Rozmowy polityczne VI - dla wybitnych politologów, analityków i fachowców

malakruszyna
rok temu
Mile widziani wszyscy, którzy mają coś mądrego do powiedzenia.
malakruszyna
rok temu
Analitycy, znawcy, wybitni politolodzy.
SwanSong
rok temu
W Polsce każdy jest znawcą i analitykiem.
malakruszyna
rok temu
Wszyscy też znają się na medycynie.
malakruszyna
rok temu
I na psychologii.
pisarz ludowy
rok temu
Kto rsądzi ten ma moc
pisarz ludowy
rok temu
*rządzi
malakruszyna
rok temu
Tu są mapy terytoriów na Ukrainie już definitywnie zajęte przez Rosjan i ich postępy w kolejnych dniach. Przyznam, że ciekawie to nie wygląda.

https://tvn24.pl/polska/mapa-wojny-na-ukrainie-ktore-miasta-i-regiony-sa-zajete-przez-rosjan-5617032
malakruszyna
rok temu
Noico
rok temu
Widzieliście? Zamiast dać mu medal to zatrzymano mężczyznę, który zniszczył koparką pomnik Armii Radzieckiej.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-koszalin-zniszczyl-koparka-pomnik-armii-radzieckiej-39-latek,nId,5884241#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

39-latek podejrzewany o zniszczenie pomnika Zwycięskiej Armii Radzieckiej na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie jest już w rękach policji. Mężczyzna w nocy z wtorku na środę wjechał na teren nekropolii koparką i z użyciem ciężkiego sprzętu powalił pomnik. Mieszkaniec Koszalina miał tłumaczyć policjantom, że powalił pomnik ze złości na obecną sytuację w Ukrainie, która na skutek agresji Rosji objęta jest wojną
Noico
rok temu
Chore.
Ant
rok temu
Minister obrony: Rosjanie zabili więcej ukraińskich cywilów niż wojskowych

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-pietnasty-dzien-inwazji-rosjan-relacja-na-z,nzId,1994,akt,102256
Ant
rok temu
Mamy wskazania, że Rosja może użyć broni chemicznej lub biologicznej na Ukrainie, jednocześnie oskarżając o to USA - powiedział w czwartek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu
Ant
rok temu
W obwodzie kijowskim żołnierze rosyjscy ostrzelali samochód, w którym była para emerytów; kobieta i mężczyzna zginęli - poinformowała w czwartek ukraińska policja
https://www.facebook.com/pol.kyivregion/posts/326606579503665
Ant
rok temu
Ant
rok temu
Rzecznik prasowy rosyjskiego ministerstwa obrony ogłasza, że podstępni Amerykanie na terytorium Ukrainy zajmują się badaniami nad trasami migracji ptaków, które roznoszą patogeny po Rosji ?
https://twitter.com/labuszewska/status/1502002716796723206
Abbie Faria
rok temu
Była stonka, teraz są ptaki.
Tjeri
rok temu
https://zapodaj.net/6e233faa77691.jpg.html
Jeśli ktoś miałby ochotę nasrać putinowi na łeb: poopin.pl
Tjeri
rok temu
Słone paluszki, melduję gotowość!

Część postów została ukryta (3443)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Alienator
6 dni temu
Czyli jednak w przypadku obowiązującego prawa służby mają obowiązek jego egzekwowania? No, kto by pomyślał...
Noico1
6 dni temu
To prawo podobne do ustaw norymberskich. Wokół mordowni stworzono strefę ochronna. Na szczęście zarówno w Polsce jak i WB znajdują się ludzie godni tego miana, którzy niosą otuchę i pomoc mordowanym i prześladowanym.
Alienator
6 dni temu
Ty naprawdę myślisz, że ludzie nie widzą ani Twojej obłudy, ani obłudy osób jak ta kobieta? To takie wycieranie sobie butów religią. W domu się nie mogła pomodlić? Albo w kościele? Musiała pójść pod klinikę, i to pewnie nie ma nic wspólnego z manifestowaniem poglądów religijnych? Pewno tam poszła, bo wszechobecny Bóg akurat tam lepiej słyszy.
Noico1
6 dni temu
Przecież ona tylko tam stała niczym nikomu nie wadząc. Nawet nic nie mówiła.
Alienator
6 dni temu
Codziennie przez cały dzień przez trzy jebane miesiące...
Noico1
6 dni temu
Nie ma zakazu wchodzenia do tej strefy. To co zrobili ci dwaj mundurowi to zwyczajna nadgorliwość. Nawet w bolszewia nie miała takiego prawa.
Noico1
6 dni temu
Err bez w
Alienator
6 dni temu
Jakbyś poszukał dokładniej, to byś zobaczył, że jest kilkanaście nagrań jak ją zawijają, a szerzej rozeszło się tylko jedno, bo tam policjant powiedział coś o religii. To takie tendencyjne przedstawianie treści, to chyba ma służyć pokazaniu jak prześladuje się w europie chrześcijan, ale efekt wywiera zupełnie odwrotny. To raczej robi z chrześcijan obłudników, którzy tylko szukają atencji.
Noico1
6 dni temu
Nie zakazu grzecznego stania choćby do usłanej śmierci. Ta kobieta nie wymachiwała, nic nie mówiła. Ale dla zbrodniarzy w kitlach łamiących przysięgę Gipokratesa to wyrzut sumienia oczyście.
Noico1
6 dni temu
Nie ma zakazu.
Noico1
6 dni temu
Hitlerwcy mówili to samo, co Ty tera, o tych, którzy podawali chleb Żydom, że sami sobie szkodzą😂😂😂
Noico1
6 dni temu
teraz
Alienator
6 dni temu
Nom, byłem tym chlebem.
Noico1
6 dni temu
😀
Laosek2
5 dni temu
Co dupku, tu nawracasz na faszyzm pokolorowany katolicyzmem?
Ant
5 dni temu
Rekolekcje
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-03-27/torun-szokujace-rekolekcje-w-kosciele-przed-oltarzem-bita-i-rozneglizowana-nastolatka/
Noico1
5 dni temu
Czyżby synuś Donalda Tyfuska z siostrą.
Laosek2
5 dni temu
Nie, to twój ksiądz od komunii
Miałeś to samo o trauma została?
Materazzone
5 dni temu
Mam lekkie zatwardzenie. Przybyłem tutaj i przeszło :D
Alienator
5 dni temu
Kolejny sukces kleru, bo nikt z osób, które tam były, już nigdy więcej do kościoła nie pójdzie z obawy przed kolejnymi wynaturzeniami dewiantów w czarnych sukienkach.
słone paluszki
5 dni temu
https://tvn24.pl/pomorze/torun-rekolekcje-dla-uczniow-polnaga-kobieta-przemoc-i-wyzwiska-organizator-przeprasza-kuria-odsuwa-grupe-elo-od-zajec-6869809
słone paluszki
5 dni temu
Stowarzyszenie Wiosna i księŻulek Stryczek.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sprawa-ks-stryczka-i-szlachetnej-paczki-jeden-mail-zrobil-na-mnie-szczegolne-wrazenie/hdrgnpl

To jest tak bardzo, ale tak strasznie niesprawiedliwe, że dobrzy ludzie typu księdza Kaczkowskiego umierają młodo, a bydlęta dożywają w warunkach lux starości...
Noico1
5 dni temu
Sama jesteś śmierdzące bydlę. Masz dość, czy mam ci jeszcze w oczy plunąć. (Cytat z Potopu wypowiedziany do głupiego śmiecia o nazwisku Kuklinowski.
Noico1
5 dni temu
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego mobbingu, do jakiego miało dochodzić w stowarzyszeniu „WIOSNA”, organizatorze akcji „Szlachetna Paczka”. Posądzany o niewłaściwe zachowania wobec pracowników i wolontariuszy ksiądz Jacek Stryczek nie usłyszał zarzutów. Nie był nawet stroną w sprawie. Nie miejmy jednak złudzeń, jego oszczerców nie pozbawi to dobrego samopoczucia.
Noico1
5 dni temu
Postanowienie o umorzeniu wydaje się kończyć wieloletnią grandę, która rozpoczęła się od opublikowanego przez portal onet.pl w 2018 r., i utrzymanego w demaskatorskim tonie tekstu Janusza Schwertnera pt. „Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce. Reportaż o księdzu Stryczku”.
Schwertner powołując się na rozmowy z wolontariuszami i pracownikami Stowarzyszenia „WIOSNA” (organizator „Paczki”) usiłował dowieść, że jej założyciel i ówczesny lider, ksiądz Jacek Stryczek miał dopuszczać się wobec nich mobbingu. Tekst odbił się w szerokim echem, a jego autor został za swoje „śledztwo” wielokrotnie nagrodzony, w tym nominowany do dziennikarskich nagród - Grand Press i Mediatorów. Można wręcz powiedzieć, że ów tekst był przełomem w karierze. Schwertner mówił o nim, że jest to jego najważniejszy (inna rzecz, że mówi tak prawie o każdym swoim tekście).
Noico1
5 dni temu
Straszne rzeczy
Efektem publikacji Onetu była trwająca wiele miesięcy nagonka na duchownego, w trakcie której celem ataków był zresztą nie tylko on. Sprawa posłużyła do ataków na duchowieństwo, splatając się m.in z premierą filmu „Kler”. Przypominaliśmy, że media pisały m.in.:

„Byli pracownicy ks. Stryczka oskarżają go o mobbing” - Gazeta.pl,
„Ujawnili straszne rzeczy o znanym w całej Polsce księdzu” - „Fakt”,
„Pracownicy Szlachetnej Paczki opisują bulwersujące praktyki”,
„Ks. Stryczek oskarżany o mobbing” - NaTemat.
„Czy znany ksiądz to bezwzględny tyran?” - Planeta Polska,
„Neoliberalny ksiądz patologicznym mobberem” - Autonom.
„Twórca Szlachetnej Paczki, ksiądz Jacek Stryczek znęcał się nad pracownikami?” - Pudelek.
Noico1
5 dni temu
Księdzu oprócz mobbingu zarzucano m.in „stosowanie mechanizmów przypominających sektę”. Ostatecznie ks. Stryczek wycofał się z kierowania stowarzyszeniem, ale de facto także z życia publicznego. Głusi na pojawiające się wątpliwości (w tym niestwierdzenie przez PIP nieprawidłowości w zakresie stworzenia i przestrzegania w firmie procedur przeciwdziałania zjawiskom mobbingu) przeciwnicy księdza, ale także ludzie dający wiarę Schwertnerowi wielokrotnie powtarzali, że „śledztwo się toczy” (zapominając jednocześnie o zasadzie domniemania niewinności).
Z biegiem czasu temat przysechł, a wina Stryczka była przyjęta przez aklamację dziennikarskiego salonu i przy milczeniu „milczącej większości”.

Dopiero w Sylwestra ub. roku kierowany wówczas przeze mnie „Dziennik Polski” piórem dziennikarzy śledczych – Marcina Mamonia i Pawła Zastrzeżyńskiego ujawnił, że pomimo upływu 2,5 roku od rewelacji portalu onet.pl, śledztwo stoi w miejscu, zarzutów brak, a kolejni świadkowie zasłaniają się niepamięcią.

W kolejnym tekście dziennikarze ujawnili z kolei, że Janusz Schwertner wiedział, że część z jego świadczących przeciwko księdzu rozmówców może być niewiarygodna, bo wobec nich samych formułowane są zarzuty o stosowanie praktyk mogących uchodzić za mobbing.
Autor Onetu zbagatelizował te informacje, choć jak wynika z ustaleń „Dziennika Polskiego” miał do niech dostęp przed publikacją tekstu. Zaatakowano za to reporterów „Dziennika”, jednocześnie powtarzając jak mantrę dogmat o toczącym się śledztwie, jako dowodzie na winę. W sukurs przyszły wówczas niechętne wobec Polska Press (właściciel i wydawca „Dziennika Polskiego”) branżowe media oraz dyżurne autorytety nadwiślańskiego dziennikarstwa.
I tak Szymon Jadczak (tegoroczny zdobywca „Grand Pressa” w kategorii „Dziennikarz Roku”) pisał, powołując się na informacje z prokuratury, że „nie ma mowy o umorzeniu śledztwa”. Swój tekst opatrzył m.in. widocznym nad tytułem słowem-kluczem „Stryczek Mobbing”, tak, by żaden z czytelników nie miał wątpliwości co do winy duchownego. O umorzeniu śledztwa ze stron Wirtualnej Polski się nie dowiemy. Ostatni tekst na temat księdza, jaki pokazuje wyszukiwarka tego portalu, pochodzi ze stycznia br.
Noico1
5 dni temu
itd.
https://i.pl/prawa-nie-zlamal-polamali-jego-o-ksiedzu-stryczku-raz-jeszcze/ar/c1-17157465
Alienator
5 dni temu
Nie rozpędzaj się tak, Bogumił, to że upolityczniona prokuratura zera umorzyła postępowanie nie oznacza, że nie zajmie się nim sąd. Przypominam, że w śledztwie 51 osób wciąż ma status pokrzywdzonego i wbrew temu, co piszą w gadzinówkach pokroju Dziennika Wolskiego nikt poza Stryczkiem nie zasłania się niepamięcią.
Bettina
5 dni temu
dlatego jako wyborcy bardziej powinniśmy reagować na pisowskie zarzuty o "złodziejstwo",
czy na peowskie o "zamordyzm i łamanie prawa"...?

Salon 24
słone paluszki
5 dni temu
Noico1 2 godz. temu
Sama jesteś śmierdzące bydlę. Masz dość, czy mam ci jeszcze w oczy plunąć. (Cytat z Potopu wypowiedziany do głupiego śmiecia o nazwisku Kuklinowski.

Bogumił
"Niewinność potrafiła nosić na sobie niczym drugą skórę, ale kiedy jej to pasowało, potrafiła tę skórę szybko z siebie zrzucać."

Dwulicowiec.
słone paluszki
5 dni temu
Bo każdy prawicowiec to dwulicowiec.
Noico1
5 dni temu
Nie Alienator, to wrogie przejęcie firmy przy wykorzystaniu hasła wszystkie chwyty dozwolone, głównie te nieczyste.
Interesujące jest to:
W kontekście sprawozdań „Wiosny” ciekawe jest, że od czasu, gdy ks. Jacek Stryczek został odsunięty od funkcji prezesa, za którą nie pobierał wynagrodzenia, następuje redukcja etatów o połowę. W 2018 r. było 185, zaś w 2021 r. już tylko 91. Co istotne, kwota przeznaczona na wypłaty nie maleje. Za to z raportów dowiadujemy się, że najwyższa kwota wynagrodzenia w 2018 r. to 14 tys. zł, zaś od 2020 r. to już 25 tys. zł. „Od początku mogło być jasne, że mechanizm może być powiązany z płacami. Zredukowali pracowników o połowę, a pułap kosztów jest taki sam od 2018 roku. Oznacza to, że nie tylko sami zarabiają, ale płacą ludziom, którzy ich w systemie utrzymują. Mają mało pracowników, więc nie obsługują dobrze wolontariuszy itd. System siada. Jedynie inwestują w wybrane obszary wizerunkowe” - mówi nam były członek Zarządu „Wiosny”.

Poza tym artykuł Dziennika Polskiego, najlepszej znanej mi krakowskiej gazety, jest raczej wiarygodny:

https://plus.dziennikpolski24.pl/ksiadz-jacek-stryczek-skazany-choc-niewinny/ar/c15-17163199

Poza tym teksty onetu, który rozpoczął atak są tak samo wiarygodne, jak info o karabinkach Grot, polkach prowadzonych na rozstrzelanie, które przedstawiono jako polskie prostytutki i temu podobnych.
słone paluszki
5 dni temu
Noico powinien dostać bana za hejterskie komentarze pod opowiadaniem Tjęri.
słone paluszki
5 dni temu
Barbara Nowak z pisu.arów

https://mobile.twitter.com/Br_Nowak/status/1639731814271971329
słone paluszki
5 dni temu
Kult Jana Pawła II jest już w Polsce martwy

https://dymek.substack.com/p/kult-jana-pawa-ii-jest-juz-w-polsce

Albo

https://www.podkasty.info/katalog/podkast/9154-Dwie_lewe_ręce_/Kult_Jana_Pawła_2_jest_w_Polsce_martwy_24_03_2023

.
słone paluszki
5 dni temu
No i kremówkowy biznes szlag trafił...
Szpilka
4 dni temu
Zaszczuto Clemensa Arvaya - popełnił samobójstwo 😢

26.02.2023 Die Beweislast ist erdrückend
Clemens Arvay, von Politik, Pharmaindustrie und Medien in den Tod getrieben?

Ciężar dowodu jest przytłaczający
Clemens Arvay doprowadzony do śmierci przez politykę, przemysł farmaceutyczny i media?

Tłumaczył wujek Google, całkiem dobrze, dlatego zostawiam, jak jest.

Arvay /Austriak/ był muzykiem, biologiem, autorem książek, aktywistą na rzecz dobrostanu zwierząt. Na swoją zgubę namawiał do naturalnego wzmacniania systemu immunologicznego zamiast szczepienia przeciw COVID. Rozpętano przeciw niemu kampanię nienawiści, oczerniono w Wikipedii, usunięto jego programy z YouTube:

"(...) unglaubliche Hetzkampagnen gegen ihn vonseiten des politisch korrekten „Mainstreams“, allen voran Wikipedia, aber auch des Falter oder Standard, der milliardenschweren Pharma- und Impflobby, und sogar ehemaliger Weggefährten aus dem Tierschutz."

niewiarygodne kampanie oszczerstw prowadzone przeciwko niemu przez politycznie poprawny „główny nurt”, przede wszystkim Wikipedię, ale także przez gazetę "Falter oder Standard", lobby farmaceutyczne z miliardowym kapitałem, a nawet byłych kolegów ze stowarzyszenia walczącego o dobrostan zwierząt.

Znam zmarłego z programów publicystycznych, był bardzo ciepłym i sympatycznym człowiekiem, trudno mi sobie wyobrazić, że jego już nie ma 😐

Poniżej muza Clemensa:Clemens Arvay: The Old Willow (Re-upload), Piano im Wald aus 2019
Dementor Biały
4 dni temu
Dementor Biały
4 dni temu
słone paluszki
3 dni temu
Chodzą ploty, że Konfa zawiązuje sojusz z pis.uarami, ale Sławek zaprzecza. Czy można wierzyć Sławkowi Mentzenowi? Nie wiem, ale podoba mi jego rzeczowość. Podoba mi się również Dominik Tarczyński z pisu.
Pozbyłabym się wszystkich staruchów z Wiejskiej.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-slawomir-mentzen-ani-pis-ani-po-nie-sa-godne-koalicji-z-nami,nId,6685419
Dementor Biały
3 dni temu
Ta, obserwuje ewolucję znajomych którzy jeszcze parę lat temu byli lewicującymi studentami, a teraz mówią to samo co Konfa (pomijając tęczę).
słone paluszki
3 dni temu
Większość młodzieży jest za Konfą, więc to akurat normalne. Młody człowiek musi mieć podstawowe wartości takie, jak Rodzina, ale i trochę wolności, której pisuary nie dają.
zsrrknight
3 dni temu
Z jednej strony Konfederacja i tak jest lepsza niż jakakolwiek lewicowa partia...
słone paluszki
3 dni temu
Niestety obawiam się, że staruchy odniosią zwycięstwo...
zsrrknight
3 dni temu
Osobiście nieco wątpię w siłę demokracji. Jednakże jak będą wybory to pójdę zagłosować. Przynajmniej nie będę miał wyrzutów sumienia xd
słone paluszki
3 dni temu
I nie będziesz mógł narzekać.
Bo narzekają zawsze ci, którzy nic nie robią, żeby cokolwiek zmienić.
Dementor Biały
dzisiaj o 8:42
https://natemat.pl/478982,michalik-ludzie-coraz-czesciej-nie-rozumieja-slowa-pisanego-i-mowionego?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm
kasiaczek
8 godz. temu
– Apeluję do wszystkich dziewczyn. Dziewczyny, to, co oni chcą wam zrobić, to jest wielkie kuku. Kiedyś była taka akcja „Nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka”. To ja proponuję, żeby zastosować „Głosujesz na Konfederację, nie idę z tobą do łóżka”. I mówcie to dziewczyny tym wszystkim chłopakom, którzy chcą głosować na Konfederację – Robert Biedroń
kasiaczek
5 godz. temu
Sorry, to miało być w cytatach, ale może być i tutaj;)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji