Jedyny

Lat temu dwadzieścia w opuszczonym dworze

cham wyszedł z ukrycia skleconą liryką

i niemal od razu sam orzekł, że może

na pustych salonach być głosem wyroczni -

jedyną krytyką.

 

I choć dwór zburzono, przeniósł swój dorobek

na równie jak tamten w smutku porzucony,

do ścian pustych krzycząc wykuł swój nagrobek :

"Tu leży poeta największy na ziemi -

przez ludzi wzgardzony"

Średnia ocena: 4.9  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (13)

  • Pasja 10.03.2018

    Przede wszystkim gratuluję wieczorku Poeto!
    Słowo jedyny ma tak wiele pięknych znaczeń, a Ty go okaleczyłeś okrutnie.
    Pozdrawiam serdecznie

  • riggs 10.03.2018

    Hej, było, minęło. I wracam jak zawsze do swoich. Pomalutku... Dziękuję.

  • Pasja 10.03.2018

    riggs chyba rozumiesz o co mi chodzi z okaleczeniem?
    Wiersz jest ok.

  • riggs 10.03.2018

    pasja tak tak, zrozumiałem, chciałem tylko rzec, że się nie zmieniłem haha

  • Okropny 10.03.2018

    Rigges, ten rytm pochlastany do mnie nie przemówił. Nieco zbyt podniosłe również. Azali byłem tu i przeczytałem to, dwakroć.

  • riggs 10.03.2018

    Dziękuję

  • Canulas 10.03.2018

    Bo ja wiem.
    Ciężko mi się odnieść.
    Umiejętności widoczne, ale czy nie... nadmuchany nieco tekst?

  • riggs 10.03.2018

    Tekst jest o kimś, nie o mnie...

  • Dekaos Dondi 10.03.2018

    Styl nie jest podniosły, jedynie z lekka ją obsypany. Mnie się podoba. Tak trochę jak drzewiej bywało. Pozdrawiam→5

  • riggs 10.03.2018

    Taka gorzka wznioslość

  • Anonim 10.03.2018

    Świetny tekst. Już pierwsza zwrotka zwróciła moją uwagę, a druga rewelacyjnie wpisuję się w cały temat. Jasno i do rzeczy :-) Cieszę się, że mogłem po dłuższym czasie przeczytać coś Twojego riggs ;-) Pozdrawiam, piąteczka !

  • riggs 10.03.2018

    Dzięki, mam sporo zaległości, pisałem na maila... Było fajnie, teraz halo tu ziemia haha. Pozdrowienia dla Wszystkich. Nawet za tą zołzą betti zateskniłem ????

  • Ozar 10.03.2018

    Napisałem coś co mi przyszło do głowy i byłbym bardzo wdzięczny za ocenę i komentarz - Kim wy jesteście? - to sie nazywa

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania