xxx

xxx

Średnia ocena: 3.4  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (24)

  • Ciekawy wiersz. Czy tytuł nawiązuje do opowiadania narratora? Pozdrawiam 5

  • MartynaM 07.02.2023

    Wstyd się przyznać Marku, ale nie czytałam jeszcze opowiadania Narratora. Muszę nadrobić.
    Dzięki za komentarz.
    Pozdrawiam.

  • MartynaM W sumie po dłuższym namyślę, widzę że tytułu nie są aż tak podobne. Pozdrawiam

  • Pobóg Welebor 07.02.2023

    Hej, przepraszam, że nie komentuję textu, ale ja w innej sprawie. Znalazłem ten text, o którym wspominałem, króciutki, w którym o nic nie chodzi, a jest przepiękny, nie wiem czy pamiętasz.

    Juan Rivas Panedas

    Pasterz pasie dale
    Moje usta wypowiedziały całą tęczę
    Na twoich oczach śpią gwizdy lokomotyw
    Zmierzch czesze promienie słońca

    Przełożył Tadeusz PEIPER ?

    pozdrawiam ?

  • MartynaM 07.02.2023

    Nie masz wrażenia, że te wersy, choć ładne, oderwane są od siebie, nie ma mowy wiązanej? Mnie tego brakuje, bo obrazek może być piękny.

  • Pobóg Welebor 07.02.2023

    MartynaM tak, masz rację, pewnie taki był zamiar. Można to połączyć, ale czytając wyobraźnia przeskakuje. Można zamienić nawet kolejność.

  • MartynaM 07.02.2023

    Pobóg Welebor, można wszystko w sumie, bo baza pod coś pięknego jest dobra.

  • o nim pseud 07.02.2023

    Bardzo mi się podoba. Pozdro :)

  • MartynaM 07.02.2023

    Bardzo mnie to cieszy.
    Pozdrawiam również.

  • o nim pseud 07.02.2023

    MartynaM

    Nie no, wiesz...a daj spokój, żartowałem

  • MartynaM 07.02.2023

    o nim pseud, a Ty draniu jeden, a już tak się cieszyłam, jak dziecko prawie...

  • o nim pseud 08.02.2023

    MartynaM

    Tym razem jednak widzę, że mi wierzysz, nawet gdy napisałem, że żartowałem. Dlaczego?

  • o nim pseud 08.02.2023

    Kiedyś napisałaś, że gdy chwalę wiersz, znaczy — że (moim zdaniem) coś z nim jest nie tak, że używam, sarkazmu krytykując. Ale to niezupełnie prawda, owszem robię to, ale tylko, gdy wiersz jest ewidentnie do bani, a i autor ma z banią, gdyż tego nie widzi. Sarkam wtedy daje korzyść obopólną, gdyż zakamuflowana prawda nie krzywdzi.

  • MartynaM 08.02.2023

    o nim pseud, napisałam też, że ''bardzo mnie to cieszy'' - hahaha

    Poza tym, jeżeli już mamy odłożyć, na chwilę, sarkazm, to pewnie bym się strasznie przejęła tą opinią, gdybym nie znała wartości swojego piórka. A tak pośmieliśmy się i dobrze nam to zrobiło, prawda?

  • o nim pseud 08.02.2023

    Wartość pióra... Zgadzam się z tym, co powiedziałaś, jeżeli mówimy o tekście powyżej. Co się tyczy całości twórczości, różnie to bywa nawet u najlepszych ;)

  • MartynaM 08.02.2023

    o nim pseud, nikt nie ma samych dobrych wierszy, nawet nobliści.

    Uciekam spać, mam za sobą ciężki dzień.

    Kolorowych snów Ci życzę!

  • o nim pseud 08.02.2023

    Kolorowych :)

  • Józef Kemilk 08.02.2023

    Pompować można bez końca. Coraz więcej tego wokół, a człowiek nie umie uwierzyć. Oni w to wierzą?
    Pińć

  • MartynaM 09.02.2023

    Głupich nie brak, a ci łykną wszystko, jak pelikany...
    Dzięki za komentarz.

  • oboj 09.02.2023

    Świetny wiersz wart szerszego komentarza.
    Pozdrowienia z piątką.

  • MartynaM 09.02.2023

    Dziękuję, oboj, za przeczytanie i komentarz.
    Pozdrawiam.

  • Raven18 12.02.2023

    To jeden z tych wierszy, w których nie wiem za bardzo o co chodzi i nie chcę czynić pogłębionej interpretacji, ale jest po prostu ładny, gdy się go czyta. Piąteczka

  • MartynaM 13.02.2023

    Niedobrze. Zasmuciłeś mnie strasznie, bo skoro niezrozumiały dla czytelnika, to dla mnie tragedia.
    Muszę się bardziej starać...

  • Raven18 13.02.2023

    MartynaM Niekoniecznie, może po prostu ja go nie rozumiem

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania