krucjata II
"zabijcie wszystkich
Bóg rozpozna swoich
(Arnaud)"
a jak nie rozpozna?
jest stary
niedowidzi
"zabijmy wszystkich"
nie chcę rozpoznać nikogo
z ukochanych
w rozkosznych stosach odszczepieńców
żyć
"zabijcie wszystkich
Bóg rozpozna swoich
(Arnaud)"
a jak nie rozpozna?
jest stary
niedowidzi
"zabijmy wszystkich"
nie chcę rozpoznać nikogo
z ukochanych
w rozkosznych stosach odszczepieńców
żyć
Komentarze (31)
O Jezus Maria:)
Podpisuję się pod Przedpiszczynią. :))
O co cho, szanowne panie?
Bóg się nie starzeje, bo jest doskonały, ale jego kopia na ziemi już nie, a szkoda. Jako sarkazm spoko loko ?
Dlatego jest stary.
Dla ludzi.
Więc można zakładać, że nie rozpozna swoich.
Pansowa
Niby można, nie będę się spierać ?
Szpilka Bo to dywagacje.
Żadne z nas nie wie nawet, czy istnieje.
Można tylko w to wierzyć, lub nie.
Pansowa
Ano, z biegiem lat coraz więcej we mnie wątpliwości odnośnie do istnienia ?
Nie ma boga. Jest za to Stała Plancka. Poniżej osobliwość, której nie jesteśmy w stanie zbadać, zmierzyć. I dlatego wymyślono boga.
Niemniej wiara jest ludziom potrzebna.
Chcemy wierzyć, że po śmierci jest jakaś sprawiedliwość i nagroda.
A że nie ma go w naszym życiu jak byśmy chcieli?
To tylko nasze oczekiwania, że zapobiegnie wojnom i złu.
pansowa Tak, ta wiara w życie po śmierci i umiłowanie boga tak wielkie, że miłości w tym życiu nie starcza dla innych.
Jakie to wyrachowane.
Czynię dobro tylko dlatego, że mogę się na nieskończoność nie załapać.
A ateiści kochają i czynią dobro bezinteresownie.
Opalony Ernest Jak kto stosuje swoją wiarę i jej nakazy oraz sugestie jest sprawą osobniczą i kulturową.
Nawet nie wiem, czy niektórzy stosują ją koniunkturalnie i z wyrachowania, a niektórzy w głupocie nie widzą siebie i własnych uczynków jako niezgodnych z tymi normami.
Ale w końcu jakie to ma znaczenie?
Zło to zło, nawet wymalowane, wyfarbowane i pędzące co niedzielę do kościoła.
"Nie ma Boga ani pana, zwalmy wszystko na szatana". Kazałem, Ci obwejrzeć Polskie Gówno, a Ty nic... Żyj w nieświadomości...
yanko wojownik 1125 Chyba pomyliłeś adresy.
pansowa, Ano :)
Ups! Przenikliwe i do bólu ukazujące umiłowanie prowadzące do nienawiści "ROZKOSZNE stosy odszczepieńców".
Tak wyglądała krucjata przeciw Albigensom.
W miłości chrześcijańskiej i ze słowami biskupa Arnauda.
pansowa Co prawda biskup Arnaud tego nie powiedział ale opowiadacze antchrześcijańskich mitów o krucjatach lubią to cytować bo brzmi interesująco i da sie o tym napisać niezły wiersz. :)
piliery Też słyszałem, że nie on, ale idealnie się wpisuje ten tekst w klimat z założenia takiej okrutnej krucjaty przeciwko swoim,
Stopień okrucieństwa tam był niewyobrażalny.
Palono kościoły z zamkniętymi ludźmi i mordowano wszystkich. Dzieci, kobiety i starców.
I to w czyje imię i pod jakimi sztandarami?
Tak się przekazuje potomnym walkę o wiarę i daje takie przykłady.
pansowa teoria nie ma potwierdzenia w faktach? Tym gorzej dla faktów.
pansowa najpierw poczytaj, co robili albigensi. O kielichach z czaszek duchownych słyszał?
Swędzi ban Celinkę? To dobrze.
Dead_Dog Idź stąd celina.
Bie mam ochoty na dyskusję historyczną z przypadkami twojego pokroju.
pansowa co wy wszyscy kurwa z tą Celinką? Pojebało was? Nie znam czlowieka.
Dead_Dog Spadaj oszołomomie.
Dead_Dog Identyczny idiota i cham jak ty.
pansowa aha. To już ją lubię.
Dead_Dog Norma
Mam farta do świrów
pansowa swój do swego...
Dead_Dog Tak celinko... :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania