Kaj wędruje po królewskim trakcie

Na gołym warszawskim bruku bawią się rude prostytutki

śmieją się z zakrzepłych żył rozoranych policzków

ostrym łukiem szczyny celują w blaszane krzyże

rozrywają pamięć na strzępy

prawda wdeptana w błoto trzeszczy w ślepych powiekach

 

/fragment/

Średnia ocena: 1.9  Głosów: 14

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (7)

  • Grafomanka 13.09.2023

    Nie mogę za bardzo wejść w ten fragment... szczyny celują w blaszane krzyże i rozrywają pamięć?
    Bo te prostytutki śmiejące się ze swojego upodlenia, to chyba ''normalny'' objaw, jakby miały rozpaczać, to chyba nie byłyby prostytutkami?
    Czy wszystko pokręciłam i poszłam w maliny?

  • Szalej. 13.09.2023

    Te rude, kojarzą mi się z radzą. Fajnie by to współgrało z tym szczaniem na pamięć.
    Zardzewiałe krzyże, kontra ślepa wiara w cokolwiek...

    Tak czytam ten fragment. Oceniać nie będę, skoro jedynie część.

  • Grafomanka 13.09.2023

    Czekaj, bo tu jest ''prawda wdeptana w błoto'' czyli ta zabawa jest kłamstwem, podłością i ''trzeszczy w ślepych powiekach''
    Jakoś zaczęło mi się kojarzyć z tymi strajkami kobiet i szaleństwem na tych demonstracjach.

  • Szalej. 13.09.2023

    Grafomanka mnie raczej z tym, z czym musiała mierzyć się stolica w czasie wojny. Że śladami po kulach, na starych kamienicach. I o tym, jak dziś, jakiś żulek szcza na te kamienice. Ale mogę nie mieć racji :)

  • Grain 13.09.2023

    Warszawka i jej stosunek /bez obrazy tej czynności/ do ofiary Smoleńska, Bez używania z mojej strony przymiotników.

  • Sufjen 13.09.2023

    Ładny fragment. Nie ocenię całościowo... wiadomo dlaczego. Pióro wyrobione.

  • piliery 14.09.2023

    Grafomanka, Szalej, Grain, Sufjen bardzo Wam dziękuję za pochylenie się na tekstem. Całość opublikuję w bardziej stosownym czasie.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania