Jak być dobrym w tym trudnym świecie ? ( krótki tekst)

Pytanie, które zadaje sobie niejeden człowiek. Co powinniśmy robić, aby żyć zgodnie z wolą Stwórcy? Czy Bóg istnieje ? Jeżeli nie istnieje, to jak mamy żyć ? Kto rozliczna nas ze złych czynów? Co jest złe ? Jak powinniśmy się zachowywać , gdy wyznawca obcej religii pozbawia nas życia, mówiąc że to jest wola Najwyższego, ponieważ jesteśmy niewierni i nie wierzymy w Allaha ? Czy mamy prawo wierzyć w Mesjasza ? Jak zrozumieć naturę Trójcy Świętej ? Czy chrześcijanie powinni obchodzić Szabat ? Czy żydzi i muzułmanie powinni uwierzyć w Jezusa - zbawiciela ? Czy Jezus jest Bogiem ? Kto powie nam prawdę ? Kto ma prawo nas nawracać ? Czy nasze życie kończy się ze śmiercią naszego mózgu i religia jest tylko po to aby nabijać "kabzę" kapłanów różnych religii ? Czy istnieje szatan? Dlaczego Bóg go nie uśmiercił ( pytanie Piętaszka) ?

Średnia ocena: 0.0  Głosów: 0

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (5)

 • Rozrywkowy miesiąc temu
  Nie wiem czy warto sobie zaprzątać głowę kwestiami niewytłumaczalnymi i wychodzącymi poza granice ludzkiego poznania. No chyba, że z zawodu jest się filozofem i daje takie zajmowanie się tymi sprawami chleb.
 • Andi Perry miesiąc temu
  Kiedyś w starożytności planety były nazwane planetami błądzącymi. Większość ludzi nie przejmowała się tym. Ale astronomowie nie mogli spocząć, aż nie wytłumaczą dziwnej drogi tych gwiazd. Może my jesteśmy takimi planetami pośród gwiazd co szukają swojej prawidłowości i orbity.
 • Andi Perry miesiąc temu
  *były nazwane gwiazdami błądzącymi.
 • Narrator miesiąc temu
  „Jeden tam tylko jest porządny człowiek – prokurator, ale i ten, prawdę mówiąc – świnia.”
  N. Gogol, „Martwe Dusze”.
 • Andi Perry miesiąc temu
  Przeczytam. Zapowiada się ciekawie.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania