Jeszcze tylko rok
Jak powiedzieć im mam, że bardzo ranią mnie?
Zawsze stłamszona i bardzo niechciana czułam się.
Jednak to ja jestem najgorsza w ich oczach i wredna.
Najgorsza z najlepszych, tak mogę teraz nazwać się.
Nic powiedzieć nie mogę, bo bezsens wykańcza mnie.
Czy tak zawsze już będzie? Pragnę odciąć się.
Lecz nie dam rady sama też, jeszcze tylko rok,
I wolna będę znów, tak jak kiedyś, gdy sama leżałam na dnie.
A mimo to szczęśliwa byłam, szczęśliwsza niż teraz.
Tego jestem pewna bardziej niż czegokolwiek i kiedykolwiek.
Pojawił się ktoś, kto w końcu rozumie mnie i nie odtrąca.
Więc pragnę żyć, dla niego, dalej tak samo, bo jeszcze tylko rok.
Komentarze (5)
a teraz poproszę to samo prozą, bo to tutaj to raczej nie jest wiersz
To wiersz biały, bez rymów
Przepraszam, ale dopiero się uczę i przelałam to co czułam na ekran komputera
Trochę jednak Ci się zrymowało, być może nieświadomie. Wymowa wiersza okej, nad formą musisz popracować. Unikaj nadmiaru zaimków osobowych i zwrotnego się*, nie zostawiaj go na końcu wersów, a także unikaj inwersji. Wiem, że to środek stylistyczny, niektórzy go bardzo lubią, ale wypowiadam się jedynie w swoim imieniu. Ty zdecydujesz, co lubisz, czego się wystrzegać, ale najpierw musisz to wszystko poznać.
Akurat moje wiersze (niewstawione tutaj) mają dosyć dużo użytej inwersji, ponieważ bardzo lubię takie zabiegi szykiem zdania. Dziękuję bardzo za opinię <33
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania