LBnR - 1 - Święta w tropikach?
Czas świąteczny, czas magiczny,
Są pierniki, stroik śliczny.
Wszyscy mają piękne minki,
bo urwali się z choinki.
Czas na urlop - decydują,
do pociągu się pakują.
Czas odjechać w ciepłe kraje
tam, gdzie słońce równo daje.
Praży rano i w południe,
tutaj jest po prostu cudnie.
Nie ma mrozu, są upały,
z nich korzysta duży, mały...
Lecz tęsknota jest czasami,
za choinką, za sankami.
Miękkim puchem, za jedzeniem,
wszystko to już jest wspomnieniem.
Więc dlatego pora wrócić,
długi urlop znacznie skrócić.
Nie ma to jak białe święta,
które każdy zapamięta.
Komentarze (20)
Przede wszystkim nasze święta, a nie gdzieś w ciepłych krajach. Bardzo fajny format wiersza sylabicznego ośmio zgłoskowiec. Chociaż nie biało, ale bogato bo w tropikach.
Pozdrawiam
Miło Cię widzieć. Pozdrawiam. ;)
I ty twierdzisz że mi się nudzi? Ja pierdole....
Tak, czekałam na Ciebie. :D
ZielonoMi coś długo musiałem czekać na twoją uwagę :P
Dzisiaj wszyscy Polacy mają w nosie białe święta, mefedron pozwolił wskrzesić tradycyjne wartości
aż dziwne że to zabronione skoro tak spaja więzi społeczne, prawda?
Jak już jesteś to może wytłumacz mi co widzisz w wypisywaniu takiej tandety?
Oj, a czego to ja nie widzę? A Ty co widzisz w śmieciu na forum?
Śmieceniu*
ZielonoMi zapomniałem, że poruszasz się w świecie kreskówek i pewne aspekty intelektualne są dla ciebie niedostępne ;)
Przeuroczy Knur Wacław Miłej nocy.
ZielonoMi nie można od wszystkich wymagać intelektualizmu, ważne że siebie akceptujesz...
Zgadzam się z tym, że dla tego nastroju białych świąt można wiele, a do niego - tęsknić.
Przyjemnie się czytało. Bardzo fajnie wykorzystałaś temat :)
Dziękuję. Pozdrawiam.
Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)
Ślicznie i sympatycznie
Pozdrawiam serdecznie 5
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Wzajemnie
sympatyczne. dobra rymowanka
Dzięki.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania