Inspiracje

podobno szczęście rzadko inspiruje

gdyż szczęście się żyje

a smutek przeżywa

 

szczęście w podniebne zabiera podróże

trudno tam myśli wzniosłe jest spisywać

 

smutek utula i kocem nakrywa

to kubek herbaty z konfiturą z malin

 

szczęście jak tajfun ciało przeszywa

i czasu nie daje

by się w nie wpatrywać

 

smutek zaś leniwie grzbiet pręży ku żalom

zatoczy koło

westchnieniem zapisze stos kartek

i wtedy jakoś smutnie jest wesoło

choć przecież nadal

umiera się w marazmie

Średnia ocena: 4.2  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (10)

  • Jared 24.09.2021

    ależ to spokojne - aż mi tytuł nie pasuje :P W drugim tytule celowo jest "szczęście" czy miało być "szczęściem"? Nie umiem za bardzo skomentować, ale czuję naskórkowo, ze to bardzo dobra liryka

  • Jared 24.09.2021

    w drugim wersie*

  • Cicho_sza 24.09.2021

    Tak, w drugim wersie jest celowo użyte słowo "szczęście". Cieszę się, że wyczules ten spokój, taki był zamiar, by wiersz był "nieśpieszny" ? Co do tytułu chwilowo nie mam lepszego, ale może jeszcze na coś wpadnę!

  • Raven18 25.09.2021

    Rozmyślania na temat różnicy między szczęściem a smutkiem ujęte w formie w wiersza - i to bardzo zgrabnie! Uważam podobnie jak Jared, że utwór jest bardzo spokojny i mam wrażenie, że warto byłoby choć w jednym momencie zdynamizować, tak dla lepszego kontrastu, między wspomnianymi stanami emocjonalnymi. Niemniej - 5 :D

  • Cicho_sza 25.09.2021

    Zdynamizować powiadasz? Hmm.. Różnice opisane w wierszu są w kontekście tytułowej inspiracji - nie wiem jak inni, ale ja w erotycznych stanach jeszcze nigdy niczego nie napisałam ?

  • Cicho_sza 25.09.2021

    Haha, takich też, ale chodziło mi o euforyczne stany ?

  • Raven18 25.09.2021

    Czy to na pewno błąd korekty? ?

  • Cicho_sza 25.09.2021

    Raven18 owszem, to błąd korekty ? Bo erotyczny stan to materiał na zgoła inny tekst!

  • Raven18 25.09.2021

    Cicho_sza Powiedzmy, że wierzę…

  • Cicho_sza 25.09.2021

    Raven18 oj tam, oj tam ?

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania