Kod pin - kigja

W pięknym zamku na wzgórzu otoczonym klonami

mieszkał książę niezgrabny z żoną oraz ich psami.

Księżna była przepiękna i na wskroś odstawała

od mężczyzny, któremu kochać poprzysięgała.

 

I być wierną, posłuszną, golić nogi, bikini

oraz pachy i wąsik, by mieć wygląd bogini.

Uśmiechała się rzadko, wyglądając jak posąg

chociaż w duszy marzyła, o bieganiu na boso.

 

W sercu wiele nosiła marzeń prostych i zwykłych

ale sama musiała być, jak dzieło spod igły.

Była żoną mężczyzny niezgrabnego, lecz księcia

sama będąc ubogą, więc niestety bez wzięcia.

 

Mąż czasami wyjeżdżał w interesach, służbowo

zostawiając małżonkę samą w zamku, celowo.

Zanim jednak wyjechał uposażał swą damę

w przyzdobioną kruszcami rodowodową bramę.

 

Kod do bramy zaś chował do szkatułki w sezamie,

który w domku leśniczym był na chłopskiej polanie.

Książę skradał się nocą, żeby świadków uniknąć,

gdyby jeden się zdarzył, musiał pędem by zniknąć.

 

Przemierzała komnaty skromnie, sama i w ciszy.

Myśli swoje kierując do zachcianek i chcicy.

Ale chodzić musiała uwięziona w tej bramie,

a w szkatułce był kodzik, gdzieś daleko w sezamie.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (24)

  • Tjeri 19.10.2020

    Hahaha!!! ?
    I znowu świetnie ujęty temat. Ależ obrodziło w tej edycji!
    Tu znowu postawię na Kigję. O.

  • Będą żniwa po takim urodzaju. Możliw, możliw, że to kigja hihih Tylko będą jaja jak to ktoś inny? XD

  • kigja 22.10.2020

    Brawo?

  • Tjeri 22.10.2020

    kigja choć tyle :)

  • kigja 20.10.2020

    Jaki ładny wierszyk!
    Kto go mógł napisać?
    Tak piknie, ty tylko Szpilka umie?

  • Szpilka 20.10.2020

    Oj, ładny ?

    Ja? Nic o tym nie wiem, za to coś mi podszeptuje, że to Kigji sprawka ?

  • kigja 22.10.2020

    Brawo?

  • Szpilka 22.10.2020

    Kigja

    Wow, ale cieszę ?

  • Pasja 21.10.2020

    Ładna bajka i z morałem. Idę za kobietami i stawiam na? Kocwiaczek

  • Kocwiaczek powiadasz Pasją? Możliw XD

  • kigja 22.10.2020

    A nie, bo ja?

  • Shogun 21.10.2020

    Cuś mi mówi, że Kigja ten oto wiersz popełniła :) Zaufam swej "intuicji", na tym poprzestając :)

  • A gdzie ci to mówi i jakie cuś hahahahah

  • Shogun 21.10.2020

    Niepowtarzalny Styl z Opowi a to jest takie moje własne "cuś", "męska intuicja" hahaha :D

  • kigja 22.10.2020

    Brawo ?

  • Shogun 22.10.2020

    kigja ooo, a tutaj trafiłem :D

  • kigja 22.10.2020

    Shogun, bo tutaj to typowe dla mnie grafomaństwo?

  • Shogun 22.10.2020

    kigja e tam grafomaństwo, ważne, że na temat i jest zabawa :D

  • kigja 22.10.2020

    Shogun ?

  • Tjeri 22.10.2020

    kigja, moja szkatuełczka z Twoim pinem mogą sobie ręce podać, a ja muszę stwierdzić, że dawno nie bawiłam się tak dobrze przy pisaniu :).

  • kigja 22.10.2020

    Tjeri, ha, masz rację!
    Twoja jest trochę kontynuacją :]

    Jeśli jest sympatycznie, wszyscy dobrze się bawią, jednocześnie szlifując warsztat pisarski, to trzeba przyznać, że projekt odniósł ogromny sukces.
    ?

  • Dekaos Dondi 21.10.2020

    Kigjowe, ale nie tak zupełnie.

  • Coś zaczynasz kapiszony walić kolego dededededededO!

  • kigja 22.10.2020

    Brawo?

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania