Fragment V Koncertu fortepianowego Es-dur L. van Beethovena

Zielenią zabłysło

zapachniało piorunem -

Burza przechodzi bokiem

 

Olśniło gromem

listowiem zanuciło - -

Deszcz spada najpierwszą kroplą

 

Rumor za widnokręgiem

rozgadały się trawy - - - że

burza cwałuje obłokiem

 

Szumi podszewką zieleń

ozonem pachnie mokrym - - -

Schowana burza za krzakiem

 

Wieje zielenią i gromem

liście jak fulguryty

Burza powraca refrenem - - -

 

Bez czarny pachnie białym jaśminem

Średnia ocena: 4.3  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (12)

  • befana_di_campi 24.05.2020

    Witam trolla :-D

  • Dekaos Dondi 24.05.2020

    Befaniu→Jak zwykle ''muzyką subtelnie malowane''
    Aczkolwiek moją ulubioną kompozycją Beethovena jest:→Symphony No. 6 In F Major, Op. 68, "Pastoral": V. Allegretto
    Pozdrawiam:)↔5

  • befana_di_campi 24.05.2020

    Za ckliwe! A ja lubię burzowo i radośnie :-D

    Serdecznie :)

  • Dekaos Dondi 25.05.2020

    No rzecz jasna 5 - tą→ też lubię:)
    Szkoda, że raczej nie ma wersji na orkiestrę, chór, zespół rockowy, organy kościelne i harmonijkę ustną:))
    Zapewne by ciekawie brzmiało, gdyby odpowiednio zaaranżować :))

  • wicus 25.05.2020

    Olśniewająco piękny i mądry utwór!

  • befana_di_campi 26.05.2020

    :)

  • Anonim 25.05.2020

    Ładnie i klimatycznie.

  • befana_di_campi 26.05.2020

    :)

  • Szpilka 25.05.2020

    Oj jak cudnie się oddycha po burzy, obrazowy wiersz ?

  • befana_di_campi 26.05.2020

    No oddycha :-) Tęsknię Szpilko za Twoim poprzednim awatarkiem. Cudną była ta dyńka :-)

    Serdecznie :-)

  • Szpilka 26.05.2020

    befana_di_campi Hahhahahaha, dyńka, o wolność walczę, wolność i swobodę ?

  • befana_di_campi 26.05.2020

    Szpilka Uhuhu, uhuhu, uhuhu :-)))

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania