znak odjazdu ściele dym
mała stacyjka bez zawiadowcy
za moment
stukot kół rozpocznie bieg
zapominania
peronowe wysypisko spojrzeń
chwytających chwile
pod powiekami
sól goryczy wypala wspomnienia
jeszcze powracamy
a już powoli lokomotywa odmierza dal
nim odjedziemy
na pożegnanie zaszarp struny gitary
niech załka obozowe tango
Komentarze (16)
Bardzo pięknie i nostalgicznie pasjo.
Dziękuję pięknie i pozdrawiam
Przypomina mi trochę Cohena "Danse me to the end of fire, to the end of love". Pewnie zniekształciłam nieco cytat, ale tam muzyka jak u Ciebie miesza się z tańcem i śmiercią. Poruszające wspomnienia!
Witaj Bożenko
Lubię słuchać jego głosu. Wszystko chyba jest przemijaniem.
Serdecznie pozdrawiam
"na pożegnanie zaszarp struny gitary
niech załka obozowe tango"
Bardzo wymowne frazy ?
Witaj Szpileczko
Fraza ma różne znaczenie, w tym wypadku pożegnania. Dziękuję pięknie.
Miłego dnia
Bardzo smutno, ale klimatycznie u Ciebie. Pierwszy wers od razu nastawia romantyczno - nostalgicznie.
Wymowny tekst.
"zgrzyt stali rozpocznie bieg" - tu tylko niefortunnie wyszło, w sensie że zgrzyt rozpocznie bieg... Coś bym tu zmieniła.
Dziękuję za nostalgię. Wielkie dzięki za sugestię... trochę zgrzytało.
Pozdrawiam
Klimatyczny tekst, unoszący do innego wymiaru, jak jakiś niezwykły obraz. 5, pozdrawiam :-D
Dzięki Piotrek za odczyt i jestestwo twoje.
Pozdr
Pasjo→W Twoim stylu. Takie nostalgiczne. Sam nie wiem jak nazwać.
Coś pomiędzy... ''stacyjką''... a jadącym ''pociągiem''.
Jeszcze tu by się chciało... a już tam trzeba... lub się chce... →Pozdrawiam:)→5
Mile te twoje strzałki i taki odbiór... niezdecydowany.
Pozdrawiam
Pociąg nie odjechał w kierunku zapomnienia, tylko pamiętania
Pozdrawiam
Może pamiętania, ale już zamazany w pamięci. Tylko cisza.
Pozdrawiam
Autorze jeśli brałeś udział w NSzO ujawnij swój Nick obok tytułu
Ruszyła 06 edycja NSzO
Temat: "Za oknem"
Osiem dni czasu. START
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania