jaki odcień czerwieni dzisiaj namalujesz
czasami dawał do zrozumienia
że kocha
potem była szarością
umrzeć z miłości o siódmej rano
czy to jest grzech nieczystości
pytała codziennie
nagi stał w słońcu
kochała te promienne poranki
na krótko
potem dzień zarzucał cień zdrady
ostatni papieros black devil
czekoladowy niesmak nocy
język ranił jak kolczasta opuncja
latem tamtego roku była zima
sople jak miecze
zamroziły w żyłach niedojrzałe wiśnie
tylko promienie muskały nagość
Komentarze (23)
Bez "Nie dostawala odpowiedzi". Ogólnie najlepszy ostatnio wiersz, który tu czytałam. Gratulacje!
Dzieki. Miałam bez tej frazy ale dodałam i niepotrzebnie. Pozdrawiam
Tyle odcieni kolorów ile barw życia. Przeważa czerwień i szarość, miłość i zwykła codzienność. Piękny wiersz. Serdecznie pozdrawiam!
Witaj Bożenko
Dziękuję za miłe słowa i za barwy.
Miłego życzę
Przeczytałam nagi stół. ? Też mi coś się nasunęło na myśl. ?
Układ przygnębiający, ale przedstawiony wybornie.
Dzięki Szu za wizytę i spojrzenie.
Ciepło pozdrawiam:)
Jestem pod wrażeniem. Już któryś raz czytam i za każdym razem odkrywam coś zupełnie innego. Poruszające...
Witaj i cieszę się z takiego odbioru. Pozdrawiam i życzę miłego.
Przyznam się szczerze, że na wierszach się nie znam, ale ten mi się podoba. Ładnie udało ci się oddać życie za pomocą barw. Czytając tekst w mojej głowie malował się obraz czerwieni i szarości. Zaprawdę intrygujące połączenie.
Pozdrawiam :).
Dziękuję za przyjście i miłe słowa. Połączenie kolorów nasuwa pewien rys elegancji, ale nie do końca.
Serdecznie pozdrawiam
Przeczytałem i jak zwykle nie kumam zbyt wiele, choć tak tylko samym czuciem powiem, że smutny obraz pojawił mi się przed oczami. Pozdrawiam.
Ozar bardzo dziękuję za taki odbiór. nieprawdą jest, że nie kumasz. Świetnie określiłeś stan emocjonalny.
Pozdrawiam i miłego.
pasja Dzięki ale jak nie rozumiem tekstu to słucham swojego odczucia i akurat tutaj się nie pomyliłem. Dzieki to zawsze cieszy gdy odczuwam coś sensownie i prawdziwie.
Ozar :))
Dobry surrealizm i nostalgia. 5, pozdrawiam :-)
Piękne dzięki za surrealistyczny odbiór.
Miłego życzę
Cudnie napisane :)
Pięknie dziękuję i pozdrawiam ciepło:)
Wow. Aż mnie zatkało. Mega
Dzięki za taki odzew. Pozdrówka :)
Pasjo zatkało mnie. To sie rzadko zdarza. Nie użyję tego słowa, którego nie lubisz. Jak mnie odetka, może napiszę wiecej, ale to jest bardzo dobry wiersz.
Dzięki za zachwyt, ale oddychaj JamCi. wiesz, że nie lubię.
Pozdrawiam ciepło
pasja wiem :-)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania