Tekst elegancko pobudowany.
Opisy są cudne, bomba, np. Lustro kryjące jej spojrzenie, zegar zatrzymał wskazówki, lampa rzucała wyblakłe światło, moździerz nie pachniał cynamonem. Samowar zapomniał jak smakuje herbata, gramofon milczał, obok płyty poukładane według tematyki, wzięłam do ręki...
Brakło ł
Świetną sluchaczką i negocjatorką
To jest dobry tekst. Można takich więcej, chętnie poczytam. Prosty, a dobry i subtelny tytuł.
5
Już tych kilka pierwszych zdań od razu poruszyło moją wyobraźnię, ponieważ stanowią jakby deklarację sprzeciwu wobec historii i teraźniejszości, a już na pewno fabuła opka ma na celu potwierdzenie owej manifestacji. Historia ludzkości jednoznacznie pozostawia kobietom rolę drugoplanową, a interpretacja religijna ma w tym swój wybitnie dominujący udział, ehem.
Tak zaskrzypieć mogą tylko drzwi starej szafy z pełnego drewna. Często wykorzystywana była do zabaw przez dzieci, albo stanowiła inspirację czegoś więcej niczym lustro, ale w czasie okupacji, to już przestało być wyłącznie zabawą...
Fajnie zaczęłaś i chociaż ten temat nie jest już białą kartą, to opko ma duży potencjał. Pozdro. ;)
Dlatego dzisiaj taka miłość, choć pewne stereotypy są zakorzenione i ciężko je wyplewić, byłaby możliwa. Dalej jesteśmy w tle mężczyzny. Czytałam Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Masłowski i Kwaśniewski, obydwaj po przejściach, wiwisekcja podwojna, oburzył mnie patriarchat mężczyzny wobec kobiet i jeden z nich przyznaje się do bicia partnerki. Pozdrawiam serdecznie
Zapomniałaś o prawie czarnym, dębowym parkiecie, wysokich, smukłych oknach i bordowej pluszowej kapie na łóżku...Miodowa na "Kaźmierzu"? A może Topolowa? Dziękuję za przypomnienie! Pozdrawiam i przepraszam za pomyłkę. 5
Wzruszająca opowieść o życiu, cierpieniu, miłości.:( Potwierdza, że miłość trwa wiecznie. A fakt, że kochającym się ludziom nie zawsze dane jest razem żyć łamie serce. Przywołany został także koszmar wojny i ukrywania się. Bardzo budujące jest to, że ludzie nawet w obliczu wielkiego terroru są zdolni do wielkich poświeceń.
Pozdrawiam!
(5)
Tak miłość choć jest okrutna to tak naprawdę warto kochać i nikt i nic nie wyrwie miłości z serca. Zawsze tam zamieszka. A wojna ...ludzie kochali się, rodzili dzieci, często narażając życie, miłość trzymała przy życiu, odnajdywali się po wojnie. Do dzisiaj słyszy się o spotkaniach ludzi rozdzielonych w czasie wojny. Pozdrawiam ciepło
Komentarze (19)
Tekst elegancko pobudowany.
Opisy są cudne, bomba, np. Lustro kryjące jej spojrzenie, zegar zatrzymał wskazówki, lampa rzucała wyblakłe światło, moździerz nie pachniał cynamonem. Samowar zapomniał jak smakuje herbata, gramofon milczał, obok płyty poukładane według tematyki, wzięłam do ręki...
Brakło ł
Świetną sluchaczką i negocjatorką
To jest dobry tekst. Można takich więcej, chętnie poczytam. Prosty, a dobry i subtelny tytuł.
5
Dziękuję za odwiedziny i miły komentarz. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
W pełni się zgadzam z DJNS. Opisy są po prostu genialne. Do tego bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Oczywiście 5
Dzięki bardzo za odwiedziny. Zdrowia i miłej nocy.:)
Już tych kilka pierwszych zdań od razu poruszyło moją wyobraźnię, ponieważ stanowią jakby deklarację sprzeciwu wobec historii i teraźniejszości, a już na pewno fabuła opka ma na celu potwierdzenie owej manifestacji. Historia ludzkości jednoznacznie pozostawia kobietom rolę drugoplanową, a interpretacja religijna ma w tym swój wybitnie dominujący udział, ehem.
Tak zaskrzypieć mogą tylko drzwi starej szafy z pełnego drewna. Często wykorzystywana była do zabaw przez dzieci, albo stanowiła inspirację czegoś więcej niczym lustro, ale w czasie okupacji, to już przestało być wyłącznie zabawą...
Fajnie zaczęłaś i chociaż ten temat nie jest już białą kartą, to opko ma duży potencjał. Pozdro. ;)
Dlatego dzisiaj taka miłość, choć pewne stereotypy są zakorzenione i ciężko je wyplewić, byłaby możliwa. Dalej jesteśmy w tle mężczyzny. Czytałam Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Masłowski i Kwaśniewski, obydwaj po przejściach, wiwisekcja podwojna, oburzył mnie patriarchat mężczyzny wobec kobiet i jeden z nich przyznaje się do bicia partnerki. Pozdrawiam serdecznie
Z przyjemnością się czyta opowiadania w których jest dużo szacunku do ludzi Viktor Marzec
Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Szacunek jest najważniejszy. Pozdrawiam ciepło
Świetne. Więcej pisać nie muszę. Piękna robota. Widać, że czujesz to co piszesz. 5
Dziękuję bardzo i pozdrawiam cieplo
Wybitnie, silnie działające na wyobraźnię, z zaciekawieniem chętnie poczytam kolejną część ;D 5
Dzięki za komentarz i zapraszam. Pzdr.
Zapomniałaś o prawie czarnym, dębowym parkiecie, wysokich, smukłych oknach i bordowej pluszowej kapie na łóżku...Miodowa na "Kaźmierzu"? A może Topolowa? Dziękuję za przypomnienie! Pozdrawiam i przepraszam za pomyłkę. 5
Tak piękny dąb czarny, polski heban. Skrzypiący pod stopami. Pozdrawiam miodowo.
Wzruszająca opowieść o życiu, cierpieniu, miłości.:( Potwierdza, że miłość trwa wiecznie. A fakt, że kochającym się ludziom nie zawsze dane jest razem żyć łamie serce. Przywołany został także koszmar wojny i ukrywania się. Bardzo budujące jest to, że ludzie nawet w obliczu wielkiego terroru są zdolni do wielkich poświeceń.
Pozdrawiam!
(5)
Tak miłość choć jest okrutna to tak naprawdę warto kochać i nikt i nic nie wyrwie miłości z serca. Zawsze tam zamieszka. A wojna ...ludzie kochali się, rodzili dzieci, często narażając życie, miłość trzymała przy życiu, odnajdywali się po wojnie. Do dzisiaj słyszy się o spotkaniach ludzi rozdzielonych w czasie wojny. Pozdrawiam ciepło
Ależ pięknie opisałaś ten pusty dom :) Ciekawy tez temat poruszyłaś, dlatego z przyjemnością zajrzę do kolejnej części, 5 :)
Dziękuję Karola temat rzeka i zapraszam. Pozdrawiam
pięć i zapraszam do siebie na Awantura
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania