znak odjazdu ściele dym

mała stacyjka bez zawiadowcy

za moment

stukot kół rozpocznie bieg

zapominania

 

peronowe wysypisko spojrzeń

chwytających chwile

pod powiekami

sól goryczy wypala wspomnienia

 

jeszcze powracamy

a już powoli lokomotywa odmierza dal

nim odjedziemy

na pożegnanie zaszarp struny gitary

 

niech załka obozowe tango

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (16)

  • indri 26.02.2020

    Bardzo pięknie i nostalgicznie pasjo.

  • Pasja 28.02.2020

    Dziękuję pięknie i pozdrawiam

  • Bożena Joanna 26.02.2020

    Przypomina mi trochę Cohena "Danse me to the end of fire, to the end of love". Pewnie zniekształciłam nieco cytat, ale tam muzyka jak u Ciebie miesza się z tańcem i śmiercią. Poruszające wspomnienia!

  • Pasja 28.02.2020

    Witaj Bożenko
    Lubię słuchać jego głosu. Wszystko chyba jest przemijaniem.
    Serdecznie pozdrawiam

  • Szpilka 27.02.2020

    "na pożegnanie zaszarp struny gitary
    niech załka obozowe tango"

    Bardzo wymowne frazy ?

  • Pasja 28.02.2020

    Witaj Szpileczko
    Fraza ma różne znaczenie, w tym wypadku pożegnania. Dziękuję pięknie.
    Miłego dnia

  • Tjeri 27.02.2020

    Bardzo smutno, ale klimatycznie u Ciebie. Pierwszy wers od razu nastawia romantyczno - nostalgicznie.
    Wymowny tekst.
    "zgrzyt stali rozpocznie bieg" - tu tylko niefortunnie wyszło, w sensie że zgrzyt rozpocznie bieg... Coś bym tu zmieniła.

  • Pasja 28.02.2020

    Dziękuję za nostalgię. Wielkie dzięki za sugestię... trochę zgrzytało.
    Pozdrawiam

  • Piotrek P. 1988 27.02.2020

    Klimatyczny tekst, unoszący do innego wymiaru, jak jakiś niezwykły obraz. 5, pozdrawiam :-D

  • Pasja 28.02.2020

    Dzięki Piotrek za odczyt i jestestwo twoje.
    Pozdr

  • Dekaos Dondi 27.02.2020

    Pasjo→W Twoim stylu. Takie nostalgiczne. Sam nie wiem jak nazwać.
    Coś pomiędzy... ''stacyjką''... a jadącym ''pociągiem''.
    Jeszcze tu by się chciało... a już tam trzeba... lub się chce... →Pozdrawiam:)→5

  • Pasja 28.02.2020

    Mile te twoje strzałki i taki odbiór... niezdecydowany.
    Pozdrawiam

  • MarBe 27.02.2020

    Pociąg nie odjechał w kierunku zapomnienia, tylko pamiętania
    Pozdrawiam

  • Pasja 28.02.2020

    Może pamiętania, ale już zamazany w pamięci. Tylko cisza.
    Pozdrawiam

  • Autorze jeśli brałeś udział w NSzO ujawnij swój Nick obok tytułu

  • Ruszyła 06 edycja NSzO
    Temat: "Za oknem"
    Osiem dni czasu. START

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania