Jak pomóc imigrantom koczującym na Białorusi?

To jest trudna sprawa, ponieważ Państwo Białoruś nie pozwoliło na wjazd polskiemu transportowi z pomocą humanitarną. Ludzie tam umrą na oczach bezradnego świata. To jest czas , aby ONZ wkroczyło na Białoruś z pomocą humanitarną. Ale do tego trzeba rezolucji ONZ. Ta organizacja jest widocznie niepotrzebna.

Można nielegalnie przerzucać im jedzenie, wodę, ale to będzie naruszanie granicy Białorusi. Jak na to zapatrują się ludzie pióra, literaci? Gdy Polska walczyła z Niemcami w 1939, Zachód odwrócił się od Polski. "Nie będziemy umierać za Gdańsk". Jak pomóc tym ludziom? Czy można porozmawiać z Panem Łukaszenką, aby nie przerzucał ludzi nielegalnie przez naszą granicę. Wystarczy trzydzieści tysięcy "imigrantów" - zielone ludziki ( Białorusini o ciemnej karnacji i ciemnych włosach), którzy w przebraniu przejdą granicę, zamordują policjantów strzegących naszego Sejmu i wymordują posłów i prezydenta i Polska będzie płakać jak w roku 2010 roku. A "imigranci" się rozpierzchną - zielone ludziki. Taka nasza dziurawa granica.

Średnia ocena: 1.0  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (273)

 • Patriota 9 miesięcy temu
  Zasieki, broń maszynowa, czołgi. I niech próbują.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  I tych błaznów z tzw. opozycji do pierdli.
 • kigja 9 miesięcy temu
  Niech ich Putin przytuli do siebie.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Kuźwa
  1. Ci ludzie nie mogli się dostać ot tak, bez zezwolenia i dokumentów do białoruskiej strefy nadgranicznej i zorganizować tam sobie piknik. Białoruskie służby skutecznie rozpędzały kilkusettysięczne tłumy po wyborach.
  2. Wg ratyfikowanych także przez Białoruś umów ci ludzie powinni otrzymać pomoc na miejscu, od władz Białorusi.
  3.. Ponieważ upada narracja uchodźców, imigrantów / oświadczenie UE/ to opozycja i sympatyzujący z nią autor skupia się na dyskredytowaniu działań naszych władz i służb.
  4. Weźcie się dzbany i patafiany walnijcie w pustostany i zacznijcie myśleć bez podszeptów TVN-u.
  5. Dla jasności zamieńcie ***** ***, na jebać Polskę i Polaków.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  A skąd u Pana takie wrażenie o moich preferencjach wyborczych:) ? Nie, nie sympatyzuję z opozycją.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Wiem, teraz oficjalnie to już zaczyna obciachem. Lepiej nie sympatyzować z żadnymi. Ale to wychodzi, z tego co między wierszami.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Trudno się dyskutuje z czyimiś wyobrażeniami. A przynosi to cel odwrotny. Dla mnie nawet nie ma problemu, że jest Pan zwolennikiem PiS. Ważne, żeby nie gardzić drugim człowiekiem.
 • madmike 9 miesięcy temu
  Ale żeby nie można dać im z Polskiej strony jedzenia? W jakiej encyklice dżejpitu jest to napisane, bo narodowcy z pisu się do niego odnoszą.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Przecież biorą grubą kasę od Łukaszenki, żeby tam siedzieli, więc stać ich, żeby kupić sobie żarcie w najbliższej knajpie.
 • madmike 9 miesięcy temu
  Patriota Wierzysz w to? Jak zaczną umierać, to my będziemy za to odpowiedzialni.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Kto ci powiedział, że są chorzy? Scerba z Jońskim? Badali ich? Poza tym są po białoruskiej stronie granicy. Tam nie ma przejścia. Jak ktoś chory niech idzie do lekarza, a nie siedzi jak głupek w puszczy.
 • Grain 9 miesięcy temu
  madmike i za głodne dzieci z Sudanu. Ale Łukaszenka i gangsterka od przemytu ludzi już nie. Tylko Kimy z Korei wymagają takiej samokrytyki własnej podłości.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Można dać im jedzenie. Kto powiedział, że nie można. Tylko trzeba mieć zezwolenie na przekroczenie granicy. Cała ciężarówka z rzeczami czeka na zezwolenie.
 • madmike 9 miesięcy temu
  Patriota Ja głosowałem na Włodka Czarzastego, więc mi blisko do ww. polityków :)
 • Patriota 9 miesięcy temu
  madmike to widać, że ci blisko. W każdym razie powinieneś się wstydzić/
 • Grain 9 miesięcy temu
  Z białoruskiej bliżej.
 • madmike 9 miesięcy temu
  Tak, Białoruś słynie z dobrego serca, uznawania wyników wyborów i w ogóle jest git. Ktoś musi pomyśleć - to są ludzie głodni, chorzy itd. i należy im pomóc (z polskiej strony), bo Białorusini i tak tego nie zrobią
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  madmike To jest specjalna zagrywka Pana Łukaszenki. Nasz rząd dążył do obalenia prezydenta Łukaszenki, więc on broni się swoją akcją dostarczania nam nielegalnych uchodźców.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Abbie Faria ,,nasz rząd" - tutaj wychodzą prawdziwe przesłanki napisania tego gniota. Dla Zachodu Łukaszenka jest bardziej przewidywalny niż ktoś. kto mógłby wygrać za przyzwoleniem Putina.
  I to większość społeczności międzynarodowej /a nie tylko Polska/ nałożyła sankcje na reżim Łukaszenki, który ze względu na najbliższe sąsiedztwo Polski, Litwy /o której zapominasz/ odgrywa się na Zachodzie wg wytycznych Putina.
 • madmike 9 miesięcy temu
  Abbie Faria Ale to są ludzie, którzy są chorzy i głodni. Pieprzę politykę, po prostu, należy im pomóc
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  madmike Tak, należy im pomóc, ale w ramach jurysdykcji. Tak jak uśmiercono Lamberta we Francji i Polaka w Anglii ( nie podano nazwiska) w imię prawa ( odłączono od podawania wody i jedzenia co nie jest uporczywą terapią) , i w imię prawa nie wolno było ich uratować od morderstwa dokonanego przez sądy tych krajów.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Dlaczego gniota. Jest problem, a tekst jest bardzo prorządowy. Żołnierze i Straż Graniczna robią bardzo dobrą robotę ratując tyłki lewakom stylu Charli hebdo i LGBT . A może powinniśmy zostać opanowani przez Talibów i lewacy i LGBT pierwsi dostaliby kulkę od islamistów... hmmm.
  W Polsce jest wielu pożytecznych idiotów, co nie zmienia faktu, że jest problem na granicy.
 • madmike 9 miesięcy temu
  Abbie Faria OK, ale za rządów narodowych socjalistów żadnej jurysdykcji nie będzie. Opozycja im nie pomoże, bo żołnierze wykonują rozkazy.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  madmike Myślę, że lewacy i lewica sama ukręci sobie szubienicę na głowę. Naściągają imigrantów- radykałów, którzy zaczna im robić krwawą łażnię. Lewica - politycy uciekną za granicę, a biedni pożyteczni idioci będą wieszani za grzechy homoseksualizmu. Może tak ma być?
 • madmike 9 miesięcy temu
  Abbie Faria nie wiem jak będzie, ale z ciekawością obserwuję sytuację
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  madmike No w redakcji Charli Hebdo było tragicznie . To ludzie wierzący w wolność słowa. I kto był winny? Pewnie katolicy:)
 • madmike 9 miesięcy temu
  Nie. W tym przypadku jednak nie katolicy
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  madmike Problem muzułmanów i ataków terrorystycznych "rozwiążą" Niemcy. Wybudują obozy śmierci i krematoria i będą ich gazować. Dojdzie do tego. Jestem tego pewien. A świat będzie udawał że nie widzi. JEst nawet nagranie byłęgo polityka AfD, że dopuszcza mordowanie imigrantów jako rozwiązanie. JAk zabito niemieckiego polityka w jego domu ( na tarasie)Waltera Luebckego który był za imigracją, kanclerz Merkel przez miesiąc się trzęsła ze strachu na oficjalnych spotkaniach ( przyczyny podano zdrowotne).
 • madmike 9 miesięcy temu
  Abbie Faria Również, jak Garść, nie chce mi się tu pisać. Wierzę, że Chrystus osądzi kiedyś tych fałszywych katolików, jak za życia zrobił z żydami
 • Szpilka 9 miesięcy temu
  Abbie Faria

  A wiesz, co powiedział Luebcke? Jeśli się Niemcom nie podoba polityka migracyjna, to mogą się wynosić z własnego kraju. A nie podoba się z wiadomych powodów, Ty byś chciał, żeby nas islam zalał?
  Poza tym nie czytaj szmatławców, tylko publikacje Henryka Brodera na przykład, AfD to jedyna partia, która ma odwagę skrytykować działania Merkel, która jest nieudolna i zwyczajnie głupia, co można zauważyć po akcji Niemiec w Afganistanie - totalne dyletanctwo!
  Merkel zamiast podjąć jakieś rzeczowe kroki, poszła SE na premierę filmu, inna kretynescu placki wypiekała w zbożnym celu - dla powodzian, zaś von der Leyen pojechała SE odwiedzić własne koniki.

  To Muppet Show jest, a nie odpowiedzialna praca rządu.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Szpilka Brodera nie znałem. Myślę, że ludzie mają prawo oczekiwać we własnym kraju spokoju. Społeczność międzynarodowa powinna najechać na kraje - Syria, Jemen ,Afganistan i utworzyć tam rząd pod auspicjami ONZ, aby ludzie nie musieli uciekać przed wojną. Ale nie. Lepiej jak mocarstwa robią sobie wojny, bo trzeba opróżnić magazyny z bronią.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Abbie Faria: " Społeczność międzynarodowa powinna najechać na kraje - Syria, Jemen ,Afganistan i utworzyć tam rząd pod auspicjami ONZ". - Człowieku czy ty masz dobrze z głową?! Przecież tak robiono i mamy teraz rozpad tych państw i efekty! Czy imigranci i uchodźcy to dzieło takich mądrych jak ty!
 • Szpilka 9 miesięcy temu
  Abbie Faria

  ONZ? Przecież to wydmuszka, jedynie USA może coś zrobić, ale dlaczego ma ponosić straty finansowe i straty w zasobach ludzkich, gdy inni mają w tyle? W gębach wszyscy mocni, w Afganistanie jakoś nie było widać tych mocaków.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski Podaj przykład człowieku, gdy ONZ najechał jakiś kraj? A kto rozpoczął arabską wiosnę? ONZ? Zaczęło się od Ehuda Baraka 2011 i potem poszło domino. Wszyscy jak te małe dzieci zaczęli się cieszyć, upadek Baszara - super, upadek Kadafiego super. Ale jak powstało państwo islamskie, mina im zrzedła. Dziś mamy to co mamy, a ONZ? W Syrii jedną stronę wspierało USA, a drugą Rosja.
  I Talibowie cierpliwi, poczekali aż USA się zmęczy i Biden wycofa swoje wojska.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  * Hosni Mubarak, nie Ehud Barak.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Abbie Faria a Wojna Koreańska nie była /oficjalnie/ pod auspicjami ONZ.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Szpilka przecież nasza Kopacz odpowiedziała przed kamerami, że gdy jest zagrożenie zabiera dzieci, zamyka się w domu i chowa pod stołem. Dziwię się, że są jeszcze kretyni, którzy na tę partię głosują. A po gadce o tych dinozaurach i kamieniach, to chyba już nikt nie ma złudzeń, że to po to całe głupie jak ta Kopaczka. Wystarczyło posłuchać Kichawy - Błonkowskiej.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Grain Widzisz, nie wiedziałem. Fajny za to był M*A*S*H.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Abbie Faria M*A*S*H - ten nie filmowy, leczył urazy mechaniczne
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Abbie Faria ONZ czy USA dla mnie jedne diabeł. Po prostu nie warto mieszać się w cudze państwa i tyle, bo wtedy z tych państw zostaje g... i potem mamy m.in fale uchodźców. A ty mi podaj gdzie ONZ spełniło umiało być siłą okupacyjną? Wiadomo, ze nigdzie.
 • Szpilka 9 miesięcy temu
  Patriota

  Hihihihih, a coś słyszałam o tych dinozaurach, no zblamowała się kobita łokrutnie. Chyba każdemu zdarza się jakś wtopa, ale te dinozaury to przegięcie. Za to ze szczepionkami przeciw świńskiej grypie się wykazała - nie uległa progandzie, dzięki temu zaoszczędzono grubą kasę ? Po czasie wyszedł szwindel Drostena, szczepionka zupełnie niepotrzebna.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Abbie Faria w Syrii już jest prawie po wszystkim. Walki toczą się tylko przy granicach, a ty chcesz tam wchodzić z nowym wojskiem i zaczynać wojnę od nowa. Znakomity pomysł na potrzymanie emigracji z Syrii! Gratuluję!
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski
  Czyli jak gdzieś na świecie jest zło, mordowanie cywili, Tutsi - Hutu, to mamy patrzeć, aż się wybiją. Jednak ktoś powinien wkraczać, aby nie dochodziło do zbrodni. Może źle myślę...
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Abbie Faria Jeśli żadna ze stron nasz nie prosi o pomoc, to nie mamy prawa nikogo najeżdżać Takie pomysły jak twoje zawsze tylko zwiększają rozlew krwi.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski
  Może masz rację. Po co ratować cały świat. Musimy przede wszystkim myśleć o sobie. ONZ powinien jednak być światowym policjantem, jeżeli Ameryka ma już dość.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Abbie Faria ONZ działa na zasadzie- jeśli jakiś rząd je zaprasza do przychodzi, żeby mu pomóc. Nie może podejmować próby zastąpienia rządu. Nikt nie ma prawa być światowym policjantem. To niemoralne, ale i bezproduktywne, tacy policjanci zawsze przegrywają, co pokazały niedawne wydarzenia.
 • Garść 9 miesięcy temu
  32 koczujących przy lesie = zielone ludziki? Poziom tego paszkwilu, jak i komentarzy, osiągnął dno. Intelektualne i etyczne.
  Dziady jedne, was tam zaklinować pod karabinami.
  Żenua, niedorozwój, nie, totalny brak, człowieczeństwa wytatuowany czarnym kolorem, i brunatnym.
  Zwierzęca, ewolucyjna walka po 1000 lat chrześcijaństwa w Polsce.
  Jak można tak nisko upaść.
  Co was napędza.
  A zresztą, nie chcę wiedzieć.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Oczywiście: 1!
  Szkoda, że nie ma minusowych gwiazdek.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Od Ciebie dostaję, że jestem Pisowy, od Graina że opozycyjny. Weżcie się wszyscy odwalcie:)
 • Garść 9 miesięcy temu
  Sobie, kuźwa pomóżcie w ucieczce od zwilokołacenia.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Garść To co proponujesz?
 • Garść 9 miesięcy temu
  Śmierdzi tu, tchórze!
 • Garść 9 miesięcy temu
  Żeby nikt wam w niczym nigdy nie pomógł, tego wam życzę, dziady!
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Garść ić im obcierać pupska jak takiś dobry???
 • Garść 9 miesięcy temu
  Spierd...., dziadu!
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Garść Najlepiej wszystkich obrażać w koło i nie podać rozwiązania. Jak rozwiązać problem koczujących na granicy? Jak pomóc tym ludziom? Przed wojną Ameryka nie przyjęła Statku St. Louise z Żydami uciekającymi przed Hitlerem. Kiedy zostali zawróceni do Europy zginęli w większości w obozach śmierci, w gettach.
 • Garść 9 miesięcy temu
  RPO posłuchaj, nie tylko tvppis.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Garść Można na drodze wyjątku ustanowić przejście graniczne w tym miejscu, i wpuścić tych ludzi. A tvppis to nie moja bajka. Za dużo nienawiści i propagandy, której nie powstydziłby się sam ... wiadomo kto.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Abbie Faria - mam głęboko w du... co ty ty i tobie podobni, czyli niedecyzyjne, tchórzliwe palanty myślą. Zawsze znajdziesz w historii przykład, jak nas źle potraktowano. Lub kogoś innego.
  No i co z tego, pomyśl!
  Koniec dyskusji.
  Aż wstyd tu się produkować.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Garść Nie pozwalam się obrażać. W internecie jesteś dobry. Ale dobro polega nie tylko na obrażaniu Patriotów, Grainów o zatwardziałych sercach, ale na mądrym DZIAŁANIU. Widzisz krzywdę ludzką. Więc pomóż tym ludziom - pojedź na granicę i przekaż im żywność. A w wyborach zagłosuj na ludzi, którzy dostrzegają krzywdę ludzką. Pozdrawiam.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Garść lubisz pomagać cudzymi łapami widzę. Jedź do Łukaszenki i pomóż.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Abbie Faria twoja opinia o moim zatwardziałym sercu - jakiś ty chopie śmieszny, bo nie napćany, nawalony czy nacipany jak Garść. Piszesz pierdoły infantylki i oczekujesz jak i ten lewacki Nadmike, że odpalę wyciągniętego ze słomy T-34 i pojadę z kebamem na granicę.
  Nie pisz takih bzdetów /chyba że do szuflndii/, a jak już to nie oczekuj, że wszyscy przyklasną.

  I jest takie przysłowie, kto ma miękkie serce musi mieć twardą dupę.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Dość prymitywna publicystyką - minimalistyczna i tak napisana, że trudno stwierdzić co jest ironią, a co nie. A co powinno się zrobić? Umieścić w ośrodku dla migrantów. Tam nakarmić, umyć i (jeśli naprawdę nie spełniają warunków) deportować do ich domu (jeśli naprawdę są w Afganistanu to do bezpiecznego kraju ościennego, któremu możemy zapłacić). A potem podjąć jakieś kroki, żeby powtrzymać szaleństwa Łukaszenki. Tutaj moglibyśmy współpracować z rządem Iraku. Pozdrawiam bez oceny
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Jakieś? Jakie? Nie wpuszczać, przecież tej ćmy jest tysiące. Na wszystkich odcinkach granicy próbują przekraczać nielegały. To by się nie pomieścili w tych ośrodkach i by napadali na okoliczne chaty jak we Francji w Calais. Rząd Iraku taki sam mocny, jak rząd Afganistanu. Na papierze istniej i nie ma uznania na prowincji.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Dziękuję za opinię. To dość racjonalne podejście. Pozdrawiam.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Abbie Faria Dzięki! ?
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota: "(...)przecież tej ćmy jest tysiące".- Tam nie ma żadnych tysięcy, ani nawet setek.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota:" Rząd Iraku taki sam mocny, jak rząd Afganistanu".- Rząd w Iraku wygrał wojnę z ISSI i sprawinie przeprowadził demokratyczne wybory.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota twoje podejście jest nie tylko amoralne, ale i utylitarne. Jak nie podejmiemy żadnych działań to problem będzie narastał.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Marku, a Twoim zdaniem jakie powinniśmy podjąć działania?
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, błagam, tylko podczas ostatniej doby odnotowano w różnych miejscach 126 prób naruszenia granicy. Często były to grupy wieloosobowe. Miesięcznie jest to kilka tysięcy.

  Weź i ich zaproś to taki ośrodek zapełnisz w dwa dni. A za miesiąc będziesz miał ich kilka tysięcy. A jak się dowiedzą, że można to wkrótce przybędą miliony.

  Proszę zapoznaj się z sytuacją. To nawet tvn24 podaje.

  https://tvn24.pl/polska/rzeczniczka-strazy-granicznej-doby-odnotowano-126-prob-31-osob-zatrzymanych-5268932
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  laura123 chyba wyjaśniłem powyżej.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota To nadal nie są tysiące. Jeśli zostaną deportowani to nowi nie pojawią się. A co zrobiłbyś z tymi, którzy u nas już są?
 • Patriota 9 miesięcy temu
  To co zrobił Orban, gotowe rozwiązanie już jest. Płot, zasieki, wojsko, karabiny. Proste. Inaczej zrobią u nas Bombaj. Chcesz tego? Przyjęcie uchodźców powołując się na jakieś względy humanitarne, to jak przyjęcie białych nachodźców (Kolumba i innych) przez Indian, że to niby przepowiadała ich wiara, że przypłyną biali bogowie. Dobrze wiesz, czym to się dla nich skończyło. Skończy się na ucinaniu łbów niewiernym. Oby to były głupie lewackie łby, jak najwięcej.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Obóz dla uchodźców? To chyba dużo tych obozów trzeba, bo tam nie tylko afganczycy koczują na granicy, ale też irakijczycy, somalijczycy. Nikt nie wie, jakie mają zamiary.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Orban jest wszechmogący i wszechwiedzący? I proszę cię Bogumile, polemizuj z tym co napisałem, ale nie z tym czego nie ma w moim komentarzu.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  laura123 nie obozy tylko ośrodki, gdzie poczekali by do deportacji (raczej nie byliby ponad miesiąc). A te tłumy to i tak promil przy całej liczbie imigrantów których przyjęliśmy pod rządami PIS-u.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Marku, no właśnie, już przyjęliśmy... ale tutaj istnieje obawa ataków terrorystycznych. Unia już nie chce, bo wiedzą co się dzieje w tych krajach, które wcześniej przyjęły uchodźców. Są strefy, których nikt nie kontroluje, bo nikogo nie wpuszczają. To jest ogromne ryzyko.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Czyli nie przekonuje cię argument Marku, że usiłowań przekraczania granicy jest kilka tysięcy miesięcznie? Widziałeś tłumy jakie szły przez Węgry. Gdyby nie zdecydowana reakcja Orbana tam byłyby już miliony. W tureckich obozach na możliwość emigracji czeka lekko licząc pięć milionów. Kto by te wnioski przerobił, sprawdził? Wyobrażasz sobie kto by pilnował tego towarzystwa, to żywił, opierał? Rozpełzłoby się to po całej Polsce i rabowało, napadało na ludzi, bo przecież oni mają swoje potrzeby.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  laura123 ale wtedy rozważeniem jest deportacja, a nie zostawianie kogoś pod płotem.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota widzę, że zupełnie nie odnosić się do tego co napisałem. Szkoda. A nie ma żadnych dowodów, że Orban zatrzymał emigrację (większość z niej nawet nie była na jego szlaku), po za tym po co porównywać rzeczy nieporównywalne.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Marku ale ponoć Putin z Łukaszenką specjalnie to robią.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Kurczę, boję się żeby z tego wszystkiego jakaś wojna nie wybuchła.
  Jak myślisz, Marku?
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  laura123 dlatego pisałem, że trzeba zrobić program wtrzymania nielegalnego przesyłu ludzi do Białorusi. Na razie tylko rząd Iraku poruszył problem. Pytanie czemu zachód w tym Polska milczą. Trzeba zwalczać przyczyny, a nie objawy.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  laura123 oby nie. Chociaż nie wiem czy zawarzyłeś moje Kości Wielkie dzieją się (brew pozorom) nie dzisiaj, tylko w niedalekiej przyszłości. Raz dałem aluzji, że jesteśmy po wojnie że wschodem.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Marku, ale właśnie przeczytałam, że Białoruś specjalnie ściąga irakijczykow, nawet jakąś specjalną linię lotniczą stworzyl Łukaszenka.

  Nie strasz mnie Marku. Bo to wszystko bardzo możliwe.

  Wiedziałam, że te Kości Wielkie nie powstały tylko z Twojego poczucia humoru, czułam że coś przemycasz, ale bardziej do tego grajdolka brałam.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, jak wybudował granicę tłumy jeszcze parę tygodni napierały na druty, a jak nic nie eskórsły zniknęły. Jakich innych dowodów potrzebujesz?
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Zabudował granicę
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  laura123 Dokładnie! Rząd Iraku jest tym oburzony. Współpraca z Irakiem jest tutaj niezbędna.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Daj spokój większość uchodźców i migrantów była we Włoszech. Wystarczy spojrzeć na mapę Europu (a właśnie to robię, bo mam ją na biurku) żeby zobaczyć, że z Włoch na zachód nie idzie się przez Węgry.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, to był tzw. Szlak bałkański. Nie piszemy o Italii, ale o Orbanie. On dzicz zastopował, a co robią Włochy to inna bajka.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Jak zwykle uciekasz od całości problemu i skupiasz się na jednym wyrywku! Większość w ogóle nie szła przez Węgry, więc płot Orbana gówno ją obchodził. Orban tylko to zrobił, że trochę więcej poszło do Austrii. Też mi sukces!
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, swój kraj obronił, a inni samobójcy mnie nie interesują. I o to chodzi.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota swego nie musiał bronić, gdyż nikt nie chciał się u niego zatrzymywać. Był tylko niewielkim punktem w trasie do Niemiec, ale histerię potrafił zrobić. Natomiast mi chodziło o to, że nie potrzymał migracji do Europy, co najwyżej minimalnie ją zmniejszył i spowolnił.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Dzięki, szkoda Marku, że nie widziałeś jak ta dzicz wchodziła do węgierskich domów, jak po swoje, rabowali, terroryzowała rodziny. Inaczej byś dziadują pisał, nie teoretyzował zza biurka, gdyby strach zajrzał ci do oczu, jak wielu Węgrom w tamtym czasie.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Err dzisiaj pisał.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, ty tak rzeczywiście myślisz, że byle dzicz, może stratować naszą ojczyznę, bo tak sobie wymyślił Putin? Naprawdę naszą Polskę tak nisko cenisz? Nie masz szacunku dla własnego kraju, jak paru tych gówniarzy z pitolenia?
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Litości! Odnieś się do tego co napisałem! Nie wmawiaj mi nie moich poglądów!
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Co mnie obchodzą jakieś pojedyncze przypadki! Ci ludzie chcieli tylko dojść do Niemiec, i tak doszli tylko, że przez Austrie. Cel została przez nich osiągnięty i tyle! .
 • Garść 9 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski - tak gada tvpis, zrozum i odpuść elementarny brak umiejętności prowadzenia dyskursu. Oczadziała propagandą głowa nie wyjdzie poza schemat.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Garść Kurwa, głupia butelka wody, badanie lekarza i trochę jedzenia dla garstki osób urosło niektórym do rangi konfliktu międzynarodowego i zagrożenia bezpieczeństwa kraju.
  Ależ trzeba mieć nasrane do gara i być oszołomskim miłośnikiem faszyzmu (ci też zabraniali podawać wody kolumnom jeńców, czy więźniów), aby wypisywać takie pierdolety.
  Jak widać humanitaryzmu i zwyczajnych ludzkich odruchów nie da się nauczyć.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Nie da, w punkt diagnoza. Z takich to idealny materiał na kolaborantów, tchórze zawsze popierają silniejszego, by mieć dla siebie korzyść. Honor, wrażliwość to dla nich pojęcia puste. Ewentualnie frazesy do umieszczenia w patriotycznych wierszykach.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, a niech se idą nawet i przez Paryż, czy Rzym. Orban pokazał bandzie bisurmanów, kto rządzi w jego państwie i że bez zgody suwerena nikt nie będzie tratował bezkarnie i bez pozwolenia ziemi Madziarów. I to jest piękne, że jeszcze w Europie. Tamte państwa są już politycznymi i moralnymi trupami, państwa zmurszałe i upadłe.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota, ale nie mów, że kogoś powtrzymał skoro, nie potrzymał nikogo. I w ogóle to szkoda o tym gadać, skoro sytuacja jest inna.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, pewnie nie widziałeś tłumów rozeźlonych na wzniesione ogrodzenie. Tam jeszcze kilkanaście dni trwały utarczki z imigrantami. Była nawet nasza policja w to zaangażowana. Bo ogrodzenie bez ochrony zostałoby szybko rozwalone. No więc te rozwścieczone tłumy później znikły. Czyli powstrzymał. Nikt już nie napadał na węgierskie domy, nie niszczył węgierskiej infrastruktury. Poza tym część tych napastników powróciła do obozów w Grecji.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota żyjesz w świecie marzeń. Wystarczy spojrzeć na mapę, żeby zobaczyć iż z Grecji do Niemiec przez Węgry do droga okrężna. Jeśli chciał wszystkich skierować do Austrii to wystarczyłyby postawić drogowskazy i tyle. Po za tym ten płot powstał kiedy kryzys był już punkcie kulminacyjnym, więc było po ptakach. No, ale megaloman ma teraz, że on uratował Europę. Ciekawe kiedy powie, że on zatrzymał emigrację z Meksyku do USA? A może jeszcze doda że przegonił UFO?
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, od początku piszę, że uratował własny kraj. G. mnie obchodzi Europa. A Niemcy niech zatoną, byle szybciej powstał tam kalifat i wziął głupich Szwabków w ryzy. Zasłużyli na to jak mało kto. A druga w kolejności Francja.

  Nie wiem, czy droga okrężna, w każdym razie inne mieli zablokowane, pamiętam Macedonia postawiła uzbrojonych po zęby strażników. Właśnie dlatego, że okrężna początkowo Węgrzy i Orban byli zaskoczeni. Ale to trwało krótko i reakcja była natychmiastowa. Więcej śniadych bandziorów maszerujących po darmowe zasiłki się nie przedarło i zrezygnowali z tego szlaku.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Po pierwsze pisałeś, że masowo powtrzymał emigrację. Po drugie nic nie musiał ratować, gdyż tam żadnych chętny do imigracji nie było. Po prostu wiedział, jak na całym kryzysie zrobić dobry pijar i tyle. Ale mówmy lepiej o tym co Polska może zrobić bo zakończyć kryzys. 1. Deportowanie (oczywiście w humanitarny sposób) przybyszy do Iraku. 2. Podjęcie działań przeciw nielegalnemu przemytowi ludzi. Minister spraw zagranicznych Litwy już udał się w tej sprawie do Iraku. Nie rozumiem na co my czekamy.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  To samo co Orban, całkowita blokada, mur, zasieki pod napięciem, karabiny, ogłuszacze, Łukaszenko zaprosił tę dzicz, więc niech się z nią baruje.
  Nachodźcy zawsze mogą złożyć legalnie papiery o azyl na punkcie granicznym, jeśli zamierzają wjechać i czekać na rozpatrzenie we własnym kraju, względnie na Białorusi. A proceduralnie podlegają pod pomoc społeczną Łukaszenki, jeśli nie dojadają, muszą się zwrócić do tamtejszych urzędów. Względnie wystąpić o pobyt na Białorusi. Jest się nad czym zastanawiać.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Sam płot nic nie da. Wystarczy, że Łukaszneko przeżuci ich na granice z Ukrainą, a z stamtąd przejdą bez problemu (granica jest otwarta na oścież). Jeśli po drodze kupią sobie obywatelsko Ukraińskie (a jest to możliwe) to będziemy musieli wypłacić im emerytury. Już i tak jest przemyt Azjatów z Ukrainy. Tylko, że rząd nic z tym nie robi.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Plot żeby zadział musiał by być również po stronie Ukraińskiej, a nie słyszałem, żeby go budowali.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, na Litwie dawno rozwiązano już ten problem, tam problem znikł. Zero nachodźców, bo granicy nie da się przeskoczyć. Więc przykład jest. I Litwa ma znacznie trudniejszą i dłuższą granicę, a już sobie poradzili.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Przecież to nie Ukraina organizuje przyloty z krajów Azji, tylko Łukaszenko. A oni nachodźców od Łukaszenki też nie przyjmują.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Powyżej podałem ci różnice. A Litwa jakoś rozmawia z rządem Iraku, a walce z przemytem ludzi, więc problem widzi.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Niby jak storo oni płotu nie zamierzają postawić?
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Płot powstrzymał nielegalną imigrację na Litwie do zera.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Ale tłumaczyłem ci czemu u nas nie! I czemu unikasz tematu zwalczania przemytu? Litwa przeciwieństwie do nas podjęła kroki więc się na nią nie powołuj.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku, to jak ci Litwa wadzi, weź przykład z Izraela. Mur skutecznie odgrodził go od Palestyńczyków. Teraz mogą wysyłać co najwyżej tekturowe rakiety.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Izrael parę miesięcy temu dostał po dupie (od tej tektury) więc niech mnie nie poucza! A w ogóle to jaki ma sens porównywanie sytuacji nieporównywalnych?
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Mur też stworzyła Arabia Saudyjska; i co z tego? Na Saudów też się będziesz powoływał?
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota Zostańmy jednak przy Litwie. Ich minister pojechał do Iraku negocjować walkę z przemytem ludzi. Zrobił dobrze czy źle? Proszę o prostą odpowiedz.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku a co obi negocjowali? Wysokość płotu?
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota proszę rozmawiajmy poważnie. Minister spraw zagranicznych Litwy pojechał rozmawiać jak Litwa może pomóc Irakowi w zatrzymaniu nielegalnego exodusu z tego kraju.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Marku i na czym stanęło?
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Patriota dokładnych wyników rozmów nie znam, być może ich nie ujawniono publicznie. To dopiero początek współpracy (sprawa z przed kilku dni). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 • Grain 9 miesięcy temu
  I mamy kolejny przykład na to jak działania Putina, no bo czyje/, powodują, że skaczemy sobie do gardeł, jak zagrania potrafi rozegrać nas przeciw sobie. I przy tym ocenia swoje szanse na przyszłość.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Głupie lewactwo zawsze jest antypolskie, a to tylko pretekst żeby bredzić o pomocy. Ale polskiej biedocie jakoś nieskorzy do pomocy.
 • SwanSong 9 miesięcy temu
  Patriota
  To prawaki są antypolskie, zresztą nie od dziś.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Po niektórych komentarzach straciłem wiarę w ludzki rozum. I mam taki wniosek, że czeka nas jeszcze tyle okazji, że takie postacie jak autor, nadmike, Garść będą mogły bardziej poczuć się, niż udowodnić, że są nowoczesnym humanistami i pobyć jeszcze lepszymi ludźmi , nie tracąc na to grosza i nie biorąc profitów.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Ty już niczym nie udowodnisz swojego człowieczeństwa, jak i tobie podobni w kwestii koczujących między polsko-białoruskimi szpalerami. Humanizm rzecz wtórna (w sensie prądu umysłowego) wobec najprostszej reakcji na cierpienie. Ona jest miarą, ta pozbawiona spekulacji, dyplomacji, rachunku zysków i strat.
  JPII, ks. Kolbe, rotmistrz Pilecki w grobie się przewracają, jak i inni polscy Patrioci, husaria, powstańcy, dzielni żołnierze wobec tej waszej i rządu postawy.

  Anders przechodził z uzbrojonym wojskiem i 40 tys. dzieci przez dzisiejszy Afganistan, Iran, Liban, Irak.
  Polskie dzieci - sieroty zostały przyjęte nawet przez RPA. Dane by mi było uczestniczyć w spotkaniu z Panią, która w Bejrucie, jako pięcioletnia dziewczynka znalazła serdeczną opiekę. Za darmo.

  Mamy już w kraju dziesiątki tysięcy emigrantów z Dalekiego i Bliskiego Wschodu.
  Rozejrzyjcie się. Obok mnie stoją opuszczone przez wojskowych bloki, gdzie mieszkają Czeczeni. Dzieciaki chodzą do polskiej szkoły, rodzice najczęściej zakładają small biznesy. Płacą podatki m.in. i na wasze emerytury, dokładają się do budżetu.

  Nie uda się zbudować szczelnych murów.
  Zachód musi zapłacić za rasistowskie bogactwo.
  Kwestia dotąd nie rozwiązana: W jaki sposób?

  Tchórzostwo zawsze się mści na tchórzach.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Freya, ale obawy ma również Unia. Jak to wytlumaczysz?
 • Nadleśniczy Nuncescu 9 miesięcy temu
  Garść Ach te wzruszające przykłady jak to "Mam sąsiadów muzułmanów i są mili". Na razie, bo jest ich mało. Będzie więcej - poczują się pewnie i zaczną od napominania połączonego z pluciem dziewczynek, żeby szmatami głowy owijały jak to w Białymstoku miało miejsce, a skończy się na eksodusie Polaków do spokojniejszych dzielnic.
  Przykład z życia wzięty: do mojego stoiska z warkoczykami podeszła para z Niemiec, on Arab, ona Polka, ich córka zażyczyła sobie dziesięć warkoczyków. Matka przeciwna, ojciec pozwala. Siada na dodatkowym krzesełku obok córki, a partnerkę wysyła po zimny napój dla siebie i córki. Gdy kobieta wraca, ten nie wstaje, żeby sobie usiadła, następnie wypija prawie cały napój, jej daje pozostały łyk. Dobre ma serce, nie można powiedzieć. Każe jej iść po lody. Dwa. Że ma dobre serce, to oddaje jej kubeczek z niezjedzoną łyżeczką loda. Córka komunikuje, że potem chce iść na karuzelę. Matka mówi, że jest już późno.Ojciec mówi, że pójdą.On poczeka na ławce, bo mu się w głowie zakręci. Matka, że jej też. W odpowiedzi słyszy, że to jej problem. Dżamila chce na karuzelę i pójdzie na karuzelę! Zrozumiała?!
  Dlaczego o tym piszę. Podczas rozmowy z kobietą po polsku dowiedziałam się, że rodzina partnera od trzech pokoleń mieszka w Niemczech. To przecież kilkadziesiąt lat. I nie nabyli europejskiej kultury, bo nie chcą. Tworzą swoje państwo w państwie. Każdy, kto był za granicą widział to.
  Nie inaczej będzie w Polsce, gdy będzie ich więcej.
  Raz tylko udało się państwo, w którym mieszkali ludzie różnych narodowości, wyznań i kultur. Związek Radziecki. Jak wygląda teraz tworzenie tygli kulturowych - widać.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Nadleśniczy Nuncescu, dzisiaj zasadniczą różnicą na Ziemi jest poziom życia, stąd migracje.
  Dorabianie się na Zachodzie skutecznie temperuje agresywne postawy większości, więc nie pitol o warkoczykach. Nikt nie zmusza Polek i nie będzie do małżeństw, gdzie mężczyzna decyduje o wszystkim.

  :D Nie jesteś zdziwiony, że opowijscy antyfeminiści bronią się przed patriarchalną strukturą społeczną uchodźców? Przecież takie podporządkowanie sobie partnerek to dla nich czysty raj.
  Pokażą im jak skuteczniej radzić sobie z wyzwolonymi babskami. A poza tym na wolne, silne, grube karki ileż Arabek słodkich i uległych czeka... nie rozumiem braku logiki..
  Dla normalnych facetów wspaniałych Polek nie zabraknie. Same plusy.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Garść Już dziesięć lat temu Białoruś pracowała nad operacją ŚLUZA - która właśnie jest realizowana na granicy, z obrazkami posłów niosących namiot z szalem tropików, potem pojawiły się kozy (p)osłanki - w tym jedna na żółto do obsrania przez muchy. Wszystkich przebił poseł Franciszek, zapierdalający po poślej łące jak Benny Hill. Podobno, kiedy pada pozoranci wracają do pobliskiego kompleksu koszar, przeczekać deszcz.
  A brandzlowanie się dobrocią lub jej brakiem jest żałosne. Pojedź tam, od polskiej lub drugiej strony nakarm, napój, weź pod swój pustostan pokaż ,że masz jaja, zostań przykładem, męczennikiem. Wobec tego o piszesz, chyba nie oczekuję zbyt wiele.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Jezu i co z tego?! Ważniejszy projekt Łukaszenki od udzielenia elementarnej pomocy 32 LUDZIOM?
  Pewnie że pomogę, tak jak w nauce języka polskiego moim Czeczenom. Od paru lat, kiedy pracują, za punkt honoru mają, by płacić za każdą godzinę.
  Ja się dziwię, że jeszcze wraz z Laurą, i tym pożal się Boże Patriotą, nie wspomagacie czynnie naszej Straży granicznej i wojska. Jakaś pomoc na psiej wachcie byłaby świadectwem zaangażowania w obronę Najjaśniejszej. Co ten rząd ma za wyborców, gardłują ino w internetach.
  Nie zapomnij w konfesjonale o grzechu popierania niegodziwości wspomnieć, ja mam czyste sumienie wobec tych ludzi zaklinowanych na granicy.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Garść a ja przepłakane kawą
  A jak tam z Polakami zaklinowanymi przez rządy PO z dala od rozbijanych rodzin, też ich broniłeś.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Że co? O czym ty radośnie pitolisz?
 • Narrator 9 miesięcy temu
  „Można dać im jedzenie.”

  A co dalej? Przyjmiesz uchodźcę pod własny dach? Będziesz go uczyć polskiego? Znajdziesz mu pracę? Dorzucisz się do budowy meczetu, gdzie będzie mógł się modlić?

  W ogóle, czy zdajesz sobie sprawę czym jest imigracja? Ile lat spędziłeś za granicą? Czy wiesz jak to jest, gdy twoje własne dzieci nie chcą z tobą rozmawiać w ojczystym języku?

  Emigracja to choroba, wielokulturowość to mit. Drzew się nie przesadza. W Niemczech żyje już kilka pokoleń Turków, którzy wciąż nie potrafią, bądź nie chcą się zintegrować. Niby Niemcy, lecz gdy drużyna Niemiec gra w piłkę nożną z Turcją, wtedy wyciągają turecką flagę. Piąta kolumna.

  Pod przywództwem USA, NATO rozpętało konflikty w kilkunastu miejscach na świecie. Polacy też dali plamę, jak za Napoleona w Hiszpanii i na Santo Domingo. Teraz zbieramy żniwo własnej pracy. Efekty 'nation building' idą ku nam niczym szarańcza.

  Pisz o tym jeszcze. Na pewno przeczytają to w ONZ i zaraz uchwalą rezolucję.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Narratorze, tym lewakom wcale nie chodzi o pomoc, tylko o to, że rządzi PIS. Jakby PIS był za tym, żeby pomagać i przyjmować, to oni darli by ryje, że co ten rząd robi, już w Niemczech i innych krajach, niegdyś otwartych dla uchodźców, robią typową oborę. Toż ci ludzie ani pracować nie chcą, ani nie potrafią. Tam tylko wojny i do tego są przyzwyczajeni. Zniszczyli swoje kraje, popatrzeć na to dziadostwo, które jest u nich, to tragedia. To samo w tych strefach zamkniętych, gdzie nikogo nie wpuszczają.

  Dlatego nie ma co patrzeć na wycie lewactwa. To tylko pod publiczkę i przeciwko PIS-owi.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  laura123 Ja bym trochę się odniósł do lewactwa. Myślę, że to polska i nie tylko polska przypadłość, że głównie staramy się zaistnieć przy konfliktowaniu się, nawet o słuszne i mądre sprawy. I tu nawet nie chodzi o PiS, tylko o daną grupę. Szczepienia - opozycja zamiast sama zachęcać do szczepień, głównie punktuje niepowodzenia (śmieszne zarzucanie rządowi pustych szpitali w styczniu - jak szybko się zapełniły w marcu i kwietniu, posłowie opozycji nie przeprosili, no bo po co). . Pałac Saski - zły bo zły. Pomnik smoleński zły ( abstrahuję od komisji smoleńskiej- która tyle obraduje, a raportu nie widać).
  Jak PiS ściągnął 1000 Afgańczyków przyjaznych Polsce, to opozycja nie pochwaliła tego, no bo po co. Trzeba krytykować.
  Ale obawiam się, że jak PiS przegra wybory, będąc w opozycji będzie zachowywał się tak samo jak dzisiejsza opozycja.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Normalny człowiek, widząc leżącego na ulicy nie zastanawia się kto jest ministrem zdrowia, czy przypadkiem gość nie udaje,.czy jest lewakiem, czy prawakiem, wtyczką KGB lub został nasłany przez tęczowych tylko dzwoni po pogotowie i udziela pierwszej pomocy.
  Wyjątkiem są faszyści,.idioci, wyznawcy spiskowych teorii, oszołomy i fałszywi chrześcijanie.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Normalni ludzie wpuszczają pomoc humanitarną i pozwalają pomagać. Tymczasem ciężarówki z jedzeniem i ubraniem stoją na granicy... ciekawe dlaczego?

  Trzeba myśleć kogo wpuszcza się do domu. Nikt nie wypuści ludzi, którzy mogą poderznac gardła. Pomoc powonna zostać udzielona na miejscu.

  A ty weź sobie kilka rodzin, jak masz ochotę. Bo czemu nie?
 • Patriota 9 miesięcy temu
  laura123 przydałoby się mu kilku wyznawców allacha. Ale gdzie by ich trzymał, w wariatkowie? Jak on sam żyje tu na nasz koszt i szparagi rwie na chwałę reichu.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Dryń, dryń Matko Tereso.
  Na kapo w każdym razie świetnie byście się nadawali. :)))
 • laura123 9 miesięcy temu
  Na kapo? A co ja morduje? Wlasnie staram się nie dopuścić do tego, co jest w Niemczech, Francji itd. Już mamy nauczkę, do czego doprowadzilo zaproszenie przez Merkel. Jeszcze mało?

  Nawet Unia już się boi, bo wie czym to pachnie, a banda lewaków jak zawsze w opzycji do rozumu.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  laura123 Dryń, dryń :)))
 • laura123 9 miesięcy temu
  pansowa naprawdę rego chcesz? A gdzie wtedy schowasz łeb? Ciesz się, że mam litość dla takich nieudaczników życiowych.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  laura123 Niech mnie pani nie rozśmiesza.
  To dobrze, że mamy takie dzielne kobiety jak pani, z tak szerokim horyzontem intelektualnym.
  Jad (wszem i wobec) jest podstawą pani funkcjonowania.
  Dołożyć do tego tępego oszołoma - patriotę i jest clou polskiego zaścianka. Zmurszały płot i wróg (u bram) z sąsiedniej wsi.
  Dziękuję za rozmowę :)
 • Garść 9 miesięcy temu
  Podziwiam Pansowa, podziwiam... cierpliwość. Wobec niektórych kobiet szarmanckim po prostu być się nie da.
 • laura123 9 miesięcy temu
  pansowa ty nie masz żadnego intelektu, sieczka w tym przepitym łbie.
  I to o tyle dziwne, że niby bywasz w Niemczech, ale ty pewnie bywasz tylko pod budka z piwem, skoro niczego nie widziałeś. I taki litościwy jesteś... w gębie, bo przecież ty nie masz żadnej realnej możliwości pomocy. Ty sam sobie pomóc nie potrafisz... ot, hipojryzja do potęgi.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Sieczka, dobrze powiedziane. Zresztą tam nawet sieczki chyba nie ma w tym łbie.
 • laura123 9 miesięcy temu
  - hipokryzja - korekta
 • Zaciekawiony 9 miesięcy temu
  W moim mieście znajduje się Ośrodek Dla Cudzoziemców. Nie można ich umieścić w czymś takim i dokończyć dla nich procedury azylowej? Jeśli UE nie będzie ich ciała, to znajdzie sposób na deportację. A jak będzie chciała, to 90% z nich będzie wolało pojechać do Niemiec, jak ci syryjscy chrześcijanie sprowadzeni przez fundację.

  Bo trzymanie tych ludzi w pasie granicznym, pod gołym niebem, to nie jest rozwiązanie problemu.
 • laura123 9 miesięcy temu
  A kto ich tam ściągnął? W tej chwili jest tam więcej irakijczykow, samalijczykow, niż uchodźców z Afganistanu.. Poza tym niech kazdy liczy się z tym i bierze na poprawkę, że Afganistan, to kolebka światowego terroryzmu. Dlatego taki strach padł na Unię.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Ty jesteś tak ciemny, albo udajesz, że nie wiesz, że tych ludzi są tam tysiące, miesięcznie odnotowuje się kilka tysięcy prób naruszenia granicy, a nie kilkudziesięciu jak tępym pałom podaje tvn, a jak się ich wpuści to przyjadą miliony, nie tylko z Iraku. Twoja "mądra inaczej" propozycja to recepta na zrobienie z Polski burdelu dla imigrantów.
 • Zaciekawiony 9 miesięcy temu
  laura123
  Jeśli już zostali ściągnięci i wypchnięci pod granicę, to mamy zaniechać wobec nich uczynków miłosiernych? Bo to nie są potencjalne osoby, które mogą zostać w przyszłości przewiezione, tylko żywi ludzie koczujący pod gołym niebem. Mamy patrzeć jak siedzą w deszczu, bo politycy naszych krajów się nie dogadali?
 • Zaciekawiony 9 miesięcy temu
  Patriota
  Przywieźliśmy do siebie samolotami 800 współpracowników kontyngentu prosto z Kabulu. Jeśli Polskę ma obalić kilkadziesiąt osób siedzących na granicy, to co to za kraj?
 • laura123 9 miesięcy temu
  Zaciekawiony Unia się boi, a tylko lewacy w Polsce szaleją, żeby przyjmować wszystkich.
  Ty masz pojęcie, co może być u nas? Ty jesteś gotowy wziąć na siebie odpowiedzialność za ataki terrorystyczne, w których może zginąć mnostwo ludzi?

  Pomoc tam, na miejscu, ale nie ściągnięcie takiego zagrożenia.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Zaciekawiony ty umiesz czytać ze zrozumieniem, przyjmiemy kilkudziesięciu, Łukaszenko z Putinem założą setki takich koczowisk. Ty masz jeszcze olej w tym łepku, czy wysechł? Ściągnięto kolaborantów, podobnie jak to zrobiła Francja po ewakuacji Algierii. Dobrze by było, żeby spierdzielali do Niemiec. A jeśli zostaną to ich dzieci i wnuki będą robić u nas zamachy, jak obecnie na Zachodzie. Dzieci i wnuki mają pretensje, że ich przodkowie zdradzili Algierię i kolaborowali z Francuzami. Ściąganie tamtejszych folkskojczów też było błędem.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Zaciekawiony ciamajdan nie przepuści żadnej okazji. No, może nie jak Arab kozie, ale zawsze.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Dzisiaj Premier RP zaproponował pomoc uchodźcom po stronie Białorusi za zgodą tamtejszych władz - bez odzewu.

  Co na to specjaliści od ,, uczynków miłosiernych" Etopirynę kupisz wszędzie.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  Nie trzeba muzułmanów, sami się wymordujecie.
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Szczerze odpowiem – nie mam pojęcia jak pomóc (by wilk był syty i owca cała). Jednego jestem pewna – jako ludzie, a tym bardziej obywatele państwa podobno w 90 procentach katolickiego – zobowiązani jesteśmy do pomocy. Mam nadzieję, że ktoś szybko wymyśli coś, co nie otworzy, ku uciesze Łukaszenki korytarza do nas, jednocześnie nie zostawi samym sobie ludzi, których życiem się rozgrywa partię – nawet nie szachów.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Tjeri - " obywatele państwa podobno w 90 procentach katolickiego"- daj spokój. Wystarczy spojrzeć na dane Kościoła o rzeczywistym stanie Polskiej wiary https://deon.pl/kosciol/w-2019-r-nieznaczny-spadek-chodzacych-do-kosciola-katolicyzm-roznych-predkosci,1076854.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Niektórzy obywatele tego państwa w 90% katolickiego najchętniej posłali by tam czołgi i zbudowali nowe obozy koncentracyjne.
  A ponieważ w nich mogą być muzułmanie, to już walczą o role strażników.
  Pewnie psy już szkolą.
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski
  Nie. Właściwsze byłoby: "wystarczy spojrzeć na komentarze tych, co się obnoszą z tym, że są katolikami."
  Smutne.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Pomoc powinna być przede wszystkim rozważna. Ja zawsze mam skrupuły jak ktoś prosi o pieniądze na jedzenie. Kiedyś miałem zdarzenie na parkingu. Gość podszedł do mnie i prosi o pieniądze na paliwo, że żona czeka w samochodzie a on z daleka i nie wziął portfela. Więc zaproponowałem, że podejdę tam do jego samochodu. Od razu przyznał, że to kłamstwo i powiedział, że wrócił z zagranicy ( Anglii?) i nie ma pieniędzy na życie. Poszedłem na stację benzynową i kupiłem mu za 5 złotych jakieś wafelki ( nie było nic sensownego -to bardzo mała stacja).
  Tutaj też nie jest to jasne. Polska może ludzi przyjąć na pewien czas. Ale czy musi na zawsze? Mamy prawo do bezpieczeństwa i pomagając musimy dbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo.
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Abbie Faria
  Pomoc zawsze powinna być rozważna.
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Co gorsza, ci farbowani katolicy, stawiający się na moralnym piedestale (czytałam tyrady co niektorych o wyższości katolików od niemoralnych ateistów) nie widzą w tym, że są katolikami żadnego zobowiązania...
  Może nie znają nauki Kościoła?
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Tjeri zaketą katolika jest też to, że jest mądry, a ateista głupi i idzie jak w dym w siła lukaszenkowskiej prowokacji.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Sidła
 • laura123 9 miesięcy temu
  A co ma do rzeczy czy ktoś jest katolikiem, czy ateistą? Tu trzeba brać pod uwagę realne zagrożenie, a nie pierdzielic lewackie bzdety.
  Dzisiaj Unia broni się jak może przed naplywem uchodźców, bo już przerabia ten problem na własnej skórze.
  I caly czas mówią o tym, że tam, na miejscu trzeba pomagać, a nie otwierać granice i zagrożenie ściągać.

  Jak wcześniej, święte niemal było, co wychodziło z Unii. Dzisiaj, w szale lewackim, nie słyszą i nie widzą.
 • Zaciekawiony 9 miesięcy temu
  36 osób to realne zagrożenie?
 • kigja 9 miesięcy temu
  Ja sie boję "trojana".
  Chiałabym, żeby Polska mogła pomóc tym ludziom bez wpuszczania ich do środka.
  Żywność, koce, ubrania, kosmetyki, może wózki dla dzieci, może namioty, ale niech ida dalej. U nas jesień wkrótce i bedzie im zimno w nóżki, niech idą w stronę słońca.
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Ano, to byłoby najlepsze dla kraju rozwiązanie. Ale bez pomocy zostawiać się nie godzi. To są ludzie w potrzebie.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  A ja się boję jeszcze czegoś innego. Polskiego Breivika. Zamorduje powiedzmy 100 osób - imigrantów. A ich mocodawcy, być może tylko terroryści nie powiązani wcale z tymi ofiarami, przygotuje nam 300 ofiar wśród Polaków. Brenton Terrant zabił w meczecie ponad 50 osób. Muzułmanie - terroryści zabili w Sri Lance w kościele za miesiąc 250 osób.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Tjeri Najlepiej tych ludzi przyjąć na parę dni, a potem deportować. Ale pamiętajmy o jednym problem będzie wieczny jeśli społeczność międzynarodowa nie podejmie kroków przeciwko działaniom Łukaszenki. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Tjeri To słowo "lewackie" to jakiś fetysz dla tej bandy.
  Wszystko co inne jest złe i lewackie.
  Ależ to głupie stworzenia (:
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski
  Dlatego nie uważam, że to sytuacja łatwa. I nawet nie udaję, że wiem co się powinno zrobić, bo nie mam pojęcia. Tyle wiem – że głodnych trzeba nakarmić, chorych wspomóc. To co piszesz, ma sens, choć to i tak enigmatyczne. Trudno tu o konkretne rozwiązania.
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  pansowa
  A ostatnio przeczytałam, że lewak to ktoś wyznający cywilizację śmierci. Jak więc nazwać kogoś, kto chciałby na ludzi skierować czołgi i karabiny?
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  Tjeri lewak?! ;)
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Akwadar no sama ciekawam ?
  A taką definicję od najlepszego katolika– patrioty na forum dostałam.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Tjeri Czytałem to.
  Nie mogą się tylko zdecydować, czy obozy koncentracyjne wybudować najpierw dla uchodźców, czy najpierw dla lewaków.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  pansowa nie mają już piniędzy, robią bokami i mogą se najwyżej komórkę postawić ;)
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Akwadar Dodrukują.
  Oni będą ustawieni, a dług będą płacić nasze dzieci i wnuki.
  O ile się da coś uratować po tym potopie.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  pansowa jak se do drukują, to se dwie komórki postawią ;))
 • Patriota 9 miesięcy temu
  pansowa a to los dzieci nagle ci leży na sercu? Ot hipokryta.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Patriota Jest szansa, że ty ich nie masz.
  Wtedy jest jeszcze nadzieja dla tego kraju :)
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  pansowa tutaj bym polemizował, bo znam takich, że ojciec popaprany, ale dzieciaki całkiem normalne ( po sąsiedzie) ;)
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Akwadar Ten stopień upośledzenia musi się genetycznie przenosić!
  Daj Boże, żeby to był sąsiad (jakby co).
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Tjeri Dzięki! Owszem enigmatyczne, ale trudno żebym miał cały plan i jeszcze wyłożył go w komentarzu. To zadanie dla rządu.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Tjeri:" lewak to ktoś wyznający cywilizację śmierci. Jak więc nazwać kogoś, kto chciałby na ludzi skierować czołgi i karabiny?" - Pojęcie "cywilizacja śmierci" pochodzi z "Ewalgenium Wite" Jana Pawła II. Ta encyklika jednoznacznie apelowało o szanowanie imigrantów.
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski zdaję sobie sprawę. Lewak dla naszych pseudopatriotów znaczy po prostu "ktoś o innych poglądach". A podejściem do ludzi w potrzebie pokazali swoje człowieczeństwo oraz stosunek do nauk Kościoła. Faryzeusze.
 • Marek Adam Grabowski 9 miesięcy temu
  Tjeri faryzeusze to za łagodne słowo. Oni są saduceusze! ?
 • Tjeri 9 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski
  Haha ? Sadyceusze to jednak arystokracja była. W Polsce ponad 90 procent od chłopów ?
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Tjeri a wy jeszcze nie na Białorusi, lenie?
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Patriota A ty jeszcze na portalu dzbanie - kłamco?
  ładnie nam wczoraj pokazałaś jak tworzysz historię :)))
 • Patriota 9 miesięcy temu
  A może nadajecie z nocnego orientexpressu do Mińska i teraz śpicie???
 • laura123 9 miesięcy temu
  Patriota a wiesz, że ci niby uchodźcy nie mają przy sobie żadnych dokumentów. Ciekawe dlaczego?
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Patriota Nie. Jedziemy do stadniny w Janowie zabrać konie na Białoruś :)))
  Ale kręt i manipulator. I to tak prymitywnie.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Lauro, dwudziestolatkowie podają że są nieletni, to po co im dokumenty.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  To lećcie do Łukaszenki i pomagajcie, kto wam broni? Jakie te lewackie serduszka się zrobiły miękkie. Szkoda, że nie były takie gdy ludzi wywalano z kamienic na bruk, albo palono żywcem, gdy się buntowali na bezprawie waszych pupili z platformy i sld.
 • kigja 9 miesięcy temu
  A gdzie TY byłeś POLAKU PATRIOTO, kiedy wyrzucano TWOICH rodaków na bruk? Co zrobiłeś w ich sprawie? Kogo uratowałeś przed spaleniem żywcem? Komu pomogłeś?
  Czy sobie nie masz nic do zarzucenia, że śmiesz zarzucać innym swoje nieczyste sumienie?
  Błądzisz. Weź mapę i odejdź w pokoju.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  kigja pisał wiersze
 • kigja 9 miesięcy temu
  Akwadar,
  Teoretyk zza ekranu zawsze mocny jest w bujaniu...
  innych na swój temat.
  Ech, ci patrioci...
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Akwadar Jakże patriotyczne i wzniosłe! :)))
 • Patriota 9 miesięcy temu
  kigja formacja, na którą głosowałem powstrzymała to barbarzyństwo i częściowo chociaż ukarała winnych. A gdzie wy byliście, głosowaliście z tymi, którzy to robili. Hipokryci;;)

  Jakie to proste pojechać na Białoruś i dokarmiać tysiące gości Łukaszenki. Na pewno nie pogardzą, jedźcie;))) zamiast tutaj pyszczyć.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  Patriota jedź i zabij łukaszenkę... patrioto! Na coś się w końcu przydasz.
 • Nadleśniczy Nuncescu 9 miesięcy temu
  Patriota Kogo ukarali??
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  NN poczekaj, jeszcze nie doczytał w necie :)
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Nadleśniczy, paru tych najagresywniejszych adwokatów siedziało w pierdlach. Faktycznie niewiele, bo niezawisłe od rozumu sądy złodziei platformianych uniewinniają.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Akwadar jedź dokarmiać głodnych nachodźców egoisto, na coś się w końcu przydasz.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Akwadar Ciekawe, w Etiopii umierają dzieci z głodu, ale to chuj obchodzi tego chrześcijanina poczętego w piekle.
  Po co więc karmić jakiś uchodźców?
  Ot, logika i ideologia faszystowska oszołoma.
 • kigja 9 miesięcy temu
  Patriota,
  Nie będziemy przecucali sie w oskarżeniach. Nie jestem fanką PO, ale po ostatnich (wielomiesięcznych) wybrykach PISu, również niestem ich fanką.

  Przydałby się ktoś z mądrością Salomona, ale niestety nie znam takiego człowieka.
  :(
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  pansowa weź, biją pianę dla samego bicia...
 • Patriota 9 miesięcy temu
  kigja 'wybryki" pisu to mały pikuś przy antypolskich draństwach po, kigjo.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Patriota :)))))))))))))))))))))))))))))))))
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  Patriota napisz trochę wierszyków i zbuduj nimi mur. Mnie to wisi i powiewa, po to płacę podatki, by darmozjady rozwiązywały problemy. A żreć to ja mam komu dać i guzik tobie do tego.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Akwadar, ale w Tobie takie dobre serducho owsiakowe pika, że aż strach się bać. Ale nachodźcy się polubią. Na pewno;)))
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  Patriota nie wiesz co mi pika... i bój się... nachodźców, bo jak wejdą, to tobie pierwszemu łeb utną... no chyba że walniesz w nich klawiaturą ;)
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Wystarczy, że takich pasożytów żywię, co siedzą w wariatkowie na koszt podatnika.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Skończyły się argumenty, to zaczyna się klasyka bandy:)))
  Twój oddział jeszcze nie powstał.
  Brak specjalistów chętnych do takiego ryzyka :)))
 • Patriota 9 miesięcy temu
  pansowa ale twój jest kosztowny, i to wielokrotnego użytku. Dobra, leć na Białoruś, batko czeka.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  pansowa żywi... z machania szabelką w internetach :)
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Patriota A Ty czekaj spokojnie.
  Jacyś desperaci psychiatrzy w końcu się znajdą :)))
 • Patriota 9 miesięcy temu
  No dobra, nie zabieram wam czasu. Możecie pakować manatki, wykupić mi konserwy, tylko nie wołowinę i zero alkoholu, i hada na Białoruś, zamiast tu bąki zbijać.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  Napisz wierszyk patriotyczny i zabij nim łukaszenkę... sto procentów, że padnie trupem ze śmiechu.
 • Patriota 9 miesięcy temu
  Akwadar Ty to nawet patriotycznego nie umiesz napisać. Ale wykorzystaj któryś Szymborskiej dla Stalina i wyślij batiuszce. Tylko pozmieniaj imiona. Na pewno się ucieszy.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Akwadar Niejeden raz pisałem, że to tchórz mocny tylko w gębie i z daleka.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  Patriota wiesz gdzie mam wierszyki? No... to teraz zmykaj i napisz coś o kwiatkach, motylkach będą nachodźcy mieli czym se tyłki podcierać :)
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  pansowa ale to widać już od dawnai nawet przez monitor czuć jego strach.
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Akwadar To musi być zesłany za pedofilię ksiądz - gej.
  Nie ma innego wytłumaczenia dla takiego uchyłku umysłowego.
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  pansowa e, gej miałby wiecej "jaj" ;)
 • pansowa 9 miesięcy temu
  Akwadar No to zostawiamy tylko księdza i pedofilię :)
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  pansowa o to to!
 • nagarnuszkusiostry 9 miesięcy temu
  Patriota qatae tariq
 • Grain 9 miesięcy temu
  https://youtu.be/CoT2tggpFb0
 • laura123 9 miesięcy temu
  I tu już chyba nie trzeba niczego dokładać.
  W punkt, Grain.

  Chociaż nie wierzę, że do "naszej opozycji" coś z tego trafi. Zakute te łby calkowicie.
 • Garść 9 miesięcy temu
  :))) I takie wywody są w punkt?
  Ślepy mułła Omar już od 2013 nie żyje, a wg felietonisty wodza panuje niepodzielnie :D :D :D
  Może swojemu Autorytetowi przekażcie ten fakt, bo totalny blamaż spina klamrą.
  Aktualnie już drugi po nim mułła dowodzi talibami. Odrobinę szacunku dla faktów trzeba mieć, czy nie?
  Rushdiego nie zabije każdy islamista, a jedynie fundamentalista. Spokojnie mógłby zamieszkać w jednym miasteczku z polskimi Tatarami.
  Uchodźcy będą żyli w zamkniętych enklawach, ale jednocześnie Polakom na ich, polskich ulicach pchać będą w oczy wywieszane na słupie elektrycznym zabite bydło, a krew będzie spływała po bruku. a może to metafora Wodza? Niemniej nielogiczna, skoro mają wolę żyć osobno, budować swoje miasta, minarety, z których dokuczliwy głos będzie wybijał nas ze snu i spokoju. Jak ci białostoczanie, warszawiacy wytrzymują, oj, biedni oni od lat. Pewnie ogłuchli.
  E tam.
  Szkoda klawiatury na bzdury.

  Tacy wyznawcy, jakie ich niedorobione źródła.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Garść wiesz dobrze, że nie chodzi o mułłę Omara. Nie szkoda było klawiatury na bzdury?
 • Garść 9 miesięcy temu
  A o kogo? Nie znam innego szefa Afganistanu z bielem na oku.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Aktualny wygląda tak:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hibatullah_Achundzada
 • Grain 9 miesięcy temu
  Garść Tashanko Witko powiedział to innym, starcu rządzącym jedną/JEDNĄ/ wioską, do której trafił w czasie patrolu. A ty jesteś ,,oczadziały' nienawiścią do PIS-u i jego elektoratu, głównie domniemanego.
 • Garść 9 miesięcy temu
  I na podstawie jednego ślepego starca z jednej wioski (sic) uogólnia nie tylko w tytule felietonu "Afganistan, kraj gdzie decyduje ślepy starzec" rodzaj tamtejszych lokalnych rządów. Nic tylko być ślepym starcem w afgańskich wioskach, oczywiście później w ich polskich enklawach :D :D :D
  Oglądając tv, zauważyłeś na kabulskim lotnisku choć jednego ślepego starca, który chciał polecić na Zachód?
  Fakt, sorry, powinno się uważniej słuchać tych bzdur, ale wybacz, szkoda mojego czasu.
  Tytuł felietonu Głosu Wodza (żenująca, wielkościowa pychonazwa :D ) jak najbardziej mógł się skojarzyć z mułłą Omarem.
  Gdyś przeczytał taki tytuł: "Polska, kraj gdzie decyduje stary człowiek z kotem" - o kim byś pomyślał?
  Chociaż w naszej pięknej Polsce na pewno wielu starych ludzi z kotem w domu decyduje o losie najbliższych.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Garść ty jesteś naprawdę taki głupi czy tylko udajesz, bo gdy się czyta to co piszesz, to jakby ktoś ulomny wypowiadał się?
  Raptem nie wiesz, jakie zasady obowiązują w krajach muzułmańskich i nie wiesz, jak bardzo oni przestrzegają nauk Mahometa.
  Normalnie żenujące.
 • Garść 9 miesięcy temu
  O proszę... i tu mnie też zaszczyciła charakterystyką. :D
 • Grain 9 miesięcy temu
  A najciekawsze, że ortodoksyjni liberałowie nie mają żadnych argumentów poza bezwarunkowych humanizmem w imię którego mieszają z błotem myślących. Nie tyle myślących inaczej, tylko myślących.
 • laura123 9 miesięcy temu
  Zaczadzeni. Nienawiść odjęła im rozum. Nienawiść do tego rządu. Oni mają w nosie realną pomoc, najważniejsze że jest kolejny powód, żeby dokopać rządzącym.
  Nawet na Tuska się obrazili, bo Unii slucha, a nie z nimi szczeka.
  To już choroba.
 • Garść 9 miesięcy temu
  :D :D :D
  Oddech, wdech - wydech.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Garść ratuj się, ratuj.
 • Garść 9 miesięcy temu
  Nie rozmarzaj się :D
 • kigja 9 miesięcy temu
  Biblia mówi też o miłosierdziu, które to człowiek winien praktykować, gdyż taki jest nakaz Boga:

  „To mówi Pan Zastępów: Wydawajcie wyroki sprawiedliwe, okazujcie sobie wzajemnie miłość i miłosierdzie. Nie krzywdźcie wdowy i sieroty, cudzoziemca i biednego! Nie żywcie w sercach waszych złości względem bliźniego!”
  (Za 7,9-11; zob. też Ps 82,3-4; Iz 1,17).
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  W Księdze Wyjścia 22:20 Nie będziesz gnębił i nie będziesz uciskał cudzoziemców, bo wy sami byliście cudzoziemcami w ziemi egipskiej. 21 Nie będziesz krzywdził żadnej wdowy i sieroty. 22 Jeślibyś ich skrzywdził i będą Mi się skarżyli, usłyszę ich skargę, 23 zapali się gniew mój, i wygubię was mieczem i żony wasze będą wdowami, a dzieci wasze sierotami.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Biblia mówi wiele i każdy może znaleźć jakiś ustęp na poparcie swoich tez. Ale tylko wybiórczo, użytkowo. Abbie Fara jeżeli wierzysz, że ci imigranci niosą nam w darze miłość i sprawiedliwość - to przyjmij ich pod swój dach, wydaj za któregoś córkę - obejdź przepisy. I nie narzucaj nikomu swojej gówno wartej, niesprawdzonej przeze mnie gównianej dobroci.
 • kigja 9 miesięcy temu
  Grain,
  Dziwny jesteś. Niby wierzący, bo katolik. Niby dekalodzista.
  A utopiłbyś w Wiśle każdego, kto ci nie przypadnie do gustu. Polak, Arab, czy Murzyn. Wsjo rybka.
 • kigja 9 miesięcy temu
  Nie można dać kanapki arabowi, bo zaraz cie wyzwą od lewicowców, popaprańców, szumowin, zdrajców ojczyzny i coś tam.
  Prawicowcy psia mać.
 • kigja 9 miesięcy temu
  Żądam kebaba dla araba!!!
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  W tym wypadku arab to koń. Natomiast Arab to już człowiek.
 • kigja 9 miesięcy temu
  Ojej, przepraszam! Zagalopowałam się!
  Mam nadzieję, że nie stracę głowy przez to...
 • Grain 9 miesięcy temu
  Mam dość wypisywanych przez ciebie pierdół, wg mnie możesz dać im wszystko, co i ptasi rdest podpowie.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Rozumiem, że tylko Pan może pisać takie treści. Jestem konkurencją?
 • Grain 9 miesięcy temu
  Abbie Faria akurat pisałem do kigji, kiedy pojawił się twój post. No, nie stanowisz dla mnie konkurencji, sądząc po wypisywanych wydumkach.
 • Abbie Faria 9 miesięcy temu
  Grain ok. Dzięki. To zaszczyt.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Abbie Faria Jełop.
 • kigja 9 miesięcy temu
  Żądam kebaba dla Araba!
 • Akwadar 9 miesięcy temu
  Żądam, żeby nie żądać!
 • kigja 9 miesięcy temu
  ?
 • Grain 9 miesięcy temu
  DOSTAWA -
  https://niezalezna.pl/409211-klamstwa-opozycji-o-afganskich-migrantach-obalone-tak-sluzby-lukaszenki-dokarmiaja-glodujacych-uchodzcow
 • Garść 9 miesięcy temu
  Tweet cieszy, bardzo dobrze, że nie głodują.
  Filmik kręcony w biały dzień, przekaz jasny dla przyszłości.
  Kto nakarmił, Kaczyński czy Łukaszenko?

  Czarny scenariusz upadł.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Musiał, pewnie zgłosili reklamację, że im tyle obiecał i zapłacili za to w Air Łukaszenka.

  To że idziesz w zaparte mnie nie dziwi, I ty masz to coś z Tuska, który nie łże tylko przy podawaniu nazwiska
 • Garść 9 miesięcy temu
  Nieistotne, dla świata liczy się przekaz. Świat patrzy, to globalna wioska.
  Ciekawe jak to się odbije na rodakach teraz potrzebujących pomocy na obczyźnie.

  Koniec dyskusji z tobą, nie potrafisz prócz inwektyw niczego serwować.
 • Grain 9 miesięcy temu
  Garść Manipulancie, to co piszesz to jest dobre dla kigji, Akwadara i im podobnych, którzy mają silne wole, jak łykające wszystko pelikany. Między nami jest jeszcze tak różnica, ze bardziej od w/w nienawidzisz mnie za napisanie prawdy o tobie, a mnie najwyżej nie jest ciebie żal. I pełna zgoda co do końca dyskusji.
 • Grain 9 miesięcy temu
  A poza tym nie dopuszczasz do siebie cienia myśli, że zwyczajnie pitolisz bzdury.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania