Pasyjko... widzę matkę i umierające dziecko. I bezsłowną rozmowę, pożegnanie.
Tytuł zastanawia. Czy matka i jej Anioł Stróż też mieli odejść, a KTOŚ zmienił swój zamiar?
Przepięknie poprowadziłaś wiersz. Bez patosu. Czule.
Dziękuję Ci za te wersy.
Nie, to niedopowiedzenie względem jej dziecka. Zawsze do końca pozostaje nadzieja. Oskar i Róża jest doskonałym obrazem ślepej uliczki, z której nie ma odwrotu.
Dziękuję i pozdrawiam
Przypomniał mi się utwór Eryka Claptona „Pukając do nieba bram” i takie bardzo podobne mam skojarzenia, chociaż tutaj matczyna miłość aż się wylewa z tego wiersza.
Pięknie i bardzo głęboko!
Komentarze (16)
Witamy w Bitwie i życzymy dobrej zabawy!
Literkowa
Pasjo↔Bardzo na tak całość. Delikatnie, a jednocześnie...
Szczególnie druga i dwa końcowe wersy:)↔Pozdrawiam:)↔%
Dziękuję za empatię. Pozdrawiam
Tak. Delikatne jak słowa kołysanki, ale jednocześnie kipiące od emocji...
Witaj u mnie. Dzięki za refleksję. Pozdrawiam
Pasyjko... widzę matkę i umierające dziecko. I bezsłowną rozmowę, pożegnanie.
Tytuł zastanawia. Czy matka i jej Anioł Stróż też mieli odejść, a KTOŚ zmienił swój zamiar?
Przepięknie poprowadziłaś wiersz. Bez patosu. Czule.
Dziękuję Ci za te wersy.
Nie, to niedopowiedzenie względem jej dziecka. Zawsze do końca pozostaje nadzieja. Oskar i Róża jest doskonałym obrazem ślepej uliczki, z której nie ma odwrotu.
Dziękuję i pozdrawiam
Dwa ostanie wersy podobają mi się. Wyobrażam sobie, że matka, usłyszawszy taką prośbę, śpiewałaby całą wieczność, żeby tylko pożegnanie nie nastąpiło:
nim mrok zacznie opadać jak kurtyna na wieczne śnienie
zaśpiewaj mi kołysankę na pożegnanie
Oj, tak śpiewałybyśmy do końca świata... jednak ostatni oddech nie czeka.
Spokojnej nocy
Przypomniał mi się utwór Eryka Claptona „Pukając do nieba bram” i takie bardzo podobne mam skojarzenia, chociaż tutaj matczyna miłość aż się wylewa z tego wiersza.
Pięknie i bardzo głęboko!
Dzięki piękne za zatrzymanie i refleksję.
Pozdrawiam
Rozpoczynamy głosowanie!
Zapraszamy:
https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/
Liczymy na obowiązkowe czytanie Autorów i pozostawienie komentarza.
Głosujemy do 06 marca /niedziela/ godz. 23.59
Dziękujemy za udział i zapraszamy do zagłosowania!
Literkowa
Dobre
Dzięki. Pozdrawiam
pasją pisze bezpiecznie, używając sprawdzonych środków wyrazu. A jak napisałaby Frania Gorzałka? To jest dobry wiersz. Po prostu.
Dzięki. Pytanie odbijam do ciebie.
Miłego!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania