Jajko (drabble)
– Mamusiu, a małe kurki skąd są? – Chłopczyk przysiadł i zaczął przypatrywać się żółtym kuleczkom.
– Jak to skąd, Andrzejku? Z jajeczek. Od kurek. – Mama przykucnęła obok malca. – W mieście tego nie widziałeś. Widzisz te skorupki? Kurczaczki właśnie z nich się wykluły. Wiosną wszystko się rodzi.
– A kaczuszki też z jajek wyszły? – Zaczął uważnie przypatrywać się skorupkom.
– Tak, synku.
– A gąski?
– I gąski też. Tylko jajeczka są troszkę większe, bo gąski są większe od kurek.
– Aha…
Poszli dalej przez wieś. Na łące pasła się klacz z małym źrebięciem.
– Mamusiu, mamusiu! – zakrzyknął malec. – Ale to musiało być duże jajo, aby konik się urodził!
Komentarze (23)
No, niestety, są dzieci, które wierzą, że krowa jest fioletowa, bo znają tylko z opakowania czekolady Milki ?
... a mleko jest ze sklepu ;)
PS. Powyższe o jajku nie jest wymyślone...
Zdzisław B.
O! Coś podobnego ?
Szpilka Dzieci są często oryginalniejsze i zaskakujące w wypowiedziach, niż my, dorośli, pomyślimy ;)
Zdzisław B.
Prawda, dlatego lubię dzieci ?
Szpilka lubi dzieci,
dzieci lubią Szpilkę ;)
Zdzisław B.
Mam nadzieję ?
Szpilka
Nadzieja ma wielką moc.
Rozjaśni iskierką
najgłębszą noc :)
Zdzisław B.
niech iskierka zatem mruga,
bo jak nie, wyręczy ją druga ?
Szpilka
Czasem iskierka jest rodzaju męskiego...
wtedy lepiej z nim niż bez niego ;)
Zdzisław B.
hahahahaha, aleś wymyślił, promotion...
rodzaju męskiego ?
męska czy niemęska,
czasem wyraj, czasem klęska ?
Szpilka
Takie jest życie...
Z jednym do luftu,
z drugim na szczycie ;)
Zdzisław B.
Hahahaha, jutro przywierszuję, bo teraz muszę w kimkę ?
Zdzisław B.
życie
jednych wręcz hołubi
i się robią grubi ?
Szpilka
Można zeszczupleć,
kiedy dopowiesz:
"Już nie mów,
bierz mnie, bierz" ;)
Zdzisław B.
od fikołków się nie chudnie,
jej parszywie, jemu cudnie ?
Szpilka
Rzekł ktoś:
"Tu się nie zgodzę.
Zrobię przyjemnie,
dziecka nie spłodzę" ;)
Zdzisław B.
czy to nie przechwałki czasem?
panny na nie raczej łase,
lecz roztropna dama
poradzi se sama ?
Szpilka
To "rzekł ktoś". Nie mylić z autorem,
bo to wtedy chore ;)
Czy zaś "dama
radzi sobie sama"?
Można i tak.
Ale czegoś brak
;)
ja z autorem nic nie mylę,
wszak odróżniam krotochwilę
od końskich zalotów ?
ponoć bez baby chłop całkiem słaby,
a baba bez chłopa żyje na opak ?
No i dobrze, i tak trzymaj!
A ja rzeknę - W to mi graj!
Co do chłopa i do baby...
są do pracy i... zabawy ;)
Zdzisław B.
No to super, no i w dechę,
niech się dzieje, trąci Wiechem ?
Idę do fraszeczki, bo zauważyłam, że nową wyrychtowałeś ?
Szpilka
Oj, aj waj...
Idziesz do fraszeczki?!
Będzie czad, w kwietniu maj ;)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania