LBnR 32 – W obliczu apokalipsy – Dym

Skalpelem odmierzam sekundy,

na uśpionym sercu gasząc papierosa.

W połowie pierwszej minuty,

rozcinam stary sen.

A cisza

zabija kolejną.

 

Zlepek plusów i minusów

Towar z odzysku,

pięćdziesiąt kilo mięsa

Bogowie przez rurkę podają życie

Nie czekają na cud

 

Martwa wyliczanka

Puste łóżko, biała kartka

List do pani Śmierci

 

Zgon o czwartej trzydzieści

Średnia ocena: 4.3  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (17)

  • Skoiastel 25.08.2017

    Witam konkurencję :) godnie jest, bardzo smacznie. Moim zdaniem bardzo mocno, w punkt. 5!

  • Drżączka 25.08.2017

    Również witam i dziękuję za ocenę :)

  • betti 25.08.2017

    Jednak jak się postarasz, to potrafisz napisać dobry wiersz... i metafory ciekawe, Zaskoczyłaś mnie bardzo pozytywnie. Mam niewielkie sugestie, ale może sama poprawisz, gdy zobaczysz... a może inni zobaczą i będą mogli się wykazać.
    Pozdrawiam.

  • Drżączka 25.08.2017

    Dzięki za odwiedziny ;)
    Co do sugestii, zobaczę co da się zrobić, może dojrzę coś, co warto byłoby poprawić, żeby uzyskać lepszy efekt. I tak jak mówisz, poczytam też opinie innych.

  • nie mam sugestii, chyba jestem zbyt głupi. Podoba mi się, nie wiem co by można polepszyć, dam 5 i tyle

  • Drżączka 25.08.2017

    Nie jesteś głupi ;)
    Dziękuję za komentarz :)

  • Violet 25.08.2017

    Też pochwalę i dam piąteczkę.
    Pozdrawiam.

  • Drżączka 25.08.2017

    Dziękuję i pozdrawiam :)

  • Pasja 25.08.2017

    Reanimacja jak apokalipsa kończy coś w czym nie czujemy się dobrze. Jeśli taka ma być to ja się piszę. Miłego

  • Pasja 25.08.2017

    Pięć gwiazdek

  • Drżączka 25.08.2017

    To nie reanimacja, ale coś podobnego, więc Twoja interpretacja szła w dobrą stronę :)
    Dzięki za 5

  • Adam T 26.08.2017

    Jezu. Miałem coś tam swojego skrobać na temat, ale kiedy zobaczyłem Twój wiersz... Z czym ja się mam wychylać? Pozamiatałaś. Świeczki zpalone. Mój faworyt absolutny w tej bitwie))))
    Pozdrawiam)

  • Drżączka 26.08.2017

    Oj, bez przesady, że aż tak :D Ale bardzo dziękuję, cieszę się, że Ci się spodobało :)

  • Dekaos Dondi 26.08.2017

    Taki ''plastyczny'.' Więcej przekazu niż słów. To jeszcze zależy od tego- jak kto myśli na ten temat. Każdy zapewne inaczej.

  • Drżączka 26.08.2017

    Lepiej więcej przekazu i mniej słów, niż na odwrót :)

  • Pan Buczybór 26.08.2017

    Przyznam, mocny kandydat do wygranej na naszych igrzyskach. Naprawdę dobry wiersz.
    Gratki i pozdro.

  • Zapraszamy na Forum do zagłosowania na najlepszy wiersz zgłoszony do LBnR już po raz 32.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania