(LBnR- 4) kadr zza zdjęcia

chciała iść w góry

ale górę wzięło przeznaczenie

 

idzie nobliwie brzegiem wiosny

a za nią odławiacze pereł

głos gubi włosy i sens że jeszcze

coś wewnątrz zakiełkuje

przenośnie - odrośnie

skaleje

szpaler pierwszego rzędu

klonem i balsą obsadzony

dla ról drugiego planu

miejsca zabrakło na zdjęciu

w analogowym ujęciu

idzie

nie stoi

by stać się

uczłowieczonym statystą

Średnia ocena: 4.8  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (39)

  • NinjaC 4 miesiące temu

    Miło widzieć cię w „bitwie” i powodzenia :)

  • Asteria 4 miesiące temu

    Witaj
    ja to na wielkim luzie traktuję, większość pewnie ambicjonalnie :)
    frekwencję trochę przynajmniej poprawię :))

  • NinjaC 4 miesiące temu

    Asteria, mimo wszystko - podtrzymuje ;)

  • Asteria 4 miesiące temu

    NinjaC
    dziękuję za przywitanie i podtrzymanie :)

  • Notopech 4 miesiące temu

    Obraz jest! Pogoda zimna i nostalgia. nie powodują u peelki przerwy , mimo wszystko — jaka by to droga nie była -:)

  • Asteria 4 miesiące temu

    Ładnie odczytane, szkoda, że u Ciebie nie idzie mi tak łatwo :))
    Dzięki za komentarz

  • Grafomanka 4 miesiące temu

    Czasami lepiej być obsadzonym nie tylko w rolach drugoplanowych, ale nawet statysty... bezpieczne miejsce.

    Tylko znowu ta wiosna... zawsze coś obiecuje, wymusza jakieś marzenia. I nie wiem już co lepsze... 5

  • Asteria 4 miesiące temu

    Odpowiem tak Grafomanko
    gdybym była scenarzystą własnego życia, w niektórych rolach obsadziłabym siebie na drugim, trzecim planie
    Pozdrawiam wekeendowo

  • Domi123 4 miesiące temu

    ładnie płynie, jakiś wewnętrzny rytm Ci się udało złapać. Mi się podoba.

  • Asteria 4 miesiące temu

    Domi
    lubię białe wiersze i chyba takie tutaj większość preferuje, ale ja dla odmiany, prosty, a nawet infantylny, bo ten temat ciągnę za kokardki we włosach chyba od dzieciństwa
    dziękuję za zajrzenie

  • Anonim 4 miesiące temu

    Oddziałujące w sposób na efekt w kierunku pozytywnie.

  • Asteria 4 miesiące temu

    Czytałam Twój tekst, komentować wszystko będę pod koniec edycji, ale nie mów, że nie masz talentu :)

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Bez patosu i buntu mówisz o przemijaniu. Tyle było nadziei na inne życie - na wyidealizowaną, wymyśloną wersję tego, kim jesteśmy i dokąd idziemy. Wymyślaliśmy siebie w sterylnych laboratoriach wyobraźni, a gdy je opuszczaliśmy, już za progiem - jak obuchem w łeb - okazywało się, że nic się nie zgadza. Wzór na szczęście nie działa.
    Wiara we własną wyjątkowość zawsze kończyła się bilansem ujemnym. Zawsze pod kreską. Życie przestało być dobrym dealerem, który pierwszą działkę daje za darmo. Zaciągaliśmy u niego kredyt, by mieć czym płacić za uczucia i wiarę - ale już inną, nie wyjątkową - wiarę, że jakoś to będzie.
    Na czym polega bycie "uczłowieczonym statystą"? Myślę, że rezygnacja z pisania scenariuszy jest dobrym pomysłem. Stać z boku i obserwować. Nie poruszyć oddechem nawet źdźbła trawy.

    Bardzo się cieszę, że napisałaś ten wiersz i bierzesz udział w konkursie. Twoje wiersze są jak sceniczne reflektory. Oświetlają aktora, my na widowni możemy tylko klaskać.
    Pozdrawiam serdecznie Asterio :)

  • Asteria 4 miesiące temu

    Beloniusz
    z samych Twoich komentarzy, można już jakiś esej napisać :)
    statyści tworzą tło, może to być niemy przechodzień, albo przedmiot, drzewo itd
    uczłowieczony statysta, to ktoś , albo coś, komu nadano cech ludzkich, ale nadal jest np. drzewem
    (chyba nie obraziłam drzew, bo je kocham :))
    dziękuję za wnikliwy komentarz
    Spokojnego ale owocnego weekendu

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Asteria najbardziej lubię brzozy. Są ciepłe i kobiece.

  • Asteria 4 miesiące temu

    Beloniusz
    jeżeli każdy człowiek ma jednak przypisane sobie jakieś drzewo, to moje chyba wiąz
    rzadziej spotykane
    brzozy też kocham
    ale jest jedno drzewo, które omijam wielkim łukiem :(

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Asteria ja omijam dęby. A Ty?

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Olchy mnie niepokoją.

  • Asteria 4 miesiące temu

    Beloniusz
    ale Dąb z konkursu polubiłeś :D
    nie wiem czy uda Ci odgadnąć, próbuj aż do skutku :p
    nie olchy

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Phi.

  • Asteria 4 miesiące temu

    Beloniusz
    dasz radę, oblatany jesteś w tych tematach...a jak nie to kiedyś napiszę i dlaczego tak mam :)

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Zaczekam.

  • Asteria 4 miesiące temu

    Beloniusz
    nie mam sumienia męczyć
    topola

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Asteria temacik wrzuciłem na forum do nowej edycji Niepowtarzalnego.

    https://www.youtube.com/watch?v=yalM-2ih7RU

  • Dusza_boli 4 miesiące temu

    Kocham brzozy. A najbardziej rozczulają mnie wierzby płaczące nad rzeką, z długimi włosami wspomnień.

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Asteria też nie lubię topoli. Porastały moje podwórko w dzieciństwie. Kojarzą mi się z jesienią i szkolnymi wywiadówkami, po których robiło się nieprzyjemnie.

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Dusza_boli jak poetycko :)

  • Asteria 4 miesiące temu

    Beloniusz
    u mnie topola niesie za sobą śmierć
    mamy, kuzyna i nawet psa
    ale to inna historia, do której nie chcę na razie wracać
    miłego popołudnia

  • Dusza_boli 4 miesiące temu

    Beloniusz a jakże. Macham grabą w koronkach ;)

  • Dusza_boli 4 miesiące temu

    nie każdy szczyt –
    wyrasta ponad góry
    czasem w człowieku

    Świetny wiersz!

  • Asteria 4 miesiące temu

    Dusza

    wierzchołek, to tylko część góry w szczytowej formie...tak kiedyś napisałam
    ale Twoje przemyślenia piękniejsze, trarfniejsze
    Dziękuję

  • Dusza_boli 4 miesiące temu

    Asteria, te słowa to tylko echo Twojego wiersza.
    Pięknego weekendu!

  • Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)

  • zsrrknight 4 miesiące temu

    no, naprawdę dobre. Przede wszystkim dobre użycie słowa

  • Asteria 3 miesiące temu

    zsrr
    dziękuję, tym bardziej, że dzisiaj mam kiepski dzień w realu

  • Aisak 3 miesiące temu

    Niezłe momenty ma ten wiersz. Jest ciekawie.

  • Asteria 3 miesiące temu

    Aisak
    niech chociaż momentami przyciąga :) dzięki

  • JagVetInte 3 miesiące temu

    Zostać w szeregu... W takich wypadkach dobrze mieć wojowniczą duszę.

    Nieźle, "nobliwie". Jedno słowo potrafi wejść w głowę, i siedzi. I wyjść nie chce.

  • Asteria 3 miesiące temu

    Witaj Jag
    mam kilka swoich, ulubionych słów.
    Dziękuję za komentarz
    Czytam Twoje wpisy, ale ostatnio mam poważny problem z internetem, muszę operatora zmienić.
    Po kilku próbach wrzucenia wpisu czy komentarzach rezygnuję, bo nie chce sie wczytywać.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania