Gdzie jesteś tato...
"parafrazując inny powrót
obejmę całość cudzysłowem
bez tłumaczenia wszem i wobec
że produkuję myśli swoje
tato nie wraca dniem i nocą
a mnie słowiczce przykro dzisiaj
choć lubię czekać w tle akacji
czasem mnie trafia dziwny hysiak
z czterech koników tylko trojka
jeden spierniczył w dal nieznaną
może z cyganką za jej chatą
na jedną nutę psalm śpiewają
nie dziękuj proszę wyznam szczerze
pierwsza bym pałką łeb rozbiła
dzieci dorosłe - bawią swoje
a ze mnie przecież baba miła"
Komentarze (22)
Ten wiersz zrozumiałem. Na plus.
Moje sugestie:
*przykro jest dziś - jest przykro dziś (lepsze rozłożenie akcentów, rytmiczniej),
*z czterech koników tylko trojka -z czterech koników ostały trzy,
*pierwsza bym pałką w łeb zdzieliła - pierwsza bym pałką zdzieliła w łeb,
*a ze mnie przecież baba miła - a ze mnie przecież baba, nie kiep. (te dwa ostatnie wersy są inne niż, odpowiednio, w dwóch poprzednich strofach. Wybijają z rytmu samogłoski, a słowa kończące się na spółgłoski nadają tempo czytania, brzmią jak staccato).
Zdzisław, no tak daleko zaszłeś i to raz po raz, że rymy mi pomieszłeś/okrutnie wprost... ale dziękuję = będę pracowniejsza bardziej/zaraz znajdownę jakieś inne.🤣
No dobra, już nie będę sugerował, chociaż zawsze mnie paluszki swędzą... :)))
Zdzisław B.
No ja Ci na pewno nie zabrojnę swędnięcia, bo ono w dobrym kierunku podążuje🤣
Każdy dorosły ma swoją drogę życia, nawet ten bliski. Ale, chociaż po swojemu żyjąc, może warto czasami spotkać się gdzieś choć na chwilę...
J.Z.P.T.
Oczywiście, że zawsze warto🙂
...Do...szuflady→🤣Pierwsza zwrotka jakby cudzysłowem, utożsamia dalsze wersy?😘
Z całości wiersza, pewne przesłanie, pobrzmiewa
A co do samej formy, to jak już ongiś bywało, rym 2 i 4
PySy↔Też tak myślę, że miła↔😘-:3)))~☆~💥~☆
Deduś🤣
Bo ja cofnęłam się w czasie... według wszystkich wskazań/na niebnie i ziemi.
😘-:3)))~☆~💥~☆
Szufladio↔🙂↔Chyba rozumiem znaczenie słów Twoich. Skoro według wszystkich wskazań,
to coś w tym musi b→😘-:3)))~☆~💥~☆
Deka - osiowy🙂
Toć ile razy mam powtarzać... że kto, jak nie Ty, i żadne tam "b", tylko jak najbardziej cacy😘
I jak ładnie dopasowuję się🤣 =
😘-:3)))~☆~💥~☆
Ojeju↔🤣Jam namieszał jeno, bez chcenia tego:)↔To biało być! być!*🤣*
No jakbym inaczej. Przecie, że ładnie😘-:3)))~☆~💥~☆
PySy→Nie biało, tylko→miało być😘
Dedulek🤣, a ten piękny okaz słonecznikowy/tym razem/ na pewno od Krysipani zza rogu, bo kogut wskoczył był Twardowskiemu na ramiona i odpowiednim irokezem swojego grzebienia - dokumentnie zasłonił najdłuuuższy promień, więc nie mów mi, że wychodowałeś 'sanflałera' na księżycu🤣🤣🤣 😘-:3)))~☆~💥~☆
...Szufladiu↔A co Tyś mnie tak ciągle do Krysipani wysyłasz?😘
Przyznaję rację z kogutem i jego promieniem, co wskoczył irokezem,
że Słonecznik wyhodowałem tym razem na Europie🤣
😘-:3)))~☆~💥~☆
Deduś🤣🤣🤣🤣
Bo ta Krysiapani to b.ładna kobieta jest, a ja po prostu mie mogę się przyznać/tak publicznie/, że zazdrosna jestem... no i cholera powiedziałam 🤣
No, skoro na Europie wychodowany, to zmienia postać rzeczowości w całej rozciągłości swej 🤣
😘-:3)))~☆~💥~☆~
I przez tę Krysiopanią i Europę - dwa razy wy - CH - odowałam🤣🤣🤣
... Do szuflady↔Spoko, że wychodowalaś🤣→Ważne jest meritum😘-:3)))~☆~💥~☆~
I Mickiewicz i Tuwim i jeszcze jedna Pani. Wszystko w jednym wierszu a dziatki się cieszą?
pilieri🤣🤣🤣
Bo mnie różne poezyje w duszy grają/te lekkie i te zaangażowane.
Nooo, ta pani piękną jest, a dzięki niej zmuszona jestem uczyć się cygańskiego dialektu.
Dobrze, że przez 't' 🤣
Pozdrawiam.
Te przez "t' , to na pewno🤣
Genialne...
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania