ludzie
prawda że nie jesteśmy tacy sami
perfumy
fryzury
stroje
ramiona
palce
nosy
i cała reszta
mogą się nawzajem nie rozpoznać
a jednak
pamięć i jej brak
spazmy
hałasy
okrzyki
westchnienia
są takie podobne
prawda że nie jesteśmy tacy sami
perfumy
fryzury
stroje
ramiona
palce
nosy
i cała reszta
mogą się nawzajem nie rozpoznać
a jednak
pamięć i jej brak
spazmy
hałasy
okrzyki
westchnienia
są takie podobne
Komentarze (43)
Focha też każdy strzela tak samo.
Może i tak, ale nie wiem, czy powinienem o tym wspominać w wierszu... :)
*dziękuję za komentarz!
wicus ta druga strofa jest tak jakby o seksie, tak ją odczytuję, o fochach oczywiście w wierszu bym nie wspominał, ale w komentarzu jak najbardziej można, a nawet trzeba o tym też wspomnieć.
Jarema Mam tylko nadzieję, że Ty, drogi jaremo, nie fochasz się na mnie? Wolę dopytać, bo zapewne miałeś jakiś powód podejmując ten temat.
wicus bez żadnych podtekstów, nie miałem nic złego na myśli, tylko pomyślałem sobie, że to też wszystkich łączy, mimo rożnych długości nosa i różnych rysów twarzy.
Jarema Oczywiście, masz rację.
Zwyczajna grafomania
Brawo, Puchaczu, nie tracisz formy! ;)
To już nawet nie grafomania. Po prostu wstawił kilka słów i kliknął kategorię "wiersze". :P
wicus Forma, nie forma, a grafomania jak złoto.
Nie pisz wierszy jak nie umiesz i nie masz talentu.
Z tego co wiem Puchacze mają kompetencjez by oceniać oceny fikołki i szpagaty, a nie wiersze.
Johnny2x4 Tłumacz takim co robią.
Taka się tu paczka beztalencia ideologicznego dobrała.
wicus Mój dorobek tutaj jest akurat znany.
Twój oceniany jednoznacznie poza oszołomem.
Johnny2x4 Widocznie Ty tak tworzysz swoje komentarze. To wiele wyjaśnia. Np. kiedy kulturalni ludzie o kimś piszą, to oznaczają jego nick.
wicus Po co zmieniasz temat, próbując nadać rozmowie inny kierunek?
Po prostu nie katuj nas swoimi gniotami i będzie dobrze.
Puchacz To ja decyduję o temacie dyskusji pod moim wierszem.
wicus Nie obrażaj poezji pisząc słowo wiersz.
To gniot.
Puchacz Cóż... Dziękuję Puchaczu, że w ogóle pozwalasz mi się jeszcze odzywać! ;)
Puchacz * w ogóle
Ciekawy wiersz z taką hmm... trochę według mnie "dziwną formą". Nie wiem, jak to ująć. Ale co tam - 5 i pozdrowienia :)
Dziękuję za życzliwy komentarz!
*jakimś cudem dopiero teraz zobaczyłem pozdrowienia, odzwajemniam je, oczywiście!
Mogłeś się chociaż wysilić by stworzyć najbardziej oklepaną wersyfikację. Nawet tego nie zrobiłeś. Aktualnie mamy wielkie "nic" :P
Stronię od wszystkiego co oklepane. Nudzi mnie to i nie bawi. Ale dziękuję za komentarz i troskę!
wicus Ależ proszę cię bardzo. :P
Dokładnie nic, a grafoman dorabia do tego ideologię :)
Puchacz Rozumiem, że tąideologią dorabianą do mojego wiersza są Twoje komentarze? Jedni wolę wiersze, inni hejt...
wicus Jesteś zwyczajnym beztalenciem i oczadziałym mózgiem.
Szkoda na ciebie czasu podobnie jak na oszołoma.
Puchacz Zagalopowałeś się. To już nie jest komentarz.To inwektywy w kiepskim stylu. Bądź poetą.
Mi się bardzo podoba!
Dziękuję za miłe słowa!
Nie podoba mi się...
A to niespodzianka! Dziękuję za szczery komentarz!
Wiersz bardzo prosty, ale zawiera wiele treści. Niby różni, ale atawistycznych zachowaniach zupełnie tacy sami. Przypomniałem sobie piosenkę Lady Pank; „tacy sami, a ściana między nami”, co widać po niektórych komentarzach pod tym wierszem.
Dziękuję za miły komentarz! Zdradzę Ci, że ta piosenka kolebała mi się w głowie razem z "embrionem" tego wiersza.
Wyliczanka w zasadzie. Czytelnik zamiast się nad czymś zastanawić ma wrażenie, że poświęcił swój czas na czytanie niekoniecznie interesującego paragonu, a nie wiersza. Słabo.
Dziękuję za szczery komentarz!
No, fajny film ongiś oglądałam - "Do przerwy 0:1", głównemu bohaterowi Paragon było ?
A jakieś kiedyś oglądałem przedstawienie, w którym występowała Pchła Szachrajka.
*ja, a nie jakieś, oczywiście, aż mi język skołowaciał :)
Krótko i na temat. Przepraszam za ten slogan, ale wiersz bardzo prawdziwy.
Wszystko mi się podoba w nim
Dziękuję za miły komentarz!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania