa?

Anna spojrzała na ekran komputera. Na niebieskim tle widniał biały napis:

Из-за рефлюкса Нунческова задерживается поезда, и в опозданиях она чувствует себя как дома, но почему ее волосы, как лишайник, объявляют гимн??? Refluksja Nunczeskowa opóźnia opóźnieniem PKP opóźnione i czuje się jak u siebie w opóźnieniach, lecz dlaczego jej włosy jak porosty obwieszczają hymn???

Anna westchnęła. Nie miała pojęcia, co to znaczyło. Nie miała pojęcia, co to była refluksja nunczeskowa. Nie miała pojęcia, co zrobić.

Anna postanowiła spróbować jeszcze raz. Włączyła nagranie i wsłuchała się w kobiecy głos. Może tym razem usłyszy coś innego. Może tym razem znajdzie rozwiązanie. Może tym razem zrozumie refluksję nunczeskową.
Nadleśniczy Nuncescu
5 miesięcy temu
Nie było mnie dwie godziny i krowy w lucernę wlazły.

Aha, będę się żarliwie modlić o ciąg dalszy.
SwanSong
5 miesięcy temu
Co to? Zjazd ruskich onuc?
słone paluszki
5 miesięcy temu
Wątek do usunięcia.
wersyisłowabiegłe
5 miesięcy temu
wykluczone
Bardzo proszę o kolejne informacje.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji