LBnR nr 113 _ Dialog dwóch serc
Będziesz kochał mnie zawsze? - spytałam pewnego wieczora
Tarłam palce na tarce
Ścierałam skórę z kolan
Miałam założoną maskę
Na głowie fioletową opaskę
A na nogach buty ciasne
Odparł - tak, jasne
Będziesz mnie wspierał? - spytałam, spoglądając na jego oczy
Miałam włosy spięte w warkoczyk
W ręku trzymałam czarny długopis
Na twarzy miałam lekki trądzik
Krzesełko odstawiłam w kącik
A gdy umrę nie będziesz na moim pogrzebie? - spytałam nieśmiało
Spojrzał na mnie coś niemrawo
W sercu mnie zabolało
W słowach go zatkało
Miałam na sobie koszulę białą
Pod spodem podkoszulkę za małą
Nie bądź, nie chcę byś patrzył jak ja jestem w takim stanie! - mówiłam dalej
Wlałam piwo do szklanki małej
Dotknęłam pięty twardej
Wzrok skupiłam na szafie starej
Strachem obdarowałam ściany szare
Miłości moja, ach Ty! Nie proś mnie nigdy o łzy. Gdy twoje dni dobiegną kresu - przywiezie mnie sto mercedesów! Nie zostawię Cię nigdy, kochana moja. Moje słowa - nie jesteś chora!
Pan Bóg potrzebował u góry anioła. Dlatego zabiera Cię stąd byś mu pomogła.
Ja będę z Tobą. Będę zawsze i nigdy nie myśl inaczej - rzekł, wycierając mą łzę
Komentarze (28)
Witamy w Bitwie. Zmień kategorię na Bitwy i wstaw link na Forum
Literkowa
Dzięki :-)
Uroczy dialog dwóch serc - zakochanych serc. Przekomarzanie się slowami.
Miłego dnia
Dziękuję I wzajemnie :-)
Kompresja w poezji a kompresy to nie to samo.
Rytm?
ah - ach przy westchnieniach
z tąd - stąd
mą łzę - moją łzę - mą to w średniowieczu
Egzaltacja zgubiła ten ten tekst
Ooo, a ten utwór według ciebie zasłużył na komentarz? Tylko, że coś płytki ten komentarz jak na tak wielce mądrą osobę 😂😂😂
_KresKa_22_ , mądra wytypowała błędy, głupia nawet podziękować nie potrafi...
Grafomanka każdy człowiek głupi się urodził i głupim umrze 😘
głupim*
_KresKa_22_ po tobie widać, że może to być prawdą...
aczkolwiek zmieniłabym... 'niektórzy rodzą się głupi i głupi umierają'
Grafomanka Mmm, słabe te twoje argumenty. Zawiodłam się na Tobie. Myślałam, że jesteś bardziej wykształconym człowiekiem. 😓
_KresKa_22_ argumenty? Nie argumentowałam, jedynie nagą prawdą pojechałam...
Jakoś mocno ograniczona jesteś...
Słabo piszesz, może kiedyś to się zmieni, czego życzę, bo trzeba się rozwijać, żeby chociaż w połowie zrozumieć, co kto pisze w komentarzach.
No i rym... tutaj klęska całkowita. Nie można brać przykładu z grafomanów i banalnie rymować, najgorszy jest rym, który jako pierwszy się narzuca - podstawowe zasady dobrego rymowania. Niedokładny i niegramatyczny. Więcej trzeba przy takim myśleć, ale to trening dla szarych komórek, dobry trening.
Poza tym dosłowność w wierszach... nie po to mamy metafory, żeby kawę na ławę wykładać.
Ucz się, może kiedyś coś tam zabłyśnie...
Yhm
Gąszcz wąż ...
Ciasno lina nie dopina.
Sląsk
Poluźnuć poluzować machnąć?
Przeczytałam chẹtnie. Może jest to jednak dada
Okej 😄
_KresKa_22_
Nie wiem czy benzodiazepiny to takie okej?
Bettina wszystko jest okej 👍
_KresKa_22_
Mialam na mysli tresci Ogólne, nigdy nie cenzuruje Autorów. :)
Nepotyzmu nie lubie.
częstochowa i w zasadzie nic poza tym
Zaczynamy! Głosujemy! Zapraszam do wierszy na Głównej i do linków na Forum:
https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/
Czytamy, komentujemy i głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego?
Głosujemy do 13 marca /środa/ godz. 23.59
Literkowa
Kreska_22_↔Niby zwyczajny monolog dialogowy, ale coś w nim jest więcej.
No i zakończenie, takie a nie inne:)↔Pozdrawiam🧐:)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania