Poprzednie części: Kobieta i diament
Kobieta jak dobre wino
jesteś...zagubiona
te chwile jak noc
miną
nie bez ciebie
spójrz obok
obok wiosna
rodzi się nowe życie
skąd
wydawałoby się
z nicości
z czarnej
zziębnietej codzienności
a jednak
wychyla się...
krokus przebiśnieg
forsycja
Ty
Ty także ponownie zakwitniesz
sobą
sobą Tą
którą cieszyło morze
spojrznie na góry
radość miniętego kwiatka
gdy biegłaś łąką
zakwitniesz
jeszcze piękniej
...
dojrzały owoc …
4.2026 andrew
To nie prima aprilis ♥️
Komentarze (5)
"Kobieta to drzewo, a ty jesteś drwalem" - zboczeńcu.
🌸
Andziu, wyszło ci, że kobiety dla almoholija albo dla zaspokajania zachcianek. Chłop już nie jak dobre wino, a coś mocniejszego, denaturat?
Zadxiwiająca ta pociecha że z dojrzałego owocu z powrotem rozwinie się pączek. A dlaczego nie bobo w pieluszkach... aha, tak nie sięgasz, bo nie jesteś pedofilem, czyż tak? Za to jesteś mizogenem. To taki chłop, co wali babę nocą a leje w dzień. I nie dziwiłoby to po takim wyedukowaniu, a że tego dupiarza (nie z ksywy a zachowania) cytujesz to dorzucę:
"Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga.
To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie".
Św. Augustyn (354-430r.), filozof i teolog chrześcijański."
Wyszło ci, że dla tej służby powinna rozkwitać aż się przekręcisz.
"radość miniętego kwiatka gdy biegłaś łąką" - piękne klimaty wiosny. w tym wierszu
Ależ temat tego wiersza 😉No tym razem nie przekonał mnie ten wiersz… piękny temat kobieta a przekaz taki powierzchowny. Ale nie przeczę, temat trudny… choć kuszący 🤭
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania