Gwiazda waleczna
W pewnym mieście, w państwie Polan
Żyje Gwiazda nad gwiazdami
Co od rana do wieczora
Walczy mężnie z poganami
Bo poganie, dzikie plemię
Brudni są i niedomyci
Za to Gwiazda w tej ozdobie
Swą higieną wciąż się szczyci
Spać nie może przez brudasów
Fetor wdziera się do chaty
Jak tu żyć, gdy wciąż na świecie
Tyle pełza w krąg robaków?
Gdzie nie spojrzy, tam odraza
Szturchnąć nawet kijem ciężko
Gdy pod oknem, całkiem blisko
Moszczą sobie legowisko
O, nie będą mi śmierdziele
Moich rabat zadeptywać
Czas już wreszcie z nimi skończyć
Nikt nie będzie dopytywać
Lecz poganie w dupie mają
Krzyki Gwiazdy na ulicy
Kąpiel? Owszem, może kiedyś
Dziś się kąpią w gnojowicy
Komentarze (16)
Niech se mówią, ze to nie wiersz... nie
że tylko zdaje się
Niech mówią, że radowanie byle czym,
niech mówią - mnie się podobuje! :))
Dzięki ?
Cicho_sza żeby nie było - nie konfabuluję, odebrałem tekst po swojemu i jestem uchachany :)
Akwadar no cóż, to świetnie. Tekst z przymrużeniem oka ?
Cicho_sza oczywiście, że z przymrużeniem oka, nie inaczej! ;)
Fajnie napisane:))
Biedni poganie,
mają przechlapane.
Lecz na szczęście nie każdy,
albowiem nie dla wszystkich,
wystarczy jednej gwiazdy.↔Pozdrawiam:)
No mają, mają ? Póki co, żyją w swoim smrodku i im dobrze ?
Od razu kojarzy mi się tekst "Czy ta krowa, proszę pana, była dobrze wychowana?" :-)
Bardzo pouczający i na czasie tekst :-)
Brawo! Od przedstawiciela ciemnej klasy robotniczej: 5 :-)
Pozdrawiam,
Celny strzał! :)))
Dobre piórko!
Pozdrawiam:)
Zgrabne i celne,
a ja dołożę od siebie cegiełkę:
ach, ta zwiezda nad zwiezdami,
ona wszystkich tu odchami,
szczerym słowem - pies was je...ł,
nam prostaczkom takich trzeba
albo bardziej akuratnych,
cha wam w tyłek drogie dziatki.
czy to język naszej gwiazdy?
rynsztokowy, acz przyjazny ?
Szpilka, Ty to umiesz dodać pikanterii ?
Cicho_sza
Dzięki, pikantnie się tu działo, ja się tylko odniosłam ?
Jeśli żyła* to walczyła*, zatem proponuję zmianę na żyje*
Z ostatniej zwrotki wynika, że jednak się kąpią, w czym to już inna sprawa, więc warto coś pomyśleć na ten temat ?
Pozdrawiam dosiegorocznie ?
Dzięki za odwiedziny, faktycznie masz rację z tym żyła/żyje. Poprawiłam. No, kąpią się, ale wciąż nie tak jak Gwiazda by chciala. Również pozdrawiam
Mnie się do kojarzy z faryzeuszem i celnikiem. No i z ostatnimi strajkami. Przyjemny, zabawny tekst!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Bitwie na Drabble.
Tematy dwa:
- TYKANIE UCZUĆ
- GATUNKI SNÓW
Można jeden, można drugi, a można też obydwa tematy umieścić w stu słówkach.
Czas pisania i wrzucania linków do 17.01.2021 (północ)
Zasady konkursu znajdziesz tutaj: https://www.opowi.pl/profil/lbndrabble/ lub
https://www.opowi.pl/konkursy/
Liczymy na Ciebie!!!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania