LADY_MAKBET od kuchni
W życiu podobno trzeba robić to, co kocha się najbardziej. Tak się składa, że ja kocham gary. Od dzisiaj będziecie mogli poznać mnie od kuchni.
1. KRÓLEWSKIE ŚNIADANIE
Składniki:
Jajka (ilość nieograniczona)
Chleb (ilość nieograniczona)
Ser żółty najlepiej mozzarella lub Grande pizza (ilość nieograniczona)
Szczypta soli
Kropelka octu
Woda (więcej niż pół małego garczka)
Sposób wykonania:
Nastawiamy wodę w niewielkim garczku, solimy, wlewamy ocet do wody. Na patelni kładziemy kromki, opiekamy je z jednej strony, odwracamy na drugą i na opieczonej kładziemy ser. Gdy woda zacznie nam bulgotać rozbijamy jajko nad garczkiem i ostrożnie przelewamy je do wody. Delikatnie od spodu mieszamy, dzięki temu jajko nie przywrze do dna. Gdy całe białko będzie już ścięte, trzymamy je jeszcze w gotującej się wodzie ok.dwóch minut i układamy je na toście z serem.
Jedynym tłuszczem, jaki dostarczamy do organizmu to ten z sera.
SMACZNEGO !
2. Wołowina à la Lady_Makbet
Składniki:
Plastry wołowiny 6-8
Cebula ok.2
Pieczarki całe opk.
Olej roślinny
Przyprawy: pieprz czarny, zioła prowansalskie, papryka słodka czerwona
Czosnek 2 ząbki
Ziemniaki
Sos pieczeniowy jasny
Sposób wykonania:
Wlewamy około 75ml oleju do miski, dodajemy pieprz, paprykę słodką, przeciśnięty przez praskę czosnek i zioła prowansalskie. Mieszamy wszystko, wkładamy do tego mięso i pozostawiamy na kilka godzin najlepiej w lodówce. Tak pozostawione mięso przejdzie smakiem marynaty i będzie rozpływało się w ustach.
Pieczarki obieramy, myjemy i kroimy w ćwiartki. Wrzucamy do garczka, cebulę kroimy w piórka i dorzucamy do pieczarek. Kropimy to wszystko odrobiną oleju i dusimy pod przykryciem do momentu odparowania całej wody. Opcjonalnie można doprawić solą i pieprzem.
Ziemniaki wiadomo, obieramy, myjemy i albo gotujemy normalnie i ubijamy, albo kroimy w paski i podajemy jako frytki. Wybór należy do was.
Gdy mięso odleży swoje w marynacie, smażymy je na patelni bez tłuszczu. Smażymy tak długo, aż mięso osiągnie taki stopień wysmażenia, jaki chcemy osiągnąć.
Przyrządzamy sos zgodnie z instrukcją na opakowaniu – gdy będzie już gotowy, polewamy nim mięso.
Z pieczarek tworzymy coś w rodzaju pierzynki dla mięsa, starannie nimi przykrywając nasz stek.
SMACZNEGO!
Podaję stopnie wysmażenia:
Mocno krwisty, Rare. Czyli temperatura w środku powinna wahać się pomiędzy 45 a 47 stopni
Krwisty, Medium Rare. Czyli temperatura wewnątrz mięsa powinna sięgać 50-52 stopni
Średnio wysmażony, Medium. Temperatura w środku około 60 stopni
Dobrze wysmażony, Well Done. Temperatura wewnątrz mięsa od 70 do 85 stopni
Komentarze (10)
Spróbowałabym zrobić wołowinę, ale potrzebowałabym dokładniejszych proporcji składników :(
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania