Pobóg Welebor Przed upadkiem komunizmu pracował u nas w ogrodzie/sadzie Koreańczyk z północy. Dorabiał sobie kilka godzin dziennie. Był na doktoracie z chemii na uniwerku. Nazywał się Bak Jun Sik.
Ale chyba naprawdę nazywał się Park Jung-sik. Takich osób z takim nazwiskiem to pewnie były tysiące.
Abbie Faria, tak, nazwisko to Pa(k), 박, imię pewnie 휸식, czyli HyunSik. Nie znam się za bardzo na imionach niestety. Na przykład Hyundai czyta się jon-de, bo tam jest "o" a nie "u", 현대. A "ai" dawne przeszło w "e", jak w łacinie.
Co to za szajs? Jak fałszuje... - pomyślałem na początku słysząc tę rozgrzewkę. Fajne śpiewa. A to, co obiście uwielbiam, w azjoklimatach https://www.youtube.com/watch?v=lTxpuP9zEBk
Aha, na początku fałszuje, a śpiewa fajnie, to Cię nie zrozumiałem. Mój słuch tonalny nie należy do absolutnych, taki sobie jest. Mam raczej chromatyczny, więc na temat fałszowania nie wypowiadam się. Może to jest nagranie gdy miała 11 lat, z początku, nie wiem. Więc szajs to chodziło Ci o tę rozgrzewkę, to zwracam honor.
najlepszy kpop jaki słyszałem to GFRIEND - FINGERTIP
a jeśli chodzi w ogóle o Azję to wiadomo japoński SUPERFLY się mocno wybija (np. piosenki FORCE, BEEP!!, BI-LI-LI EMOTION, ON YOUR SIDE [są na youtube], no i niesamowity cover PIECE OF MY HEART dostępny np. na płycie "Wildflower & Cover Songs: Complete Best 'TRACK 3'" i na yt)
Komentarze (12)
Najsłynniejszy Koreańczyk - muzyk to PSY - Park Jae-sang
Zgadza się, PSY jest świetny. Pozdrawiam ?
Pobóg Welebor Przed upadkiem komunizmu pracował u nas w ogrodzie/sadzie Koreańczyk z północy. Dorabiał sobie kilka godzin dziennie. Był na doktoracie z chemii na uniwerku. Nazywał się Bak Jun Sik.
Ale chyba naprawdę nazywał się Park Jung-sik. Takich osób z takim nazwiskiem to pewnie były tysiące.
* Park Hyung-sik, bo nie wiem jak działa romanizacja hangul. j to dź?
Abbie Faria, tak, nazwisko to Pa(k), 박, imię pewnie 휸식, czyli HyunSik. Nie znam się za bardzo na imionach niestety. Na przykład Hyundai czyta się jon-de, bo tam jest "o" a nie "u", 현대. A "ai" dawne przeszło w "e", jak w łacinie.
Co to za szajs? Jak fałszuje... - pomyślałem na początku słysząc tę rozgrzewkę. Fajne śpiewa. A to, co obiście uwielbiam, w azjoklimatach https://www.youtube.com/watch?v=lTxpuP9zEBk
Właśnie takiego komentu się spodziewałem. Jednak gdybyś miał rację, nie szkoliliby Jej przez dwa lata. Twój szajs posłucham później ?
Aha, na początku fałszuje, a śpiewa fajnie, to Cię nie zrozumiałem. Mój słuch tonalny nie należy do absolutnych, taki sobie jest. Mam raczej chromatyczny, więc na temat fałszowania nie wypowiadam się. Może to jest nagranie gdy miała 11 lat, z początku, nie wiem. Więc szajs to chodziło Ci o tę rozgrzewkę, to zwracam honor.
najlepszy kpop jaki słyszałem to GFRIEND - FINGERTIP
a jeśli chodzi w ogóle o Azję to wiadomo japoński SUPERFLY się mocno wybija (np. piosenki FORCE, BEEP!!, BI-LI-LI EMOTION, ON YOUR SIDE [są na youtube], no i niesamowity cover PIECE OF MY HEART dostępny np. na płycie "Wildflower & Cover Songs: Complete Best 'TRACK 3'" i na yt)
Super, posłucham. Dzięki, bo nie śledzę za bardzo teraz. Pozdrawiam ?
To Fingertip, rzeczywiście extra
https://youtu.be/i1n_1jrUEjU
A to moje ulubienice
https://youtu.be/ePpPVE-GGJw
Superfly trochę wokal mi nie bardzo. Przypomina trochę koreański Loveholic, co przynudzał, ale parę razy im się udało. Ten chyba najlepszy
https://youtu.be/bdSpyDQBAyQ
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania