Gorączka Połogowa [Anna leżała w szpitalnym łóżku, otoczona białymi ścianami i maszynami. Czuła się słaba i gorąca. Miała gorączkę połogową - stan zapalny macicy po porodzie. Lekarze mówili, że to niebezpieczne]

Anna leżała w szpitalnym łóżku, otoczona białymi ścianami i maszynami. Czuła się słaba i gorąca. Miała gorączkę połogową - stan zapalny macicy po porodzie. Lekarze mówili, że to niebezpieczne i że musi brać antybiotyki.

 

Ale Anna nie myślała o sobie. Myślała o swoim synku, który leżał w inkubatorze na oddziale neonatologicznym. Urodził się za wcześnie i ważył zaledwie półtora kilograma. Anna widziała go tylko przez szybę, nie mogła go dotknąć ani przytulić. Nie wiedziała, czy przeżyje.

 

Anna płakała i modliła się o cud. Chciała być silna dla swojego dziecka, ale czuła się bezradna i samotna. Jej mąż był w pracy, a rodzina mieszkała daleko. Nikt nie odwiedzał jej w szpitalu.

 

Wtedy do jej pokoju wszedł ktoś nieznajomy. Był to młody ksiądz o łagodnym spojrzeniu i uśmiechu. Przedstawił się jako ojciec Marek i powiedział, że jest kapelanem szpitalnym. Zapytał Annę, czy może z nią porozmawiać.

 

Anna poczuła ulgę i wdzięczność. Zgodziła się na rozmowę i opowiedziała księdzu o swojej sytuacji. Ojciec Marek wysłuchał jej z uwagą i współczuciem. Nie oceniał jej ani nie pouczał. Powiedział jej, że Bóg ją kocha i że jest z nią w jej cierpieniu. Zapewnił ją, że modli się za nią i za jej synka.

 

Ojciec Marek poprosił Annę, czy może się z nią pomodlić. Anna przytaknęła i chwyciła jego dłoń. Oboje zamknęli oczy i zaczęli odmawiać Ojcze nasz. Anna poczuła spokój i nadzieję w sercu. Poczuła, że nie jest sama.

 

Ojciec Marek obiecał Annę odwiedzać codziennie, dopóki będzie w szpitalu. Anna podziękowała mu za jego obecność i wsparcie. Powiedziała mu, że jest dla niej jak anioł stróż.

 

Ojciec Marek uśmiechnął się i pobłogosławił ją znakiem krzyża. Powiedział jej, że jest dla niego jak siostra w wierze.

 

Oboje spojrzeli sobie w oczy i poczuli coś więcej niż przyjaźń.

 

Ojciec Marek i Anna zaczęli się spotykać codziennie w szpitalu. Rozmawiali o wszystkim i o niczym. Śmiali się i płakali. Dzielili się swoimi marzeniami i obawami. Zaufali sobie i polubili się.

 

Anna czuła się lepiej dzięki antybiotykom i opiece lekarzy. Jej gorączka spadła i jej stan się poprawił. Ale nadal nie mogła zobaczyć swojego synka. Lekarze mówili, że musi poczekać, aż będzie wystarczająco silny.

 

Ojciec Marek był jej jedynym pocieszeniem. Przychodził do niej z kwiatami i książkami. Czytał jej fragmenty Biblii i innych dzieł literackich. Grał dla niej na gitarze i śpiewał jej piosenki. Modlił się z nią i za nią.

 

Anna zakochała się w nim bez pamięci. Ojciec Marek też ją kochał, choć nie mógł tego wyznać. Był księdzem i złożył śluby czystości. Nie mógł porzucić swojego powołania dla kobiety.

 

Ale miłość była silniejsza niż rozum. Pewnego dnia, gdy byli sami w pokoju Anny, nie wytrzymali napięcia. Przytulili się do siebie i pocałowali namiętnie.

 

Był to pierwszy i ostatni raz.

 

Po tym, co się stało, ojciec Marek i Anna poczuli się winni i zawstydzeni. Nie wiedzieli, co powiedzieć. Oboje żałowali swojego czynu, ale nie mogli zapomnieć o swoich uczuciach.

 

Ojciec Marek postanowił się wycofać. Powiedział Annie, że nie może jej więcej widywać. Powiedział jej, że to był błąd i że musi się spowiadać. Powiedział jej, że ją przeprasza i że ją szanuje.

 

Anna była zrozpaczona. Nie chciała stracić ojca Marka. Nie chciała żyć bez niego. Błagała go, żeby został z nią. Błagała go, żeby porzucił kapłaństwo dla niej.

 

Ale ojciec Marek był nieugięty. Powiedział jej, że to niemożliwe. Powiedział jej, że to grzech i że musi być wierny Bogu. Powiedział jej, że to koniec i że musi odejść.

 

Anna płakała i krzyczała. Nie chciała go puścić. Chwyciła go za rękę i próbowała go zatrzymać.

 

Ale ojciec Marek się uwolnił i wyszedł z pokoju.

 

Anna została sama ze swoim bólem i rozpaczą.

 

Anna urodziła swoje dziecko po kilku tygodniach. Był to chłopiec o imieniu Adam. Był zdrowy i silny. Anna była szczęśliwa i dumna ze swojego synka.

 

Ale nie zapomniała o ojcu Marku. Nadal go kochała i tęskniła za nim. Nie wiedziała, co się z nim stało. Nie wiedziała, czy on ją pamięta i czy on ją kocha.

 

Ojciec Marek też nie zapomniał o Annie. Nadal ją kochał i tęsknił za nią. Ale nie mógł się z nią skontaktować. Nie mógł jej powiedzieć, że żałuje i że chce być z nią.

 

Ojciec Marek został przeniesiony do innego szpitala. Tam kontynuował swoją posługę jako kapelan. Starał się być dobrym księdzem i służyć Bogu. Ale nie był szczęśliwy.

 

Anna i ojciec Marek nigdy się nie spotkali ponownie.

 

Ale ich miłość nie umarła.

 

Żyła w ich sercach i w ich wspomnieniach.

 

Żyła w ich dziecku.

 

Lata później, Adam dorósł i został lekarzem. Pracował w tym samym szpitalu, w którym się urodził. Nie wiedział nic o swoim ojcu. Myślał, że zginął w wypadku.

 

Pewnego dnia, Adam miał dyżur na oddziale neonatologicznym. Tam zobaczył starszego księdza, który leżał w inkubatorze. Był to ojciec Marek. Miał zawał serca i był w stanie krytycznym.

 

Adam nie rozpoznał go. Nie wiedział, że to jego ojciec. Ale poczuł do niego sympatię i zainteresowanie. Zapytał pielęgniarkę, kim jest ten ksiądz.

 

Pielęgniarka powiedziała mu, że to ojciec Marek i że jest kapelanem szpitalnym. Powiedziała mu, że to on ochrzcił Adama, gdy był mały. Powiedziała mu, że to on był przyjacielem jego matki, gdy była chora.

 

Adam był zdziwiony i wzruszony. Nie wiedział, że ten ksiądz miał taki wpływ na jego życie. Zapytał pielęgniarkę, czy może się z nim pomodlić.

 

Pielęgniarka zgodziła się i zostawiła ich samych.

 

Adam podszedł do inkubatora i spojrzał na ojca Marka. Zobaczył jego twarz i poczuł dziwne podobieństwo. Zobaczył jego oczy i poczuł dziwną więź.

 

Adam nieświadomie dotknął dłoni ojca Marka i zaczął się modlić.

 

Ojciec Marek otworzył oczy i spojrzał na Adama. Zobaczył jego twarz i poczuł niesamowite zdumienie. Zobaczył jego oczy i poczuł niesamowitą miłość.

 

Ojciec Marek uśmiechnął się słabo i wyszeptał:

 

Synu…

Adam nie zrozumiał tych słów. Nie wiedział, co one znaczą.

 

Ale poczuł coś głębokiego i prawdziwego.

 

Poczuł coś, co łączyło go z tym księdzem.

 

Poczuł coś, co łączyło go z jego matką.

 

Poczuł coś, co łączyło go z Bogiem.

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (3)

  • Jaki ma sens rozwinięty tytuł?
    Żadnego.
    Tym bardziej, że na początku jest ta sama treść.
  • a może ludzie chętniej zajrzą jak zobaczą pierwsze kilkanaście słów?
  • Gorączka połogowa Anny - w zupełności by wystarczyło.
    Ale masz dobry argument, więc zostaw, jak jest.
    Może trafisz do Księgi Guinnessa...

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania