Głaz, Róża i Kot
W dzień pochmurny wyszedłem
Na górę Tabor
I usiadłem na głazie
Ten nagle się poruszył
Odskoczyłem ze strachu
A on mówi
Wiesz to dlatego, że kiedyś zginiesz
Wszystko musi być dla Ciebie
Piękne i niepowtarzalne
Odszedłem zadziwiony
Schyliłem się po drodze by powąchać różę
Odwróciła mi głowę i mówi
Wiesz dusza jest pod mostkiem
Ma dwa przedsionki i dwie komory
Potrząsnąłem w niezrozumieniu głową
A ona mówi
Kocham Cię
Odszedłem zawstydzony w stronę domu
Przy drzwiach siedział kot
Wszedł kiedy otworzyłem drzwi
Zaparzyłem herbatę
Nalałem mleka do spodka na ziemi
Drapię kota za uchem
Kot mówi
Jestem zwierzęciem antropomorficznym :>
Wiesz sekret tkwi w twoim mózgu
Tysiącu ośrodków odpowiedzialnych za
Świadome myślenie
Zazdroszczę Ci
Spojrzałem na kota ze smutkiem
Zdaje Ci się - mówię
I pokazuję kartkę na ścianie
Gdzie jest napisane dużymi literami
ABRAHAM MASLOW
Gdy odczuwamy jakąś potrzebę, lecz z przyczyn obiektywnych nie możemy jej zaspokoić, to spychamy ją do podświadomości. Nadmiar niezrealizowanych potrzeb w podświadomości generuje frustrację, agresję, bezsenność, nerwice i psychozy. Zjawisko to jest główną przyczyną wszelkich chorób fizycznych i psychicznych. Niezaspokojone potrzeby zakłócają naszą percepcję, uniemożliwiając obiektywne widzenie rzeczywistości.
Widzisz kocie to nie błogosławieństwo
Musisz wiedzieć że przeciwieństwem miłości
Nie jest nienawiść ale pogarda
A człowiek gardzi całym światem
Kot przekrzywił łebek
Chciałem go jeszcze pogłaskać ale się wyrwał
Spod mojej dłoni
A muzyka co z poezją?
Cykanie świerszczy głupie rykowisko jeleni
Kotu zabłyszczały w oczach łzy
To po co wy żyjecie?
Nie wiem kocie
Już nie umiem dojrzeć
Drugiej strony
Komentarze (10)
Dobra proza poetycka, zapis widziałbym inaczej, ale ja się chuja znam./
to mój wiersz juwenilny, w ogóle bym go nie widział, kiedyś go usunąłem i długo się go wstydziłem
DrV, Nie potrza się wstydzić, nawet jakby uznali za kiepski, to z czasem warsztat się polepsza i da się to zauważyć - no chyba że kto się uprze, jak Bogumił i w kółko to samo... bo podlewa misją.
yanko wojownik 1125 https://www.youtube.com/watch?v=n6lpoIINuHY nigdy nie lekceważ
Powiew egzystencjalizmu zawsze mile widziany
ej a w którym mieście kina obdzwaniać jakby już przyszło co do czego?
DrV nie lubię chodzić do kin żartowałam xD
Stal no cóż, zapytałbym Cię czy lubisz być na górze czy na dole, ale wiem że na dole, zapytałbym Cię też czy bardziej lubisz od przodu czy od tyłu, ale wiem że od przodu, ja też nie lubię chodzić do kin i też żartowałem
Stal wiem co się miałem zapytać najpierw, czy lubisz flirtować przez internet, ale wiem że lubisz
DrV Trochę jak w horoskopie, tak żeby do wszystkich pasowało. No nie ma się do czego przyczepić
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania