Rozmowy polityczne VI - dla wybitnych politologów, analityków i fachowców

malakruszyna
9 miesięcy temu
Mile widziani wszyscy, którzy mają coś mądrego do powiedzenia.
malakruszyna
9 miesięcy temu
Analitycy, znawcy, wybitni politolodzy.
SwanSong
9 miesięcy temu
W Polsce każdy jest znawcą i analitykiem.
malakruszyna
9 miesięcy temu
Wszyscy też znają się na medycynie.
malakruszyna
9 miesięcy temu
I na psychologii.
pisarz ludowy
9 miesięcy temu
Kto rsądzi ten ma moc
pisarz ludowy
9 miesięcy temu
*rządzi
malakruszyna
9 miesięcy temu
Tu są mapy terytoriów na Ukrainie już definitywnie zajęte przez Rosjan i ich postępy w kolejnych dniach. Przyznam, że ciekawie to nie wygląda.

https://tvn24.pl/polska/mapa-wojny-na-ukrainie-ktore-miasta-i-regiony-sa-zajete-przez-rosjan-5617032
malakruszyna
9 miesięcy temu
Noico
9 miesięcy temu
Widzieliście? Zamiast dać mu medal to zatrzymano mężczyznę, który zniszczył koparką pomnik Armii Radzieckiej.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-koszalin-zniszczyl-koparka-pomnik-armii-radzieckiej-39-latek,nId,5884241#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

39-latek podejrzewany o zniszczenie pomnika Zwycięskiej Armii Radzieckiej na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie jest już w rękach policji. Mężczyzna w nocy z wtorku na środę wjechał na teren nekropolii koparką i z użyciem ciężkiego sprzętu powalił pomnik. Mieszkaniec Koszalina miał tłumaczyć policjantom, że powalił pomnik ze złości na obecną sytuację w Ukrainie, która na skutek agresji Rosji objęta jest wojną
Noico
9 miesięcy temu
Chore.
Ant
9 miesięcy temu
Minister obrony: Rosjanie zabili więcej ukraińskich cywilów niż wojskowych

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-pietnasty-dzien-inwazji-rosjan-relacja-na-z,nzId,1994,akt,102256
Ant
9 miesięcy temu
Mamy wskazania, że Rosja może użyć broni chemicznej lub biologicznej na Ukrainie, jednocześnie oskarżając o to USA - powiedział w czwartek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu
Ant
9 miesięcy temu
W obwodzie kijowskim żołnierze rosyjscy ostrzelali samochód, w którym była para emerytów; kobieta i mężczyzna zginęli - poinformowała w czwartek ukraińska policja
https://www.facebook.com/pol.kyivregion/posts/326606579503665
Ant
9 miesięcy temu
Ant
9 miesięcy temu
Rzecznik prasowy rosyjskiego ministerstwa obrony ogłasza, że podstępni Amerykanie na terytorium Ukrainy zajmują się badaniami nad trasami migracji ptaków, które roznoszą patogeny po Rosji ?
https://twitter.com/labuszewska/status/1502002716796723206
Abbie Faria
9 miesięcy temu
Była stonka, teraz są ptaki.
Tjeri
9 miesięcy temu
https://zapodaj.net/6e233faa77691.jpg.html
słone paluszki
9 miesięcy temu
Jeśli ktoś miałby ochotę nasrać putinowi na łeb: poopin.pl
Tjeri
9 miesięcy temu
Słone paluszki, melduję gotowość!

Część postów została ukryta (2872)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Noico1
ponad tydzień temu
Tego bełkotu szwabskiego pomiotła nazywającego siebie demokratą o zmieniającym się klimacie i grzechach ludzkości, jaki wygłosił na ostatnim spędzie polskich folksdojczów, po prostu nie da się już słuchać.
SwanSong
ponad tydzień temu
Pewnie nie zrozumiałeś, o czym mówi, prosiaczku.
Abbie Faria
ponad tydzień temu
Zmiana klimatu to ciekawy temat. Mówi się o podniesieniu poziomu wód, zalewaniu Holandii ( Niderlandów) i Wielkiego Jabłka. A problemem nie jest zalewanie tylko ucieczka wody. Jeżeli podniesie się średnia temperatura na Ziemi powyżej 36 stopni, nie będziemy mieć wody. Albo inaczej, woda będzie, będzie jej bardzo mało i jej koszt zrówna się z kosztem złota. Niemożliwe?
Podobno na Marsie była woda. Teraz wiemy jak wygląda. Czy ucieczkę wody w przestrzeń kosmiczną da się zahamować?
Pewnie tak.
Na Księżycu powinna zostać wybudowana wielka studnia i tam skraplana woda. To karkołomne zadanie, ponieważ z powodu braku atmosfery temperatura na księżycowym równiku wzrasta do 120 stopni. Ponieważ ciśnienie na Księżycu równe jest niemal próżni, woda uwolniona w stanie ciekłym natychmiast zamienia się w parę. Poprzez wiatr słoneczny jest wyrzucana dalej od Księżyca.
Aby gromadzić wodę na Ksieżycu, należałoby wywiercić ogromną studnię, na jej dnie wykopać kulisty kształt i tam kolejne paski i zespawać pojemnik na wodę wytrzymujący olbrzymie ciśnienie od środka - woda będzie dążyła do ucieczki. Woda może być łatwo zamieniana na paliwo dla rakiet z dodatkiem CO2. Zasiedlenie Księżyca będzie trudne - nie ma tam atmosfery i ozonu wyłapującego promieniowanie powodujące nowotwory. Ale w obliczu zagrożenia katastrofą upadku wielkiej kilkudziesięciokilometrowej asteroidy, miliarderzy zaryzykują ucieczkę na srebrny glob.
Noico1
ponad tydzień temu
Ha, ha, wystarczy uruchomić systemy odsalania wody morskiej i po problemie. Sęk w tym, że bajędy o rzekomym podniesieniu się temperatury na ziemi, to wyłącznie strasznie nieweryfikowalne żadnymi dowodami. Już wiele takich bzdur pseudo naukowcy uważali za kanony, a po czasie okazywało się to wielkim humbugiem, jak rzekoma dziura ozonowa. Skończyła się światową wymianą lodówek. Produkcja miliardów nowych lodówek więcej kosztowało środowisko, niż ten dwutlenek węgla, który rzekomo wydostawał się z nich (jak) do atmosfery. Wiemy natomiast o tym, że okresowe wahania klimatu, globalne ocieplenia i oziębienia klimatu to fakt występujący od zawsze. Teraz jest akurat od parunastu (parudziesięciu lat) faza ocieplenia naturalnego, więc pseudonaukowcy i sprzęgnięci z nimi politykierzy mogą nas straszyć, ale gdy nadejdzie globalne oziębienie, bądź zlodowacenie to z tymi wiatrakami i solarami, bez elektrowni z prawdziwego zdarznia obudzimy się z ręką w nocniku.
maybelater
ponad tydzień temu
Przy lodowkach chodziło o freon z tego co pamiętam
Noico1
ponad tydzień temu
Zauważmy jeszcze, gdy wściekłe zachodnioeuropejskie lewactwo, a później nasze zaczęło ręczną ingerencję w życie gospodarcze dopadła nas galopująca drożyzna i to jest dopiero preludium do tego co nas czeka w przyszłości. Czym więcej tych solarów i wiatraków, prąd coraz droższy, a przecież wiatr i słońce podobno nic nie kosztują, więc powinno być taniej. Widzi ktoś w tym jakąś logikę? Niemcy niby mają te swoje elektrownie atomowe, a coraz to nowe rury gazowe ciągną po dnie Bałtyku, skoro atom taki oszczędny i tani, jak wciska się nam to ostatnio w polskich reklamach.
Elektrownie konwencjonalne w Polsce powinny działać jeszcze sto lat, zapasy węgla na składowiskach powinny zabezpieczać produkcję prądu na minimum pięć lat i tylko przy takim zabezpieczeniu możemy sobie eksperymentować z innymi źródłami, bo jeśli za dziesięć lat się okaże, że to kolejny szwabski humbug obliczony na zbicie kasy, to obudzimy się z ręką w nocniku. Widać to już tej zimy, gdy musimy importować miliony ton węgla z egzotycznych krajów, gdy nasze własne zasoby są olbrzymie. Ale tak to jest, gdy się wykonuje ślepo i bezrefleksyjnie decyzje obcych, nienawistnych nam narodów, jakim są m.in. Niemcy.
EllVik
ponad tydzień temu
XDDDDDDDDDDDDDDD
Ant
ponad tydzień temu
🤗
Tjeri
ponad tydzień temu
O, jak tu wesoło 😂😂😂
EllVik
ponad tydzień temu
Przedawkował, a my się śmiejemy, wstyd 🤣
Shogun
ponad tydzień temu
Hejka Tjeri ;)
Shogun
ponad tydzień temu
Dawnośmy się nie widzieli :)
Abbie Faria
ponad tydzień temu
W lodówkach istotnie chodziło o freony. Żeby wiedzieć co to jest ozon i po co jest nam potrzebny trzeba mieć elementarną wiedzę o biologii. Składamy się z DNA. Jeżeli promieniowanie słoneczne trafia na naszą skórę, to przez spektrum fal działa na nie w różnoraki sposób. Promieniowanie podczerwone jest niegrożne i podgrzewa nam skórą. Groźne natomiast jest promieniowanie uV. - ultrafiloteowe. Z jednej strony wytwarza witaminęD z drgiej niszczy nam nici DNA, RNA. Ozon pochłania dużą ilość promieniowania UV i jest hipoteza, że jego brak był przyczyną wymierania permskiego.
Freony niszczą ozon i dzięki działaniom, została zahamowana emisja szkodliwch substancji do atmosfery.

Kwestia ogrzewania klimatu przez CO2 jest trudna do bezpośredniego udowodnienia. Dopóki człowiek nie zacznie zakopywać węglawyłapanego w postaci martwych roślin, to ilość CO2 - ppm'y będą rosły w atmosferze. SKończy się węgiel i ropa, skończy się problem.
Noico1
ponad tydzień temu
Abbi, akurat my, czyli ludzie, mamy taki wpływ na ilość ozonu w atmosferze, jak baca na jutrzejszą pogodę. Freonu już od dawna się nie używa, a ilość ozonu i tak waha się niezależnie od tego co robią ludzie. Ciekawy jestem, jakiego winnego teraz znajdą?
Abbie Faria
ponad tydzień temu
ilość waha się dla danego miejsca. Ale w atmosferze powinna być stała, albo rosnąca.
Ziemia to kula Nie jest płaska. I obraca się wokół własnej osi, twierdzenie za które kiedyś można było zostać spalonym na stosie.
Jeżeli się obraca to występują ruchy gazów. Nie są to substancje nieściśliwe i działają jak sprężyny. Powstają różnice ciśnień i wiatr z wyoskiego ośrodka na mapie W wyż do niskiego , N niż. To dotyczy powietrza, jak i ozonu. ten wykres o którym mówisz to wycinek sfery - 30 stopni plus 30 stopni. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/00/Min_ozone.jpg
60 stopni to jedna szósta Ziemi. Koło ma 360 stopni.

Do tego mamy wybuchy na Słońcu ( burze słoneczne) i one mogą wyrzucać z naszej atmosfery cześć pierwiastków i związków chemicznych. To wszystko jest przedmiotem badań naukowców i po to wysyłamy w kosmos satelity, aby to badały.
Noico1
ponad tydzień temu
Ja ci tylko Abbi ukazuję przekazać, że my mamy na to wpływ wątpliwy, wręcz żaden, podobnie jak na trzęsienia ziemi, czy wybuchy wulkanów, możemy sobie co najwyżej pomiary robić różnych zjawisk i gdybać jak powinno być. Ci cali naukowcy dotychczas nie znaleźli skutecznych środków na katar, a oni się za dziury ozonowe biorą.
Abbie Faria
ponad tydzień temu
A samoloty latają dzięki czarom?
Bettina
ponad tydzień temu
Nie mamy wpływu na eskalację, a naukowcy dopiero nie mają.
Bettina
ponad tydzień temu
Z tym rozwojem pomiaru wg cybernetyki, tak, rozwojowe.
Abbie Faria
ponad tydzień temu
eskalację czego?
Bettina
ponad tydzień temu
Cybernetyka nie daje takich odpowiedzi.
Abbie Faria
ponad tydzień temu
Wahnsinn:)
Bettina
ponad tydzień temu
Żadne cuda, poza tym ja raczkuję w cybernetyce.
Bettina
ponad tydzień temu
Wiem np. ,-że fizycy narobili trochę bałaganu, matematycy sprzątają.
Noico1
ponad tydzień temu
Samolot to nie perpetuum mobile. Już chyba Leornardo go skonstruował.
Bettina
ponad tydzień temu
Noico1,- ta maszyna nie umiała latać.
Bettina
ponad tydzień temu
Metafizyka i fizyka to nie to samo. Ale już matematyce fizyka jest bliższa.
Bettina
ponad tydzień temu
Cokolwiek to znaczy.
Abbie Faria
ponad tydzień temu
Bettina
ponad tydzień temu
Fajnie. Że zachował się prototyp, Leonarda...
Bettina
ponad tydzień temu
Boże, idąc w ten deseń, bo ludzie są podobno coraz głupsi. My nigdzie nie polecimy.
Tjeri
ponad tydzień temu
Sho! Ciebie dawno oj dawno nie było!
Tjeri
ponad tydzień temu
Co do ochrony środowiska, to niezmiennie bawią mnie niektórzy portalowi specjaliści :))).
Bettina
ponad tydzień temu
Czyli jak ileś przed nami cywilizacji, odlecimy
A małpy zostaną.
Shogun
ponad tydzień temu
Tjeri - ano prawda! Ale żyję i jestem... co jakiś czas ;(
Shogun
ponad tydzień temu
;)*
Tjeri
ponad tydzień temu
Sho, i ja rzadziej bywam. Wracam, bo jest sporo fajnych ludzi. Ale za często się nie da. Niepotrzebne mi toksyny, faszyzm i bzdurne teorie. Także o literaturze ;).
Bettina
tydzień temu
Abbie,
Guten Morgen, mir war gestern bischen langweilig , je nach ...trozdem.
Bettina
tydzień temu
*Bisschen
Ant
tydzień temu
Znowu polskich księży prześladują
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagie-zdjecia-ksiedza-wieslawa-seksualny-skandal-w-diecezji-,nId,6439267
Sucre
tydzień temu
Ha, ha doprawił rogi faciowi.
Dementor Biały
tydzień temu
Dementor Biały
tydzień temu
A przepraszam, to nie tu
Dementor Biały
tydzień temu
SwanSong
tydzień temu
Zakładając ostrożnie, że średnio w ciągu najbliższych pięciu lat co roku będzie brakować na wypłaty 60 mld zł, to do 2027 roku zabraknie na emerytury aż 300 mld zł - wylicza "Gazeta Wyborcza". Jak czytamy, dziura w ZUS to skutek m.in. decyzji rządu PiS o obniżeniu wieku emerytalnego do 60 i 65 lat, co kosztować będzie co roku kilkanaście miliardów złotych, a także zapaści demograficznej.
Dementor Biały
tydzień temu
Spokojnie Swan, dalsza polityka ala covidowa i plus 200-300 tyś zgonów więcej i problem się rozwiąże
SwanSong
tydzień temu
Już chyba covid odpuścił.
Dementor Biały
tydzień temu
Póki co, ale zaniechania profilaktyki będą zabijać najstarszych jeszcze przez jakiś czas
Ant
5 dni temu
Ant
5 dni temu
Prigożyn przyznał się do ingerencji w procesy wyborcze w USA
Wrzucam jeśli ktoś nie na bieżąco z rosyjskimi farmami trolli
https://belsat.eu/pl/news/08-11-2022-prigozyn-przyznal-sie-do-ingerencji-w-procesy-wyborcze-w-usa/

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji