Lalka Autor: Pasja Czytano 621 razy Data dodania: 12.01.2017
Średnia ocena: 4.9 Głosów: 9
Zaloguj się, aby ocenić44
Komentarze (23)
Freya13.01.2017
Bardzo ładnie napisane, fajnie się czyta. Jeśli cuś... to chyba jedynie pare przecinków i w kilku miejscach brak spacji po przecinku, czy wielokropku, np;
"Wielka radość,szczęście jak"
"mój obraz...brudny jak"
Spotkanie po latach - o rany; będzie się działo. Pozdro ;)
Potrafisz pięknie opisywać uczucia i emocje - metaforycznie, prawie lirycznie. Całość to ładnie napisana życiowa historia. Tyle, że skrótowo i odrobinę chaotycznie. Zabrakło mi detali, opisów. Rozumiem oczywiście, że to pierwszoosobowa relacja, nie fabularyzowana historia, jednak ja jako czytelnik chciałem więcej. Masz taki ciepły styl pisania, lekkość w przechodzeniu od sceny do sceny - wykorzystaj to. Wprowadź czytelnika w ten świat pokaż mu też co się dzieje dookoła.
P.S. napisałem kiedyś opowiadanie o podobnej tematyce, w podobnym klimacie. "Domowe ognisko" - gdybyś miała ochotę zajrzeć.
Dante napisał kiedyś, że "nie ma większego bólu niż w nieszczęściu wspominać czasy szczęśliwe". Jeśli faktycznie malujesz to Twoim drugim ja jest pisanie. Umiejętność obserwacji powoduje, że te dwie zdolności wzajemnie się uzupełniają. Pisz! 5
Dante to wielka osobowość. Tak jestem malarzem z zawodu, maluję obrazy o barwach szczęśliwych a czasem w tych czarnych. Są to obrazy z życia. Maluję też dla przyjemności na płótnie i piszę też na potem, dla wnuków. Dzięki za.
Dużo tutaj emocji! Można o nich łatwo czytać, ale niejednemu trudno o nich pisać.
Nasunęła mi się refleksja, że najważniejsze powinno być to, aby trwać. Mimo wszystko trwać.
I ukochany Kraków w tle. Znam te klimaty z Floriańskiej :)
(5)
B. rzadko ostatnio czytam, mało mam wolnego czasu. Zaglądnąłem przypadkiem i przeczytałem.
Są emocje, jest dobry opis, czuć przeżycia. To najważniejsze. Reszta to kwestia warsztatu. Na szybko, podstawowe usterki, które zauważyłem:
- unikaj powtórzeń blisko siebie (np. było - było - było; połączyła - połączyły; moje - moja - moje...)
- interpunkcja (wtręty w zdaniu, zdania podrzędne, oddzielaj przecinkami)
*- Zosia, czy to ty - zapytał? - - Zosia, czy to ty? - zapytał.
- pomyśl nad innym zakończeniem. Ostatnie zdanie nie jest zbyt dobre (pod względem puenty i konstrukcji).
Jak na pierwsze teksty, dobrze :) 4 za zapis, 5 za emocje = 5 (jak na początek)
Pzdr.
paluszki z paczuszki "Wydawnictwo" z którym współpracuje podaje na swojej stronie, że oszczędza drzewa i dlatego ma tylko e-wersję. Niezłe dodawanie ideologii do tego, że jakiś gryzipiórków nikt nie chce drukować.😜
Marek Adam Grabowski
To po części bardzo smutne. Albowiem czytając biigrafie Wielkich Pisarzy można się dowiedzieć, że Uch również nikt nie chciał drukować.
Co oznacza, że współcześci Autorzy mają szansę zabłysną za kilkadziesiąt lat. Pod warunkiem, że nie nastąpi Apokalipsa😀
Komentarze (23)
Bardzo ładnie napisane, fajnie się czyta. Jeśli cuś... to chyba jedynie pare przecinków i w kilku miejscach brak spacji po przecinku, czy wielokropku, np;
"Wielka radość,szczęście jak"
"mój obraz...brudny jak"
Spotkanie po latach - o rany; będzie się działo. Pozdro ;)
Odpowiedziałam niżej
Smutna opowieść z optymistycznym zakończeniem i do tego napisana z wielkimi emocjami, pięknie, 5 :)
Dzięki za komentarz. Optymizm ważny, ale koniec nie do końca najważniejszy. ☺
Bardzo dziękuję i za rady i za wizytę. Wreszcie wyszłam z szuflady i może się poprawię. Pozdrawiam.
Potrafisz pięknie opisywać uczucia i emocje - metaforycznie, prawie lirycznie. Całość to ładnie napisana życiowa historia. Tyle, że skrótowo i odrobinę chaotycznie. Zabrakło mi detali, opisów. Rozumiem oczywiście, że to pierwszoosobowa relacja, nie fabularyzowana historia, jednak ja jako czytelnik chciałem więcej. Masz taki ciepły styl pisania, lekkość w przechodzeniu od sceny do sceny - wykorzystaj to. Wprowadź czytelnika w ten świat pokaż mu też co się dzieje dookoła.
P.S. napisałem kiedyś opowiadanie o podobnej tematyce, w podobnym klimacie. "Domowe ognisko" - gdybyś miała ochotę zajrzeć.
Dzięki za opinię i wpadnę na domowe ognisko. Pozdrawiam
Dante napisał kiedyś, że "nie ma większego bólu niż w nieszczęściu wspominać czasy szczęśliwe". Jeśli faktycznie malujesz to Twoim drugim ja jest pisanie. Umiejętność obserwacji powoduje, że te dwie zdolności wzajemnie się uzupełniają. Pisz! 5
Dante to wielka osobowość. Tak jestem malarzem z zawodu, maluję obrazy o barwach szczęśliwych a czasem w tych czarnych. Są to obrazy z życia. Maluję też dla przyjemności na płótnie i piszę też na potem, dla wnuków. Dzięki za.
Dużo tutaj emocji! Można o nich łatwo czytać, ale niejednemu trudno o nich pisać.
Nasunęła mi się refleksja, że najważniejsze powinno być to, aby trwać. Mimo wszystko trwać.
I ukochany Kraków w tle. Znam te klimaty z Floriańskiej :)
(5)
Dzięki wielkie, co nas nie zniszczy to nas umocni. Pzdr.
B. rzadko ostatnio czytam, mało mam wolnego czasu. Zaglądnąłem przypadkiem i przeczytałem.
Są emocje, jest dobry opis, czuć przeżycia. To najważniejsze. Reszta to kwestia warsztatu. Na szybko, podstawowe usterki, które zauważyłem:
- unikaj powtórzeń blisko siebie (np. było - było - było; połączyła - połączyły; moje - moja - moje...)
- interpunkcja (wtręty w zdaniu, zdania podrzędne, oddzielaj przecinkami)
*- Zosia, czy to ty - zapytał? - - Zosia, czy to ty? - zapytał.
- pomyśl nad innym zakończeniem. Ostatnie zdanie nie jest zbyt dobre (pod względem puenty i konstrukcji).
Jak na pierwsze teksty, dobrze :) 4 za zapis, 5 za emocje = 5 (jak na początek)
Pzdr.
Miło, że dokopałeś się do mojego pierwszego opowiadania i dziękuję za cenne rady. Pozdrawiam serdecznie
W swoim tekście opisujesz szkolne czasy ale i zmaganie się z chorobą i śmiercią stawiam zasłużoną ocenę 5
Kochana Mar dokopałaś się do mojego pierwszego tekstu na opowi. Dzięki :-)
Nie wiem czemu na tym portalu jest dziwny zwyczaj kasowania archiwalnych tekstów? Pozdrawiam bez oceny
(Żeby nie kolidowały z drukiem...?)
paluszki z paczuszki Jeśli mowa o kasowaniu i druku; wiesz że "bestseller" Madzi nawet nie ma wersji papierowej?
Marek Adam Grabowski
Jak to? Wydała e-booka? Dzięki ci Borze za oszczędzenie drzew, które i tak trafią do Chińczyków :(
paluszki z paczuszki "Wydawnictwo" z którym współpracuje podaje na swojej stronie, że oszczędza drzewa i dlatego ma tylko e-wersję. Niezłe dodawanie ideologii do tego, że jakiś gryzipiórków nikt nie chce drukować.😜
Marek Adam Grabowski
To po części bardzo smutne. Albowiem czytając biigrafie Wielkich Pisarzy można się dowiedzieć, że Uch również nikt nie chciał drukować.
Co oznacza, że współcześci Autorzy mają szansę zabłysną za kilkadziesiąt lat. Pod warunkiem, że nie nastąpi Apokalipsa😀
paluszki z paczuszki jak Madzię wydrukują to będzie rzeczywista Apokalipsa!
Marek Adam Grabowski
xdd
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania