Litania do Mrocznej Pani

Bądź mi łzą, która pozbawia wspomnień,

nieuchwytnych jak oddech samej Śmierci.

Trzymaj mą dłoń w swojej dłoni, niby w

klatce przejrzyste marzenie.

 

Bądź mi lekkością, prowadź do zdrady,

pomóż rozwinąć motyle skrzydła.

 

Bądź moim cieniem, krok w krok, dusza

w duszę, nie odstępuj i zbieraj sny,

których zapomnę podnieść.

 

Bądź mi ciszą, niewinnym szeptem, nadzieją

na lepsze pojutrze. Schowaj przede mną

słowa złych ludzi, okryj zimnym całunem.

 

Bądź strachem i strzeż mnie od świata,

bym jak ćma bez świecy, zmarła samotnie,

nie zaznając ni lśnienia prawdy.

 

Bądź mi pożegnaniem, ale sama nie odchodź,

zostań na zawsze, wrośnij w me serce.

 

Bądź mi ciszą, parszywym lękiem,

moją opoką w ostatniej udręce.

Średnia ocena: 3.3  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (13)

  • Neurotyk 29.08.2017

    Widzę, że wykreowałaś w sobie potrzebę czczenia jakiegoś bóstwa :)

  • Drżączka 29.08.2017

    Nowa religia ;)

  • Neurotyk 29.08.2017

    Drżączka rejestruj i szukaj naiwniaków :)

  • Mała Brunetka 29.08.2017

    Mi się podoba ;)

  • Drżączka 29.08.2017

    Cieszę się :)

  • Drżączka 29.08.2017

    I dzięki komuś za anonimową jedyncię.

  • Powiem tak, no najlepszy to nie jest Twój wiersz. Z doświadczenia wiem, że nieraz coś w głowie siedzi i trza to koniecznie spisać chociaż układa się jak się układa, czyżby to była taka sytuacja ? Gwiazdek nie dostaniesz, jako pocieszenie powiem czytałem wiersze, przy których ten to arcydzieło:) pozdrawiam ciepło :)

  • Drżączka 29.08.2017

    Nie, raczej dłużej nad tym siedziałam, ale skoro Ci się nie spodobało, to trudno. Próbowałam opisać swoje uczucia i myśli, które zawładnęły mną ostatnimi czasy, w formie takiego oto wiersza.
    Dzięki za komentarz :)

  • Drżączka ja daje albo 5 albo wcale. Wiersz nie jest zły jak już mówiłem. Ale pisałaś lepsze, oczywiście z mojego subiektywnego puntu widzenia.

  • Canulas 29.08.2017

    Ja lubię takie rzeczy. Nie patrzę na formę tak bardzo jak inni, a szukam emocji.
    Nie wiem czy to najlepsze Twe dzieło. Pewnie nie. Ale jeśli próbujesz powrócić do pisania “jak kiedys" jesteś na dobrej drodze.

  • Drżączka 29.08.2017

    Niekoniecznie. Przynajmniej nie w tym wierszu. Tu chciałam odnieść się do aktualnych odczuć. Potrzeb. Braków.

  • Pasja 29.08.2017

    Mnie też wzruszyła ta litania. Tęsknota w niej zawarta jest ponadczasowa. Pozdrawiam

  • Drżączka 29.08.2017

    Niekoniecznie chodzi tu o tęsknotę, ale cieszę się, że Cię wzruszyło.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania