jane doe

umarłam ci w tłumie.

bez znaków,

szczególnie?

umarłam przed,

wczoraj

i dzisiaj ci umrę.

 

umarłam tragicznie

na tysiąc sposobów. i umrę

gdy zechcesz,

zapragniesz dowodów.

 

umieram niewinnie

i niezrozumiale.

umieram wciąż

po coś

i za jakąś karę.

 

ja dla ciebie

umrę i umrę

za ciebie. do dla ciebie

w niebie,

lub w nigdzie

bez ciebie.

Średnia ocena: 4.9  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (26)

  • Cain pół roku temu

    Najgorzej jak ktoś wpada w oko i zaraz po tym przepada na zawsze.

  • Roma pół roku temu

    Najlepiej jak wpadnie raz, a potem kolejny i kolejny. Za każdym razem trochę inaczej, na świeżo, błyskiem do oka.
    Dzięki, że zajrzałeś :)

  • Don Chujan pół roku temu

    cain, ubawiłeś mnie tym komentarzem do łez prawie xD xD

  • JagVetInte pół roku temu

    Znikam, zamiast umrę...? 😏

    Ta pustka bez osoby która daje tlen. Tak to czuję.

    Bardzo dobrze 💪

  • Roma pół roku temu

    Ooo też ciekawie :)
    Skoro tak uważasz, to dziękuję.
    Miło, że zajrzałeś :)

  • JagVetInte pół roku temu

    Roma dziś zdycham fizycznie więc raczej działam umysłowo.

  • Roma pół roku temu

    JagVetInte rozumiem.
    Odpoczywaj sobie :)

  • JagVetInte pół roku temu

    Roma będę, strajkuję też i nie gotuję xD idę dalej poczytać

  • Roma pół roku temu

    JagVetInte miłego :)

  • Pasja pół roku temu

    Niezidentyfikowana kobieta? Umierać na chwilę jest bardzo ciekawym posunięciem.
    Czasem też tak umieram, albo znikam na jakiś czas. Wtedy wszyscy czegoś chcą i się dobijają do mnie.

    Miłego

  • Roma pół roku temu

    No to miewamy się podobnymi :) i ich wszystkich wokół.
    Dzięki bardzo i wzajemnie.

  • Grafomanka pół roku temu

    to dla ciebie w niebie jakoś mi odstaje, bo reszta świetna, ale może ja ''złym'' okiem patrzę... xD

  • Roma pół roku temu

    Na ten wiersz chyba patrzymy podobnie, bo mi w tym miejscu też coś nie pasuje. Przemyślę to sobie.
    Dzięki za zajrzenie :)

  • Starszy Woźny pół roku temu

    Znam rodziny, w których jedno jest wierzące, drugie nie.
    W prawdziwej miłości wszystko jest możliwe.
    Jedno za drugim pójdzie do nieba i do piekła nawet.
    NO!

  • Starszy Woźny pół roku temu

    Dodam:
    że coraz częściej ludzie trzymają w domach psa i kota
    w brew przysłowiu.
    kwestia nastawienia i wychowania.

  • Roma pół roku temu

    A ja to wiem i też znam. Ta prawdziwa miłość taka niby nieosiągalna, taka tylko poetycka, a jednak często można ją zobaczyć. Właśnie w najmniejszych gestach. Dzięki za zajrzenie :)

  • Roma pół roku temu

    "jak pies z kotem" najwyraźniej już jest przereklamowane :)

  • Don Chujan pół roku temu

    Starszy Woźny znalazłem ciebie świetną piosenkę, tytuł "cela nr3" xD
    https://www.youtube.com/watch?v=_pq8j5WfApI

  • NinjaC pół roku temu

    Ma to dobry, uparty rytm i tytuł robi robotę. Ściąłbym powtórzenia i zostawił jeden konkretny detal zamiast kolejnych „śmierci”.

  • Roma pół roku temu

    Od tytułu się zaczęło, potem miał to być wiersz biały, ale mi nie wychodziło... Rym i rytm tak się napisał, że koniec konców czyta mi się to dobrze. Dlatego zostawię jak jest. Choć wiem, że pisane według Twoich rad na pewno też brzmiałoby dobrze :)

  • NinjaC pół roku temu

    Roma, absolutnie to nie rady. To tylko moje wejście w tekst.

  • Roma pół roku temu

    NinjaC ja wiem, wiem :)
    Czasami nie wiem jak to co chce napisać - napisać, słów mi barakuje. Może to i dziwne jak na osobę, które próbuje wiersze pisać, ale jest jak jest i o xD
    Musisz mi uwierzyć na słowo, że wiem i rozumiem.
    Za to wejście w tekst bardzo dziękuję :)

  • NinjaC pół roku temu

    Roma, pozdrawiam i pisz więcej ;)

  • Grain pół roku temu

    Rosario Castellanos – Niemiłość

    Spojrzał na mnie jakby patrzył przez szybę
    lub powietrze.
    Zrozumiałam; nie było mnie tutaj
    ani nigdzie indziej,
    nigdy nie byłam i nigdy nie będę.
    I umierałam niczym bezimienna
    ofiara epidemii, którą się wrzuca
    do wspólnego grobu.

    Autor przekładu nieznany.

  • Roma pół roku temu

    Świetne.
    Dzięki Grain za wejście w tekst.

  • Grain pół roku temu

    do dla ciebie,
    lub w nigdzie
    bez ciebie.

    limes, czyli granica

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania