LBnR nr 113 _ Dialog dwóch serc

Będziesz kochał mnie zawsze? - spytałam pewnego wieczora

 

Tarłam palce na tarce

Ścierałam skórę z kolan

Miałam założoną maskę

Na głowie fioletową opaskę

A na nogach buty ciasne

Odparł - tak, jasne

 

Będziesz mnie wspierał? - spytałam, spoglądając na jego oczy

 

Miałam włosy spięte w warkoczyk

W ręku trzymałam czarny długopis

Na twarzy miałam lekki trądzik

Krzesełko odstawiłam w kącik

 

A gdy umrę nie będziesz na moim pogrzebie? - spytałam nieśmiało

 

Spojrzał na mnie coś niemrawo

W sercu mnie zabolało

W słowach go zatkało

Miałam na sobie koszulę białą

Pod spodem podkoszulkę za małą

 

Nie bądź, nie chcę byś patrzył jak ja jestem w takim stanie! - mówiłam dalej

 

Wlałam piwo do szklanki małej

Dotknęłam pięty twardej

Wzrok skupiłam na szafie starej

Strachem obdarowałam ściany szare

 

Miłości moja, ach Ty! Nie proś mnie nigdy o łzy. Gdy twoje dni dobiegną kresu - przywiezie mnie sto mercedesów! Nie zostawię Cię nigdy, kochana moja. Moje słowa - nie jesteś chora!

Pan Bóg potrzebował u góry anioła. Dlatego zabiera Cię stąd byś mu pomogła.

Ja będę z Tobą. Będę zawsze i nigdy nie myśl inaczej - rzekł, wycierając mą łzę

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 16

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (28)

  • Witamy w Bitwie. Zmień kategorię na Bitwy i wstaw link na Forum

    Literkowa

  • _KresKa_22_ 09.02.2024

    Dzięki :-)

  • Pasja 09.02.2024

    Uroczy dialog dwóch serc - zakochanych serc. Przekomarzanie się slowami.

    Miłego dnia

  • _KresKa_22_ 09.02.2024

    Dziękuję I wzajemnie :-)

  • Bettina 09.02.2024

    Kompresja w poezji a kompresy to nie to samo.

  • Bettina 09.02.2024

    Rytm?

  • Grafomanka 09.02.2024

    ah - ach przy westchnieniach

    z tąd - stąd

    mą łzę - moją łzę - mą to w średniowieczu

    Egzaltacja zgubiła ten ten tekst

  • _KresKa_22_ 09.02.2024

    Ooo, a ten utwór według ciebie zasłużył na komentarz? Tylko, że coś płytki ten komentarz jak na tak wielce mądrą osobę 😂😂😂

  • Grafomanka 09.02.2024

    _KresKa_22_ , mądra wytypowała błędy, głupia nawet podziękować nie potrafi...

  • _KresKa_22_ 09.02.2024

    Grafomanka każdy człowiek głupi się urodził i głupim umrze 😘

  • _KresKa_22_ 09.02.2024

    głupim*

  • Grafomanka 09.02.2024

    _KresKa_22_ po tobie widać, że może to być prawdą...

  • Grafomanka 09.02.2024

    aczkolwiek zmieniłabym... 'niektórzy rodzą się głupi i głupi umierają'

  • _KresKa_22_ 09.02.2024

    Grafomanka Mmm, słabe te twoje argumenty. Zawiodłam się na Tobie. Myślałam, że jesteś bardziej wykształconym człowiekiem. 😓

  • Grafomanka 09.02.2024

    _KresKa_22_ argumenty? Nie argumentowałam, jedynie nagą prawdą pojechałam...
    Jakoś mocno ograniczona jesteś...

  • Grafomanka 09.02.2024

    Słabo piszesz, może kiedyś to się zmieni, czego życzę, bo trzeba się rozwijać, żeby chociaż w połowie zrozumieć, co kto pisze w komentarzach.
    No i rym... tutaj klęska całkowita. Nie można brać przykładu z grafomanów i banalnie rymować, najgorszy jest rym, który jako pierwszy się narzuca - podstawowe zasady dobrego rymowania. Niedokładny i niegramatyczny. Więcej trzeba przy takim myśleć, ale to trening dla szarych komórek, dobry trening.
    Poza tym dosłowność w wierszach... nie po to mamy metafory, żeby kawę na ławę wykładać.

    Ucz się, może kiedyś coś tam zabłyśnie...

  • Bettina 09.02.2024

    Yhm
    Gąszcz wąż ...

  • Bettina 09.02.2024

    Ciasno lina nie dopina.
    Sląsk

  • Bettina 09.02.2024

    Poluźnuć poluzować machnąć?

  • Bettina 09.02.2024

    Przeczytałam chẹtnie. Może jest to jednak dada

  • _KresKa_22_ 09.02.2024

    Okej 😄

  • Bettina 10.02.2024

    _KresKa_22_
    Nie wiem czy benzodiazepiny to takie okej?

  • _KresKa_22_ 10.02.2024

    Bettina wszystko jest okej 👍

  • Bettina 10.02.2024

    _KresKa_22_
    Mialam na mysli tresci Ogólne, nigdy nie cenzuruje Autorów. :)

  • Bettina 10.02.2024

    Nepotyzmu nie lubie.

  • zsrrknight 10.02.2024

    częstochowa i w zasadzie nic poza tym

  • Zaczynamy! Głosujemy! Zapraszam do wierszy na Głównej i do linków na Forum:
    https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/

    Czytamy, komentujemy i głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego?
    Głosujemy do 13 marca /środa/ godz. 23.59

    Literkowa

  • Dekaos Dondi 07.03.2024

    Kreska_22_↔Niby zwyczajny monolog dialogowy, ale coś w nim jest więcej.
    No i zakończenie, takie a nie inne:)↔Pozdrawiam🧐:)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania