Jordan
Nakryj mnie dłonią jak muchę,
nakarm tym, czym karmi się takie jak my.
Nie będę krzyczeć.
Głos mam spalony przez tytoń,
co rośnie w pobliżu galaktyk mlecznych,
to trucizna i antidotum w jednym.
A przecież nawet nie w głowie mi gwiazdy,
noce jak ta nad jeziorem, kiedy mogliśmy się
jeszcze pomylić
albo udawać pędy bambusa kolysane do snu.
Zostały nam tylko dłonie, obie twoje w dodatku.
Moje ścięły się i zakrzepły w pół zdania,
opadając w najgłębsze depresje.
Mariański, Kaspijski i twoje prawdy.
Komentarze (20)
Nyuu, masz talent, nie da się podważyć tego faktu. Intrygujące obrazowanie, od muchy po dłonie ujęte w klamrze.
Z końcówką mam problem, konkretnie z depresjami .
Jest Rów Mariański, Rów Jordana, ale Kaspijski?
Może nie uważałem na geografii xd
Do likwidacji 1. przecinek. Dla zachowania rytmu lepiej tam wbić kropkę.
A szczerze, to szukałam gdzieś na Wikipedii nazw i taki mi wpadł w oczy. Dzięki :)
Który przecinek?
W 1. Wersie.
Rok na końcu?
Dla mnie bardziej rytmicznie jest, kiedy ten pierwszy wers jest całością, a przerwa jest dopiero w krzyku.
Ale dzięki za sugestię :)
Nyuu, pierwszy w 1.
Poza tym jest błędem. Nalegam.
Rok aa... No to po co tam kropka?
Po prostu zlikwiduję przecinek :)
No i git. Nakryłem dłonią xd
Rok dzięki za Podpowiedź :)
Szaleni zazwyczaj mają talent xd
E tam, nie drażnij, Paluszki, naszej Nyuu.
Nyuu. Zerknij proszę na wiersz Konrada Floriana. Jest się od koga uczyć na Opowi.
O nie, nie. Tu pseudonim ma własny pseudonim.
Flinta we flincie, jak w Diunie.
Aczkolwiek tylko Ty się kapnelas.
Widać doświadczenie w wieloglosach 🤣
Rok aha. Wybacz, ale ja nie przyszłam się tu uczyć :) aczkolwiek dziękuję za chęci. Zerknę w wolnej chwili.
Nie mam wielkiego doświadczenia w wielogłosach.
Po prostu było zbyt dużo podobieństw, a nawet plagiat. Być może celowy. Nie dociekam, bo mi to wisi. Ogólnie.
Ale ciągnij dalej ten wózek, bo Rok się zakochał i po takiej traumie moze być przestać dobrym Rokiem...
A tego byśmy nie chcieli, co nie...
Rok weź se tą panią do domu i żyjcie długo i szczęśliwie.
xd
paluszki z paczuszki jasne :)
Jestem wybrednym gejem, Paluszki.
Top narcyzmu i nieogarniania podstaw interpunkcji wyklucza małża z czarną perłą xd
Przesyłam wam znak pokoju i postoju xd
Żyjcie i piszcie dalej.
Jedno WIERSZE! Drugie KOMENTARZE!
Albo wspólnymi siłami i to i to.
Macie cechy, które są niezbędne na portalu literackim :)
Droga Nyuu & Drogi Rok'u.
Paluszki, gdybyście byli facetem, powiedziałbym: nie pierd.. gosciu xd
A tak tylko ostrzegawczo poproszę o zejscie ze mnie. Nikt nigdy nie będzie mi ustawiał planów.
Pozdr.
Rok, dlaczego odczytałeś mój komentarz, jako ustawianie planów? Co mnie obchodzą twoje plany?! Starałam się napisać bardzo neutralny komentarz, bo mam neutralne podejście do innych, z którymi nie łączą mnie żadne emocje.
Uważam cię za dobrego użytkownika, bo nie trollujesz i nie hejtujesz, ale teraz mnie zdenerwowałeś, więc się goń.
Nie pozdrawiam.
Nyuu→W rozłożystym skrócie jak galaktyka, to 1 zwrotka i druga część drugiej, to jakby zniechęcenie jakieś tego tam, a środek wiersza, to jeszcze nie tak źle, gdy było jak miało być↔Pozdrawiam🤣:)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania