LBnR24_ Dzień według świra.
Kubeł zimnej wody
Na głowę mi wylali
I tylko dlatego,
Że twierdzą,
Iż to ja
A nie oni zwariowali.
Bili mnie słowami
A pieścili batem
I to tylko dlatego,
Że lubię pić
Kawę nie herbatę.
Krzyczałam w tłumie
I mordowałam, wzrokiem
Z cieniem rozmawiałam,
A wyście potem
Drzazgę wbili
W moje drugie serce,
Ale jak to uczynili,
Chyba wiedzieć nie chcę.
Po szkle chodziłam,
A poparzyłam się lodem
Upiłam się utopią,
By dostrzec, że mary,
Które ja tylko widzę,
Wciąż mnie tropią.
Zawsze dwa razy dzień dobry powtarzałam
I co z tego,
Że wtedy po prostu kłamałam,
Bo dzień wstanie zawsze,
Ale kto powiedział,
Że musi być dobry,
Bo dzień świra
Według mojego pomysłu
Ma być burzowy i pogodny.
Komentarze (17)
"Ma być burzowy i pogodny" zdecydowanie się zgadzam :D 5
Zwłaszcza że u mnie dziś i było słońce i burza.
Tina12 Witam w klubie :D
Pierwsza zwrotka jest najlepsza, według mnie oczywiście. Fajnie przedstawiłaś inność podmiotu. To ona jest tą dziwnością, która wyróżnią ją z tłumu i jednocześnie od niego odpycha. Dobry wiersz i 5.
Dzięki za wizyte
Podoba mi się. Twoje wiersze zawsze niosą ze sobą bardzo ciekawe przesłania :) I tutaj tego nie zabrakło. Dobre, i leci tak samo dobra 5.
Dake :)
Tina12
Oczywiście Danke
Głupie literki xD
Tina12 znam jedną Dankę :)
Burza też jest piękna, a po niej zawsze świeci słońce. Jesteś normalnym, a zarazem kobiecym świtem. Ja lubię pić herbatę w przeciwieństwie do ciebie. Bardzo dzień dobry i miłego świrowania. 5
Haha. Dzięki no raczej w szkole sobie nie poświruje.
Mnie się podobało. Chociaź, prawdę mówiąc, nie widzę tu świra, wielu "normalnych" spokojnie mogłoby się podpisać pod tym wierszem. Ale w sumie, czy wariat powie wprost, że jest wariatem?
Mocna piątka ;))
Każdy ma w sobie coś z wariata :)
W sumie zgodzę się chyba z Adamem. Niestety, tak często jest, że im bardziej ktoś jest "normalny", tym bardziej jest "świrem". 5
Dzieki za wizyte
Bardzo ciekawie wyszło, poczułam tego świra :) 5 :)
Haha. Dzięki
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania