Poprzednie części: LBnR 110 IDĄ ŚWIĘTA
LBnR 112 NIE JESTEM ŚWIĘTY
Jestem sobą,
nie jestem święty.
Chociaż przez wielu
jestem już pewnie przeklęty.
Nie pomagam,
nie karmię ubogich,
czasem przeklnę,
mam swoje nałogi.
Znam modlitwy,
lecz rzadko bywam w kościele.
Obchodzę święta,
choć zakupy robię w niedzielę.
Wierzę w Boga,
lecz nie wiem czy On we mnie wierzy.
Rozmawiam z Nim,
choć nie odmawiam pacierzy.
Spowiedź...
przestała być dla mnie lekiem.
Staram się
być po prostu dobrym człowiekiem.
Komentarze (7)
Codzienność.
Wszyscy się staramy, to wiele za mało.
Może by odrobinę więcej, na zachętę 5*.
Pozdrawiam serdecznie,
Miłego dnia
Witamy w Bitwie! Dobrej zabawy i weny na przyszłość.
Literkowa
Zaczynamy! Głosujemy! Zapraszam do wierszy na Głównej i do linków na Forum:
https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/
Czytamy, komentujemy i głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego?
Liczymy na aktywność w czytaniu prac innych Autorów i pozostawienie komentarza.
Głosujemy do 07 lutego /środa/ godz. 23.59
Literkowa
Mam wrażenie, że ludzie już dawno przestali dążyć do bycia świętymi. Tak jakby sobie zdali, w którymś momencie sprawę, że ważniejsze jest przetrwać.
Dobroludzizm.
Dobroludzizm - pożądana cecha
niezle
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania