Kamienny wiersz
że w twardej skorupie ten sam sen ma władzę
nic nie poradzę
i nie chcę co gorsza wypalić do sadzy
półnadziei przeliczeń odmniemać
tych znaczeń
nie słów ale dźwięków opity na amen
i lity jak bezruch czekając mlę mantrę
zaklinacz okazji rozwiązań bądź doznań
ja nie chcę nie muszę zamiennych szczęść poznać
jak w ciemnej jaskini wykute w dół stopnie
lub posąg kaleki a śmieszny od moknień
w kamiennym uporze wciąż tonę
lecz błyszczę
w dręczącej pieszczącej
malignie
nie znikniesz
Komentarze (5)
tego bełkotu bez kielicha nie przetrawię; czy autor się zastanawia, czemu/komu ma służyć takie pisanie? Konkretnie: target.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej - 48 edycji LBnDrabble
Shogun - Zwycięzca poprzedniej Bitwy proponuje tematy i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej zabawy w pisanie.
Temat 1 - Bombka pełna niespodzianek
Temat 2 - Lepszym być?
Czas do 15 stycznia!
Więcej na Forum: https://www.opowi.pl/forum/lbnd47-w1538/
I na Profilu w zakładce O mnie: https://www.opowi.pl/profil/lbndrabble/
Wierzymy, że Ciebie nie zabraknie w gronie drabblistów
Literkowa
@Sekator - witaj, mimo wszystko dzięki za poczytanie, a że nie złapaliśmy kontaktu, trudno:) Na pewno jest to dla mnie zupełnie nowa informacja zwrotna o tym wierszu, który nie kojarzył mi się z hermetycznością, z drugiej strony rozumiem, że nie każdy się może z takim peelem utożsamić, a to chyba jednak lepiej.
No i odwieczne pytanie, po co, dla kogo - kwestia dla mnie jednak mniej istotna, piszę realizując przychodzący pomysł, drążąc dany problem, wsłuchając się w swoją melodię, a target kojarzy mi się z marketingiem i rzemiosłem, mniej z dobrym efektem w tego typu dziedzinie.
Pozdrawiam:)
@LBnDrabble - dzięki z informację, kto wie, się kiedyś pisało!:) Pozdrowienia
Podoba mi się ten wiersz, czuć w nim ducha poezji. Świetny!
Bardzo dziękuję, Martyna, miło, że przekonał:)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania