Smutne cytaty

_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Już mnie zniszczył. Nie zepsuł, lecz zniszczył. Coś zepsutego można naprawić. Zniszczonego nie"
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Poczucie odrzucenia, które rodzi się w człowieku z chwilą, kiedy jego uczucie nie znajduje potwierdzenia u drugiej strony, działa niezwykle destrukcyjnie. W miłości człowiek bowiem postrzega partnera trochę jak lustro. Im więcej otrzymujemy akceptacji, tym bardziej rośnie nasze poczucie własnej wartości. Dlatego tak bardzo dołuje brak zainteresowania"
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Serce nigdy nie ma zmarszczek, ono ma blizny"

Sidonie-Gabrielle Colette
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Gdybyż to było takie proste, gdyby miłość można było leczyć jak kaca, wybić klin klinem..."

Aneta Jadowska
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Oddalasz mnie od siebie, jak się odwraca wzrok od nieszczęśliwego, któremu się nie chce dopomóc"

Pierre Choderlos de Laclos
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Życie jest krótkie, a małżeństwo z kimś, kogo się nie kocha, bardzo długie"

Lucinda Riley
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"W telewizji leciał film, romantyczny. Pomyślałam sobie, ile bym oddała, żeby życie było tak piękne. Niestety, życie jest zupełnie inne"

Daria Górka
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Zrobiłam, co zrobiłam. Zabiłam człowieka, mimo, że nikt nie dał mi takiego prawa. Teraz muszę ponieść karę. Choć znajomy ksiądz na rozprawie wstał i powiedział, że nastąpiła pomyłka, bo na ławie oskarżonych siedzi niewłaściwa osoba, a główny winny w tej sprawie już nie żyje"

Daria Górka
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Mam z nim dwójkę, dzieci, dlatego tak trzymałam się przy nim, bo to tatuś... Baba to jest jednak głupia istota"

Daria Górka
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Gdy kładł się obok czułam wstręt. Obezwładniał mnie strach, to było straszne. Miałam do wyboru stawiać opór i zostać skatowaną albo poddać się.
***
Potem to już poddawałam się, walka nie miała sensu. Beznamiętnie dawałam mu robić ze sobą, co chciał. Byłam dla niego nikim, zabawką"

Daria Górka
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Dość powiedzieć, że powinien być mym wrogiem, zamiast tego zakochałam się w nim i popełniłam ten błąd, że wyznałam mu miłość"

Alice Hoffman
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Miłość to kwiecie, miłość to moc, a brak miłości - to ciemność"

Liliana Kłos
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"Obydwie znały uczucie, kiedy zawodzi miłość i wali się świat"

Krystyna Siesicka
_KresKa_22_
3 miesiące temu
"(...)by zrozumieć na czym tak naprawdę polega życie, trzeba przeżyć chociaż jedną nieszczęśliwą miłość"

Amelia Sowińska
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Najtrudniejsze jest nie powiedzieć „kocham”, lecz „żegnaj”.” – Autor nieznany.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Nie ma nic gorszego niż rozstanie z kimś, kogo kochasz. Ale czasem trzeba to zrobić, aby ocalić siebie.” – Autor nieznany.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Nie żałuj tego, co było. Ciesz się, że mogłeś to przeżyć. Nie smuć się, że się skończyło. Bądź wdzięczny, że cię wzmocniło.” – Autor nieznany.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Kiedyś myślałem, że najgorszą rzeczą w życiu jest skończenie w samotności, tak nie jest. Najgorsze w życiu jest to, że trafisz do ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się samotny.” – Robin Williams.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Kiedy jesteś smutny, musisz mieszać się z tłumem. Samotność karmi mroczne myśli.” – Théophile Gautier.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Mury, które budujemy wokół nas, aby powstrzymać smutek, również chronią przed radością.” – Jim Rohn.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Smutek bierze się z samotności serca.” – Monteskiusz.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Miłość to głupota robiona we dwoje.” – Autor nieznany.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość – tak, lecz nie przyjaźń.” – Oscar Wilde.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Prawdziwa radość ma dużo głębsze korzenie. Ona wyrasta z ducha miłości” – Phil Bosmans.
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić – nieraz na zawsze” – Marek Hłasko
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Mężczyźni pragną zawsze być pierwszą miłością kobiety. Kobiety zawsze pragną być ostatnim romansem mężczyzny” – Oscar Wilde
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Przepraszam dawną miłość, że nową uważam za pierwszą” – Wisława Szymborska
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Wszystko, co w życiu zrozumiałem, zrozumiałem tylko dlatego, że kocham” – Lew Tołstoj
_KresKa_22_
3 miesiące temu
Największym szczęściem jest przekonanie, że jesteśmy kochani, tacy, jacy jesteśmy, a raczej pomimo tego, jacy jesteśmy” – Victor Hugo
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Widziałam, że jesteś doskonały, a więc cię pokochałam, a potem zobaczyłam, że nie jesteś doskonały, i pokochałam cię jeszcze bardziej” – Angelita Lim
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Gdzie jest miłość, tam jest życie” – Mahatma Gandhi
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Jeśli dożyjesz stu lat, to ja chce żyć sto lat minus jeden dzień, żebym nigdy nie musiał żyć bez ciebie” – AA Milne
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Miłość jest jak wojna: łatwa do rozpoczęcia, ale bardzo trudno się zatrzymać” – HL Mencken
_KresKa_22_
3 miesiące temu
„Wiesz, że to miłość, kiedy tylko chcesz, żeby ta osoba była szczęśliwa, nawet jeśli nie jesteś częścią szczęścia” – Julia Roberts

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji