kilka pytań i odpowiedzi

pytasz

co chciałbym zobaczyć

 

absolutną pustkę

bez najmniejszych

drgań i wstrząsów

czasów dokonanych

tych nadchodzących

i tych które…

 

pytasz

co chciałbym usłyszeć

 

muzykę pustki

jak brzmi dźwięk

klaśnięcia jednej dłoni

 

pytasz

gdzie chciałbym się znaleźć

 

w miejscu gdzie wszystko

ma się dopiero zacząć

i wygląda tak samo

jakby było po wszystkim

 

pytasz o co mi chodzi

 

o nic

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (9)

  • Sufjen dwa lata temu

    Dostrzec tu można silną potrzebę zachowania równowagi i spokoju, w czasach, gdy tego spokoju brak. Narody niczego nie nauczyły się z historii, a my, zwykli ludzie, jak na kołowrotku - wciąż obracamy się, tęskniąc za tym, co można nazwać "pustką". Stanem niebytu. Chwilą ciszy.

    Podoba mi się, Lotos. Ładnie to nakreśliłeś.

  • Lotos dwa lata temu

    Dzięki za komentarz.

  • Monia dwa lata temu

    Smutno o poczuciu pustki i chęci powrotu do jakiegoś stanu,który miał miejsce wcześniej wydaje mi się,że chodzi tutaj o spokój i pewnego rodzaju odcięcie się od niektórych spraw,które nam ciążą pozdrawiam serdecznie;)

  • Lotos dwa lata temu

    Wiesz... to bardziej taka buddyjska pustka.

  • Anonim dwa lata temu

    Lubię oddawać się muzyce pustki.
    A może to muzyka oddaje się mnie.
    W każdym razie znam tę ciszę.
    Lub bardzo podobną :).

    Takie Nic, które jest wszystkim.
    I Tobą. I mną.
    Wiem, że będę tu wracać.

  • Lotos dwa lata temu

    Dzięki za taki poetycki komentarz.

  • Anonim dwa lata temu

    Wyzwalasz...

  • Amnezja Wsteczna dwa lata temu

    Oj, podoba mi się. Często rozmyślam o niczym, to znaczy o nicości. O tym, że nie da się jej sobie wyobrazić. I że nicość tak naprawdę jest bardzo bliska wszystkiemu, tzn. ogółowi rzeczy, które istnieją tudzież mogłyby istnieć.

  • Lotos dwa lata temu

    No to mamy wspólne zainteresowania, jest u mnie jeszcze trochę takich tekstów, dzięki za komentarz.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania