Zapraszamy do wzięcia udziału w Bitwie na Rymy!
Tematy to:
1. Księżycowy kochanek
2. Węzły, więzi, powrozy...
więcej znajdziesz: https://www.opowi.pl/profil/literkowa-bitwa-na-rymy/
Piszemy do 31 października!!!
Liczymy na Ciebie!
Literkowa
To bardzo dobry wiersz, a jednak...
I nie odpowiem o to "jednak".
Czegoś mi brakuje. Pazura? Zaangażowania?
Płynie jednolicie i monotonnie jak Wisła w czasie suszy.
Odbieram jako wyrażany żal, że nie udało się coś bardzo poważnego w zamiarze, coś, co trwając w czasie miało dać pozytywny efekt. Być może chodzi o pomoc, opartą na przyjaźni, czy nawet miłości. "Miłość cierpliwa jest...".
Lubię, gdy jedno słów w wierszu odgrywa podwójną role, jak np. tu:
zabrakło miejsca na czytanie
ze zrozumieniem wchodziłem
do tej samej rzeki – wylała
1. Zabrakło miejsca na czytanie ze zrozumieniem.
2. Ze zrozumieniem wchodziłem do tej samej rzeki.
Dla mnie spokój wypowiedzi pasuje. A ta rzeka, która wylała kojarzy się z rozlanym mlekiem. Podobno nad rozlanym mlekiem nie trzeba płakać. A nad rzeką, która nagle stała się ogromna? Czym jest tutaj ta rzeka? Za dużym już ciężarem do udźwignięcia? Nie starczyło cierpliwości, mimo ogromnego zrozumienia dla konkretnego niezrozumienia?
piszęwięcjestem?
Och❗Bardzo, bardzo na TAK❗
Moje klimaty... niestety ułomna ze mnie komentatorka/potrafię jedynie w myślach rozłożyć "na czynniki pierwsze".
Komentarze (9)
Zapraszamy do wzięcia udziału w Bitwie na Rymy!
Tematy to:
1. Księżycowy kochanek
2. Węzły, więzi, powrozy...
więcej znajdziesz:
https://www.opowi.pl/profil/literkowa-bitwa-na-rymy/
Piszemy do 31 października!!!
Liczymy na Ciebie!
Literkowa
To bardzo dobry wiersz, a jednak...
I nie odpowiem o to "jednak".
Czegoś mi brakuje. Pazura? Zaangażowania?
Płynie jednolicie i monotonnie jak Wisła w czasie suszy.
Bez pazura, więc nich będzie poezją dla grzecznych dzieci na dobranoc ;)
thx za pozytywny odbiór z minusem.
Odbieram jako wyrażany żal, że nie udało się coś bardzo poważnego w zamiarze, coś, co trwając w czasie miało dać pozytywny efekt. Być może chodzi o pomoc, opartą na przyjaźni, czy nawet miłości. "Miłość cierpliwa jest...".
Lubię, gdy jedno słów w wierszu odgrywa podwójną role, jak np. tu:
zabrakło miejsca na czytanie
ze zrozumieniem wchodziłem
do tej samej rzeki – wylała
1. Zabrakło miejsca na czytanie ze zrozumieniem.
2. Ze zrozumieniem wchodziłem do tej samej rzeki.
Dla mnie spokój wypowiedzi pasuje. A ta rzeka, która wylała kojarzy się z rozlanym mlekiem. Podobno nad rozlanym mlekiem nie trzeba płakać. A nad rzeką, która nagle stała się ogromna? Czym jest tutaj ta rzeka? Za dużym już ciężarem do udźwignięcia? Nie starczyło cierpliwości, mimo ogromnego zrozumienia dla konkretnego niezrozumienia?
Podoba się.
Dobrze odbierasz, nie wchodząc w szczegóły.
Często stosuję zabieg z podwójnym znaczeniem, chyba wszedł mi w krew.
Dzięki za podobanie.
piszęwięcjestem?
Och❗Bardzo, bardzo na TAK❗
Moje klimaty... niestety ułomna ze mnie komentatorka/potrafię jedynie w myślach rozłożyć "na czynniki pierwsze".
Pozdrawiam
Och! Skoro zmusiłem* Cię do rozkładania wiersza na czynniki pierwsze choćby w myślach, znaczy, że zainfekował szare komórki.
Dziękuję :)
"zabrakło miejsca na czytanie
ze zrozumieniem wchodziłem
do tej samej rzeki – wylała"
Świetna puenta, wiersz ciekawy ?
Dobra puenta to rzecz święta.
Dziękuję za czytanie :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania