LBnR24_ Dzień według świra.

Kubeł zimnej wody

Na głowę mi wylali

I tylko dlatego,

Że twierdzą,

Iż to ja

A nie oni zwariowali.

 

Bili mnie słowami

A pieścili batem

I to tylko dlatego,

Że lubię pić

Kawę nie herbatę.

 

Krzyczałam w tłumie

I mordowałam, wzrokiem

Z cieniem rozmawiałam,

A wyście potem

Drzazgę wbili

W moje drugie serce,

Ale jak to uczynili,

Chyba wiedzieć nie chcę.

 

Po szkle chodziłam,

A poparzyłam się lodem

Upiłam się utopią,

By dostrzec, że mary,

Które ja tylko widzę,

Wciąż mnie tropią.

 

Zawsze dwa razy dzień dobry powtarzałam

I co z tego,

Że wtedy po prostu kłamałam,

Bo dzień wstanie zawsze,

Ale kto powiedział,

Że musi być dobry,

Bo dzień świra

Według mojego pomysłu

Ma być burzowy i pogodny.

Średnia ocena: 4.4  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (17)

  • Tanaris 16.05.2017

    "Ma być burzowy i pogodny" zdecydowanie się zgadzam :D 5

  • Tina12 16.05.2017

    Zwłaszcza że u mnie dziś i było słońce i burza.

  • Tanaris 16.05.2017

    Tina12 Witam w klubie :D

  • Pan Buczybór 16.05.2017

    Pierwsza zwrotka jest najlepsza, według mnie oczywiście. Fajnie przedstawiłaś inność podmiotu. To ona jest tą dziwnością, która wyróżnią ją z tłumu i jednocześnie od niego odpycha. Dobry wiersz i 5.

  • Tina12 16.05.2017

    Dzięki za wizyte

  • small crime 16.05.2017

    Podoba mi się. Twoje wiersze zawsze niosą ze sobą bardzo ciekawe przesłania :) I tutaj tego nie zabrakło. Dobre, i leci tak samo dobra 5.

  • Tina12 16.05.2017

    Dake :)

  • Tina12 16.05.2017

    Tina12
    Oczywiście Danke
    Głupie literki xD

  • Neurotyk 16.05.2017

    Tina12 znam jedną Dankę :)

  • Pasja 17.05.2017

    Burza też jest piękna, a po niej zawsze świeci słońce. Jesteś normalnym, a zarazem kobiecym świtem. Ja lubię pić herbatę w przeciwieństwie do ciebie. Bardzo dzień dobry i miłego świrowania. 5

  • Tina12 17.05.2017

    Haha. Dzięki no raczej w szkole sobie nie poświruje.

  • Adam T 17.05.2017

    Mnie się podobało. Chociaź, prawdę mówiąc, nie widzę tu świra, wielu "normalnych" spokojnie mogłoby się podpisać pod tym wierszem. Ale w sumie, czy wariat powie wprost, że jest wariatem?
    Mocna piątka ;))

  • Tina12 17.05.2017

    Każdy ma w sobie coś z wariata :)

  • motomrówka 17.05.2017

    W sumie zgodzę się chyba z Adamem. Niestety, tak często jest, że im bardziej ktoś jest "normalny", tym bardziej jest "świrem". 5

  • Tina12 17.05.2017

    Dzieki za wizyte

  • KarolaKorman 22.05.2017

    Bardzo ciekawie wyszło, poczułam tego świra :) 5 :)

  • Tina12 22.05.2017

    Haha. Dzięki

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania