In dywiduum

w tłumie pustki

 

środkiem miasta

ideę własną ulicą

 

nieprzerwanie swoim tunelem

drążonym od lat

Średnia ocena: 3.8  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (35)

  • infelia ponad tydzień temu

    Polaroid - Idea też kiedyś zedrze zelówki...

  • Polaroid ponad tydzień temu

    chodzi boso
    umie :)

  • Shira ponad tydzień temu

    zostawię to tutaj:

    introspekcja

    samotność

    to cena za to
    że było się dla wszystkich

    prócz siebie

    ps to jest oryginał. Na potrzeby aforystyki, wiele lat temu, "skopiowałam" to
    i poszło tak: Samotność, to cena za to, że było się dla wszystkich, prócz siebie.
    Pełno tego w necie. I chociaż nie ma mnie w żadnych mediach społecznościowych,
    to jednak jestem...

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Ciekawy tekst. Przyznam, że mnie zatrzymał. I zastanawiam się czy się z nim zgadzam.

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, ja zgodzić się muszę,bo to tekst bardzo osobisty. Potrafiłam
    siebie zdiagnozować. Z leczeniem nie wyszło...

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira
    A zdążyłaś polubić samotność?

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, w łyżce goryczy, zawsze jest kropla poezji.

  • Shira ponad tydzień temu

    Pola, tak jakoś wyszło, że odpowiedziałam Ci moim
    aforkiem z XX wieku. Ale to bardzo szczera odpowiedź.
    A tak na marginesie, w nieszczerość, nigdy się nie bawię...

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira
    Słusznie. Margines nieszczerości jest zbyt wąski, by być placem zabaw.
    Nie ma gdzie piłką porzucać, poshiralikować, polaroidem fotki cykać...

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, hmm...tak..Ładnie to zobrazowałaś..., nawet mam do tego
    nuty, o tej porze, nie wiedzieć czemu, na trawniku odezwał się kos, ptak mój umiłowany.

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira, zagrasz? a właściwie: zanucisz? :)

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, to by była profanacja śpiewu kosa. :)
    Na skrzydlate świętości śpiewające, uszy i duszę szeroko otwieram.
    A Ty lubisz kosów śpiew?

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira
    Powiem tak: lubię Śpiew.

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, ja też..Aktualnie słucham "Zanim zrozumiesz" Anity Lipnickiej.
    Dawno temu po koncercie Varius Manx. długo rozmawiałyśmy na temat
    tej piosenki, a właściwie utworu muzycznego. Jeśli zechcesz, posłuchaj
    i podziel się ze mną wrażeniami.

  • Shira ponad tydzień temu

    Anita napisała ten tekst mając niespełna 18 lat. Co Ty na to?

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira
    Bardziej trafia do mnie muzyka niż te słowa. Szybciej się ze mną skomunikuje.
    Utwór szanuję ale mam ostrożne podejście do tekstów osobistych lub choćby pachnących osobistym doświadczeniem. I równie ostrożnie podchodzę do komentowania ich.
    Więc tu akurat zbyt wiele ode mnie nie wyciągniesz :)

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, szanuję. Muszę pomyśleć o czymś, co mówi wiele bez tekstu.
    Na obecną chwilę coś mi po łbie chodzi, ale to chyba nie to. Zaczekasz
    trochę?

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira
    zaczekam :)

  • Shira ponad tydzień temu

    Dopytam jeszcze, czy w utworze w ogóle ma nie być tekstu?
    ps nie podejrzewaj mnie, że cokolwiek chcę z Ciebie wyciągnąć, bo
    w tej chwili zrobiło mi się naprawdę smutno. Podzieliłam się tylko
    z Tobą tym, czego w tamtej chwili słuchałam. Popełniam same
    błędy..., i...trochę posłucham ciszy, a po niej znów uruchomię jakąś muzykę.
    I znowu powiem Ci jaką. Może być łobuziaro?... :)

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira
    "zrobiło mi się naprawdę smutno" - zbyt poważne podejście? po co?
    "Popełniam same błędy..." - yyy tak? kiedy? :)
    "Może być łobuziaro?... :)" - noo.. znacznie lepiej! i po mojemu :D

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira
    Dopytam jeszcze, czy w utworze w ogóle ma nie być tekstu? - może, nie musi.

  • Polaroid ponad tydzień temu

    zupełnie inne rejony ale ....
    zamknąć oczy i...

    https://www.youtube.com/watch?v=OMB0eg6yA78&list=RDOMB0eg6yA78&start_radio=1

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, długo w ciszy nie wytrwałam, bo rozmawiam z Tobą... :)
    w tle Uriah Heep i July Morning.
    Progresywna jazda: w maju, lipcowy poranek..., ale się dzieje. Posłuchasz tego? :)
    Widzę, że coś mi podesłałaś, zaraz posłucham. Na klawiaturze poruszam się ledwo,
    ledwo. Cieszę się, że w ogóle, ale to musi się zmienić. Jestem cierpliwa, lata mogę
    czekać, jeżeli jakieś lata jeszcze będą... :)

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, nawet nie wiesz z jaką przedziwną radością do tego wróciłam. To też były, są
    i będą bardzo moje rejony... Na pewno mam to najprawdopodobniej na kasecie. Ale tyle
    ich jest. Mogę Ci tylko powiedzieć DZIĘKUJĘ.

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, Twój tekst? Bardzo dobry.
    ps napisałam krótko, tak jak lubisz. :)

  • Shira ponad tydzień temu

    Pola, może to z powodu jakiejś przedziwnej i chorej misji z muzyką w tle i nawiązując
    do dwóch ostatnich wersów Twojego wiersza, dodam:

    przepraszam Cię Panie
    za chorą wiarę
    za brak nadziei
    za chorą miłość

    przepraszam Cię
    jeśli przyjdę za wcześnie

    porannym tunelem
    w światełku

  • Polaroid ponad tydzień temu

    1.Przepraszasz za swoje człowieczeństwo.
    2.Każdy jest oczekiwany, nawet za wcześnie.
    3.Porannym? Chyba mocno poranionym.

    szkoda tekstów wrzucanych tylko tu, u mnie, nie sądzisz?

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Jak Ty to mówisz? W tle? :)

    https://www.youtube.com/watch?v=7wfYIMyS_dI&list=RDEMuBqqknwglAP7lwtJqoz0_g&index=3

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, a co z tunelem w światełku? Jestem ciekawa, co o tym sądzisz.
    Brakuje tytułu. Ty to załatwisz. :)

    szkoda tekstów? Nie. U Ciebie mają bezpieczne schronienie.
    I niech tutaj zostaną. Mogą? :)

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Shira
    światełko wynika już z pierwszego wersu :)

    Mogą. Przechowam jak prawdę, w słojach.

    nad tytułem...podumam...coś się tu kręci koło mnie

  • Shira ponad tydzień temu

    Polaroid, mój tunel w światełku, budzi kontrowersje
    Podobnie rzecz się ma z wierzbami płaczącymi ze śmiechu,
    które gdzieś się tutaj poniewierają na portalisku, bo zalogowana nie
    byłam,wtedy zamieściłam tu około 40 tekstów i już znalazłam,
    że zostały niekoniecznie przyzwoicie wykorzystane. Fajnie, żeby
    pojawiły się na moim profilu. Chciałabym to zobaczyć, bo włożyłam w to kawał serducha i spostrzeżenia, tudzież metafory bezczelnie nowatorskie. Ja tego nie ogarnę, z powodów o których
    pisać i nie mogę i nie chcę.

  • Shira ponad tydzień temu

    Pola, co do muzy w tle... :) itd itd itd , to też bardzo moje klimaty.
    I znowu, mam jedną kasetę wokalistki, ale tytułu naprawdę nie
    pamiętam. Jak znajdę, to dam Ci znać. Fajnie, że jesteś, DZIĘKUJĘ.

  • Shira ponad tydzień temu

    Wiem, że noc, ale dzień dobry :) Spośród ponad tysiąca kaset, 10 lat temu wybrałam 30, żeby mieć
    je pod tzw. ręką lub uchem i ...pośród nich jest Enya, album Watermark,, a tam number7, to Orinoco
    Flow. Reszta kaset spoczywa w kartonie, a karton spoczywa w piwnicy. Poczekam do rana, uruchomię sprzęt
    i będzie duchowa uczta. Nie wierzę w przypadki, a to poczytuję sobie za ostateczne dopełnienie
    mojej niewiary.Do miłego Pola :)

  • Polaroid ponad tydzień temu

    Nawet bardzo miłego :)
    Dzień dobry :)

  • Shira ponad tydzień temu

    Dzień dobry, w tle Enya i ...12-tu apostołów kojących duszę.
    Skąd oni? Z kasety Watermark.
    Pola, Dobrego Dnia. No i pa. :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania