ludzie

prawda że nie jesteśmy tacy sami

 

perfumy

fryzury

stroje

ramiona

palce

nosy

i cała reszta

 

mogą się nawzajem nie rozpoznać

 

a jednak

 

pamięć i jej brak

spazmy

hałasy

okrzyki

westchnienia

są takie podobne

Średnia ocena: 4.1  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (43)

  • Jarema 02.09.2020

    Focha też każdy strzela tak samo.

  • wicus 02.09.2020

    Może i tak, ale nie wiem, czy powinienem o tym wspominać w wierszu... :)

  • wicus 02.09.2020

    *dziękuję za komentarz!

  • Jarema 02.09.2020

    wicus ta druga strofa jest tak jakby o seksie, tak ją odczytuję, o fochach oczywiście w wierszu bym nie wspominał, ale w komentarzu jak najbardziej można, a nawet trzeba o tym też wspomnieć.

  • wicus 02.09.2020

    Jarema Mam tylko nadzieję, że Ty, drogi jaremo, nie fochasz się na mnie? Wolę dopytać, bo zapewne miałeś jakiś powód podejmując ten temat.

  • Jarema 02.09.2020

    wicus bez żadnych podtekstów, nie miałem nic złego na myśli, tylko pomyślałem sobie, że to też wszystkich łączy, mimo rożnych długości nosa i różnych rysów twarzy.

  • wicus 02.09.2020

    Jarema Oczywiście, masz rację.

  • Puchacz 02.09.2020

    Zwyczajna grafomania

  • wicus 02.09.2020

    Brawo, Puchaczu, nie tracisz formy! ;)

  • Johnny2x4 02.09.2020

    To już nawet nie grafomania. Po prostu wstawił kilka słów i kliknął kategorię "wiersze". :P

  • Puchacz 02.09.2020

    wicus Forma, nie forma, a grafomania jak złoto.
    Nie pisz wierszy jak nie umiesz i nie masz talentu.

  • wicus 02.09.2020

    Z tego co wiem Puchacze mają kompetencjez by oceniać oceny fikołki i szpagaty, a nie wiersze.

  • Puchacz 02.09.2020

    Johnny2x4 Tłumacz takim co robią.
    Taka się tu paczka beztalencia ideologicznego dobrała.

  • Puchacz 02.09.2020

    wicus Mój dorobek tutaj jest akurat znany.
    Twój oceniany jednoznacznie poza oszołomem.

  • wicus 02.09.2020

    Johnny2x4 Widocznie Ty tak tworzysz swoje komentarze. To wiele wyjaśnia. Np. kiedy kulturalni ludzie o kimś piszą, to oznaczają jego nick.

  • Puchacz 02.09.2020

    wicus Po co zmieniasz temat, próbując nadać rozmowie inny kierunek?
    Po prostu nie katuj nas swoimi gniotami i będzie dobrze.

  • wicus 02.09.2020

    Puchacz To ja decyduję o temacie dyskusji pod moim wierszem.

  • Puchacz 02.09.2020

    wicus Nie obrażaj poezji pisząc słowo wiersz.
    To gniot.

  • wicus 02.09.2020

    Puchacz Cóż... Dziękuję Puchaczu, że w ogóle pozwalasz mi się jeszcze odzywać! ;)

  • wicus 02.09.2020

    Puchacz * w ogóle

  • jakubvzc 02.09.2020

    Ciekawy wiersz z taką hmm... trochę według mnie "dziwną formą". Nie wiem, jak to ująć. Ale co tam - 5 i pozdrowienia :)

  • wicus 02.09.2020

    Dziękuję za życzliwy komentarz!

  • wicus 02.09.2020

    *jakimś cudem dopiero teraz zobaczyłem pozdrowienia, odzwajemniam je, oczywiście!

  • Johnny2x4 02.09.2020

    Mogłeś się chociaż wysilić by stworzyć najbardziej oklepaną wersyfikację. Nawet tego nie zrobiłeś. Aktualnie mamy wielkie "nic" :P

  • wicus 02.09.2020

    Stronię od wszystkiego co oklepane. Nudzi mnie to i nie bawi. Ale dziękuję za komentarz i troskę!

  • Johnny2x4 02.09.2020

    wicus Ależ proszę cię bardzo. :P

  • Puchacz 02.09.2020

    Dokładnie nic, a grafoman dorabia do tego ideologię :)

  • wicus 02.09.2020

    Puchacz Rozumiem, że tąideologią dorabianą do mojego wiersza są Twoje komentarze? Jedni wolę wiersze, inni hejt...

  • Puchacz 02.09.2020

    wicus Jesteś zwyczajnym beztalenciem i oczadziałym mózgiem.
    Szkoda na ciebie czasu podobnie jak na oszołoma.

  • piliery 02.09.2020

    Puchacz Zagalopowałeś się. To już nie jest komentarz.To inwektywy w kiepskim stylu. Bądź poetą.

  • Ant 02.09.2020

    Mi się bardzo podoba!

  • wicus 02.09.2020

    Dziękuję za miłe słowa!

  • Akwadar 02.09.2020

    Nie podoba mi się...

  • wicus 02.09.2020

    A to niespodzianka! Dziękuję za szczery komentarz!

  • Morus 02.09.2020

    Wiersz bardzo prosty, ale zawiera wiele treści. Niby różni, ale atawistycznych zachowaniach zupełnie tacy sami. Przypomniałem sobie piosenkę Lady Pank; „tacy sami, a ściana między nami”, co widać po niektórych komentarzach pod tym wierszem.

  • wicus 02.09.2020

    Dziękuję za miły komentarz! Zdradzę Ci, że ta piosenka kolebała mi się w głowie razem z "embrionem" tego wiersza.

  • Pan Buczybór 03.09.2020

    Wyliczanka w zasadzie. Czytelnik zamiast się nad czymś zastanawić ma wrażenie, że poświęcił swój czas na czytanie niekoniecznie interesującego paragonu, a nie wiersza. Słabo.

  • wicus 03.09.2020

    Dziękuję za szczery komentarz!

  • Szpilka 03.09.2020

    No, fajny film ongiś oglądałam - "Do przerwy 0:1", głównemu bohaterowi Paragon było ?

  • wicus 03.09.2020

    A jakieś kiedyś oglądałem przedstawienie, w którym występowała Pchła Szachrajka.

  • wicus 03.09.2020

    *ja, a nie jakieś, oczywiście, aż mi język skołowaciał :)

  • Anlima 03.09.2020

    Krótko i na temat. Przepraszam za ten slogan, ale wiersz bardzo prawdziwy.
    Wszystko mi się podoba w nim

  • wicus 03.09.2020

    Dziękuję za miły komentarz!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania