Kiszka z ananasem
Słyszałem dźwięki w mojej głowie
Słyszałem głosy w moim sercu
Mówiły one bym nie łączył kiszki z ananasem
Mówiły one bym nie łączył grochówki z czekoladą
A ja ciągle dodaję lód do ognia
A ja nadal zakładam na piżamę garnitur
A ja ciągle maluję obraz w powietrzu
A ja ciągle tworzę grafitti w rzece
Wszystko trudno się ze sobą łączy i przez to płaczę
Wszystko trudno się ze sobą łączy i przez to cierpię
Wszystko jest trudne, jak krzew rosnąca na pustyni
Wszystko jest trudne, jak trawa rosnąca na Antarktydzie
Ale mimo tego, że się bardzo męczy to jednak rośnie
Ale mimo tego, że jest go mało ozdabia piaszczystą krainę
Ale mimo tego, że jest jej mało upiększa lodową krainą
To właśnie dlatego, że z trudu i cierpienia wyrasta jest taka piękna
I takie właśnie są moje wiersze
I taka właśnie jest moja poezja
Wyrasta na pustyni i na Antarktydzie
Ale nieraz wyrasta na łące i pastwisku
Niech będzie różnorodna niech będzie wielobarwna
Bo poezja ma pomagać ludziom
Bo poezja ma pozwalać im cierpieć i pozwalać im się radować
Bo zarówno cierpienie i radość są bardzo ważne
Bo zarówno smutek i uśmiech urozmaicają życie
I pokazują, że życie jest piękne bo jest połączeniem wszystkiego z wszystkim
Czasem jemy kiszkę, a czasem ananasa
Czasem jemy grochówkę, a czasem czekoladę
Ale poezja to jedzenie kiszki lub jedzenie ananasa
Ale poezja to jedzenie grochówki lub czekolady
Ale poezja to jedzenie kiszki i ananasa
Ale poezja to jedzenie grochówki i czekolady
I niech dodaje co chce
I niech odejmuje co chce
I niech mnoży co chce
I niech dzieli co chce
Pozwólmy poetą samym pisać poezją
Pozwólmy im współpracować z własnymi myślami
Bądźmy dumni, że istnieje
I Bądźmy dumni, że oświetla ludziom drogę
Tak było i niech tak będzie
Tak było i niech tak zostanie.
Komentarze (25)
"Pozwólmy poetą samym pisać poezją"
Wysuszony poeta dobrze nadaje się na ołówki, dalej sproszkowany rozpuszczony zaś na tusz.
Trochę sensonoidalnie (https://www.opowi.pl/profil/sensol/) dlatego ciekawie, trochę za mało, to nie aż tak, jakby mogło, rokuje, bo coś ma.
Można nie być fanem jakiegoś autora, ale jak chce pisać niech pisze jego sprawa, jak się nie podoba to się nie czyta proste
PatrycjuszKR, Może się nie podobać bez przeczytania? Sensol jest nieco wybitnym twórcą w swoim w ramach swojego kojca, akurat bycie porównanym, to komplement, ale dziwne poglądy się wysypują z autora, może dziwne postrzeganie otoczenia, artyści po prostu są dziwni, ale "jak się nie podoba, to nie czytać" to tak oklepana bzdura, że faktycznie zniechęca do dalszych przygód i obserwowania drogi twórczej.
wikindzy Dla mnie też ma ciekawie nieraz piszę choć wiem, że na pewno jest dziwny tak samo jak ja, jak to komplement to bardzo dziękuję, a co Ty myślisz o moim wierszu
PatrycjuszKR, To, co napisałem w pierwszym komentarzu:
"Trochę sensonoidalnie (https://www.opowi.pl/profil/sensol/) dlatego ciekawie, trochę za mało, to nie aż tak, jakby mogło, rokuje, bo coś ma."
Jak się dźwięki w swojej głowie słyszy i w swoim sercu głosy - dobrze nie jest
Ogólnie jest śmiesznie, raczej człowiek tego nie pisał...
A kto to niby pisał jak nie człowiek Wilkołak czy Shrek, jak nie człowiek, też umiem zażartować, ale ten wiersz raczej nie miał być śmieszny xd
PatrycjuszKR, coś sztucznego zdecydowanie... bardzo sztucznego xD
Grafomanka na jakiej podstawie tak twierdzisz?
PatrycjuszKR, bo ludzie jakieś emocje wyrażają, a tu jakby mechaniczną piłą pisane
Grafomanka ja wyrażam swoje emocje w tym wierszu po prostu Ty tego nie rozumiesz, po prostu w mojej osobowości jest wiele sprzeczności, możesz poczytać więcej moich wierszy
PatrycjuszKR, dziękuję ale nie skorzystam raczej...
Grafomanka Specialnie tu są sprzeczności, które opisują moją osobę i jednocześnie przez nie cierpię a jednocześnie się cieszę, w takim razie miłego dnia życzę:-)
https://literatura.wywrota.pl/wiersz-klasyka/1353-stanislaw-baranczak-pan-tu-nie-stal.html
te powtórzenia bardzo męczące, niektóre wersy niezamierzenie śmieszne, a poza tym nieco rozwleczone, bez wyraźnej treści i to mimo próby zrobienia tu jakiejś nietuzinkowej metafory...
To po prostu pokazuje moje wnętrze i sprzeczności są tu jak najbardziej zamierzone
Ale dziękuję za szczerą opinię i życzę miłego wieczoru:-)
PatrycjuszKR
na przyszłość - mniej znaczy więcej. Złota zasada, szczególnie w poezji
Bardzo ciekawy i poruszający wiersz, mam wrażenie, że czuje to co podmiot liryczny chciał wypunktować. Tylko w moim odczuciu wiersz jest trochę rozwleczony.
Bardzo Dziękuję za opinię i życzę miłego wieczoru:-), bardzo się cieszę, że wiersz Ci się spodobał, ale życzę też wytrzymania ze sprzecznościami w życiu bo często prowadzą do cierpienia, ale mogą służyć do wspaniałej poezji, mam kolejny wiersz, tylko musi go zatwierdzić moderator i jest on krótszy
"Pozwólmy poetą samym pisać poezję" Pozwalam. Pod warunkiem, że nie będziesz robił takich błędów jak ten, na który uwagę kilka godzin temu zwrócił Ci wikindzy a którego nadal nie poprawiłeś. Czyżbyś nie dostrzegał tego błędu?
Zdaję sobie z tego sprawę, myślę że taka poezja powinna być zablokowana dla nieletnich, ale jak ktoś da ograniczenia wiekowe to niech sobie pisze, każdy decyduje czy chce to czytać i tak samo jest z piosenkami
Głodny nie chodzisz 🤪
I innym robię smaka XD
Trochę to dziwne. Nie oceniam.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania