Hej, przepraszam, że nie komentuję textu, ale ja w innej sprawie. Znalazłem ten text, o którym wspominałem, króciutki, w którym o nic nie chodzi, a jest przepiękny, nie wiem czy pamiętasz.
Juan Rivas Panedas
Pasterz pasie dale
Moje usta wypowiedziały całą tęczę
Na twoich oczach śpią gwizdy lokomotyw
Zmierzch czesze promienie słońca
Kiedyś napisałaś, że gdy chwalę wiersz, znaczy — że (moim zdaniem) coś z nim jest nie tak, że używam, sarkazmu krytykując. Ale to niezupełnie prawda, owszem robię to, ale tylko, gdy wiersz jest ewidentnie do bani, a i autor ma z banią, gdyż tego nie widzi. Sarkam wtedy daje korzyść obopólną, gdyż zakamuflowana prawda nie krzywdzi.
o nim pseud, napisałam też, że ''bardzo mnie to cieszy'' - hahaha
Poza tym, jeżeli już mamy odłożyć, na chwilę, sarkazm, to pewnie bym się strasznie przejęła tą opinią, gdybym nie znała wartości swojego piórka. A tak pośmieliśmy się i dobrze nam to zrobiło, prawda?
Wartość pióra... Zgadzam się z tym, co powiedziałaś, jeżeli mówimy o tekście powyżej. Co się tyczy całości twórczości, różnie to bywa nawet u najlepszych ;)
To jeden z tych wierszy, w których nie wiem za bardzo o co chodzi i nie chcę czynić pogłębionej interpretacji, ale jest po prostu ładny, gdy się go czyta. Piąteczka
Komentarze (24)
Ciekawy wiersz. Czy tytuł nawiązuje do opowiadania narratora? Pozdrawiam 5
Wstyd się przyznać Marku, ale nie czytałam jeszcze opowiadania Narratora. Muszę nadrobić.
Dzięki za komentarz.
Pozdrawiam.
MartynaM W sumie po dłuższym namyślę, widzę że tytułu nie są aż tak podobne. Pozdrawiam
Hej, przepraszam, że nie komentuję textu, ale ja w innej sprawie. Znalazłem ten text, o którym wspominałem, króciutki, w którym o nic nie chodzi, a jest przepiękny, nie wiem czy pamiętasz.
Juan Rivas Panedas
Pasterz pasie dale
Moje usta wypowiedziały całą tęczę
Na twoich oczach śpią gwizdy lokomotyw
Zmierzch czesze promienie słońca
Przełożył Tadeusz PEIPER ?
pozdrawiam ?
Nie masz wrażenia, że te wersy, choć ładne, oderwane są od siebie, nie ma mowy wiązanej? Mnie tego brakuje, bo obrazek może być piękny.
MartynaM tak, masz rację, pewnie taki był zamiar. Można to połączyć, ale czytając wyobraźnia przeskakuje. Można zamienić nawet kolejność.
Pobóg Welebor, można wszystko w sumie, bo baza pod coś pięknego jest dobra.
Bardzo mi się podoba. Pozdro :)
Bardzo mnie to cieszy.
Pozdrawiam również.
MartynaM
Nie no, wiesz...a daj spokój, żartowałem
o nim pseud, a Ty draniu jeden, a już tak się cieszyłam, jak dziecko prawie...
MartynaM
Tym razem jednak widzę, że mi wierzysz, nawet gdy napisałem, że żartowałem. Dlaczego?
Kiedyś napisałaś, że gdy chwalę wiersz, znaczy — że (moim zdaniem) coś z nim jest nie tak, że używam, sarkazmu krytykując. Ale to niezupełnie prawda, owszem robię to, ale tylko, gdy wiersz jest ewidentnie do bani, a i autor ma z banią, gdyż tego nie widzi. Sarkam wtedy daje korzyść obopólną, gdyż zakamuflowana prawda nie krzywdzi.
o nim pseud, napisałam też, że ''bardzo mnie to cieszy'' - hahaha
Poza tym, jeżeli już mamy odłożyć, na chwilę, sarkazm, to pewnie bym się strasznie przejęła tą opinią, gdybym nie znała wartości swojego piórka. A tak pośmieliśmy się i dobrze nam to zrobiło, prawda?
Wartość pióra... Zgadzam się z tym, co powiedziałaś, jeżeli mówimy o tekście powyżej. Co się tyczy całości twórczości, różnie to bywa nawet u najlepszych ;)
o nim pseud, nikt nie ma samych dobrych wierszy, nawet nobliści.
Uciekam spać, mam za sobą ciężki dzień.
Kolorowych snów Ci życzę!
Kolorowych :)
Pompować można bez końca. Coraz więcej tego wokół, a człowiek nie umie uwierzyć. Oni w to wierzą?
Pińć
Głupich nie brak, a ci łykną wszystko, jak pelikany...
Dzięki za komentarz.
Świetny wiersz wart szerszego komentarza.
Pozdrowienia z piątką.
Dziękuję, oboj, za przeczytanie i komentarz.
Pozdrawiam.
To jeden z tych wierszy, w których nie wiem za bardzo o co chodzi i nie chcę czynić pogłębionej interpretacji, ale jest po prostu ładny, gdy się go czyta. Piąteczka
Niedobrze. Zasmuciłeś mnie strasznie, bo skoro niezrozumiały dla czytelnika, to dla mnie tragedia.
Muszę się bardziej starać...
MartynaM Niekoniecznie, może po prostu ja go nie rozumiem
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania