jestem rząd
jeśli zapłacę ludziom za chomików posiadanie
to co się stanie
posiadanie chomików modne się stanie
jeśli zapłacę ludziom żeby pod latarnią pracowali
to co się stanie?
zacznie się latarni obleganie
to ja pieniądze rozdaję
to ja decyduję co się stanie
a rozdaję pieniądze
które od tych ludzi dostałem
no dobra, niech będzie
pod przymusem zabrałem
Komentarze (22)
Rymy na poziomie podstawówki; ale sama satyra na rządowe marnowanie pieniędzy (mimo sztampy) może być. Pozdrawiam 2
Powinno być raczej: moim zdaniem rymy na poziomie podstawówki. Dzięki za komentarz.
Tekstozaur Oczywiście masz rację; to była tylko moja subiektywna ocena.
Jasne, lepiej jak odebrane Polakom pieniądze kradła Platforma Oszustów i z nikim się nie podzieliła nawet groszem. To trzeba niezłą dysfunkcję myślenia.
Oho
W niektórych landach, to wypłacają pensje podstawową, żeby ludzie do roboty nie chodzili, bo to więcej zachodu by było i forsy, niż wypłacić po prostu i, nikt nie narzeka, wielu chwali.
Fajne. A skąd forsa na to?
Tekstozaur, Stąd, co na wypłaty dla wiszących na zbędnych etatach, tylko taniej wychodzi.
Przeca, że od wszstkich, ale nie ma wtedy, że myk i cały piniondz znik, bo ułamek wraca. Zawsze pozostaje prawo, nawet konstytucyjne, by obalić rząd i wtedy nowy system, nowy nienasycony.
"Po kawiarniach przesiadują młodzi nawiedzeni ludzie
W barach piwnych przy stolikach zbuntowani tłoczą się
Spici anarchiści obmyślają wielkie akcje tuż przed snem
Wielkie akcje tuż przed snem
Wielkie akcje tuż przed snem
Tuż przed snem
Między zeszyt do polskiego a dzienniczek ucznia
Upychają tłumaczone teksty grupy CRASS
Przyjdzie czas popamięta ich znienawidzony świat
Przyjdzie czas popamięta ich ten świat
Przyjdzie czas popamięta ich ten świat
Przyjdzie czas
Popamięta ich ten świat
Niezależność bunt anarchia cały ten szajs
Poczekalnia między szkołą a fabryką aha
Młotki zmienią wam myślenie a pieniądze świata smak
Samochodu nie wolności będziesz chciał
Będziesz chciał będziesz chciał
Będziesz chciał będziesz chciał
Będziesz chciał
Mów mi mów Mów mi mów Mów mi mów
Mów mi mów mów mi mów mów mi mów jakim jesteś anarchistą
Hardcore'owcem punkiem skinem rastamanem czy faszystą
Mów mi mów mów mi mów mów mi mów
Mów mi mów mów mi mów mów mi mów
Mów mi mów
Prosto z gazet i z podwórka zaciągnąłeś się
Modą na odmienność ideały wzniosłe
Czy myślałeś może kiedyś kim zostaniesz jak dorośniesz
Kim zostaniesz jak dorośniesz
Kim zostaniesz jak dorośniesz
Niezależność bunt anarchia odlot cały ten szajs
Poczekalnia między szkołą a fabryką
Młotki zmienią wam myślenie a pieniądze świata smak
Samochodu nie wolności będziesz chciał
Będziesz chciał będziesz chciał
Będziesz chciał będziesz chciał
Będziesz chciał
Niezależność bunt anarchia cały ten szajs
Poczekalnia między szkołą a fabryką aha
Młotki zmienią wam myślenie a pieniądze świata smak
Samochodu nie wolności będziesz chciał
Będziesz chciał będziesz chciał
Będziesz chciał będziesz chciał
Będziesz chciał"
Profanacja
https://www.youtube.com/watch?v=4Q8O0yal17o
stereo_dream-dolby-C nie ma zbędnych etatów w prywatnych firmach
Tekstozaur, Ale mogą być zbędne firmy.
stereo_dream-dolby-C w sensie że ktoś otwiera zbędną firmę?
Tekstozaur, Wielu.
stereo_dream-dolby-C to jak wielu to na pewno kilka przykładów jesteś w stanie od ręki rzucić
Tekstozaur, Startupy dofinansowywane z funduszy UE, a potem upadają, ale założyciele się bogacą.
Anarchosyndykalizm vs kapitalizm, mamy skrajnie różny pogląd.
stereo_dream-dolby-C czyli żeby dalej dofinansowywać ale tylko po to żeby "pracownikom" płacić?
Tekstozaur, W obecnym systemie, po co mają pracować, żeby finansować ich szefów, którzy z łaski zapłacą im ochłap, jak można z pominięciem szefów dać im ochłap i nie niszczyć środowiska budową nowej, zbędnej, fabryki.
stereo_dream-dolby-C Czekaj. Przypadek 1. Przedsiębiorca ma przychód 10 tys i daje pracownikowi 3tys Przypadek 2. Nie ma przychodu 10 tys bo nie ma przedsiębiorcy. Skąd te 3 tys?
Tekstozaur, Ekonomisty to są zbędne komplikatory.
Czekaj. Przypadek 1. Przedsiębiorca ma przychód 10 tys i daje pracownikowi 3tys Przypadek 2. Nie ma przychodu 10 tys bo nie ma przedsiębiorcy. Skąd te 3 tys?
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania