luksusy

zapach ciepłego obiadu

wychylił się ze śmietnika

i uleciał ku niebu

gdy śmierć rozmawiała głodem

 

stali pomiędzy domami z ciepłych koców

a mróz dzielił sprawiedliwie

zdobił szyby

tam gdzie pragnienia kołyszą się bez kołysanek

i tam gdzie

niezbędny nadmiar chowają do worków

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (18)

  • Canulas 10.03.2019

    Holender...
    gdyby niewóda, gdyby nie choroba i gdyby nie to, że senność, to...
    no nie wiem, może i tak bym nie zrozumiał, ale miejscami bardzo na tak.
    Nie będę się dziś już mądrzył. Zostawiam piątkę i idę spać.

  • Justyska 11.03.2019

    "Latający Holender to on..." :))) piosenka mi sie przypomniała. Dzieki Canu za wizyte i trzezwe spojrzenie :)) i za gwiazdy!
    Pozdrawiam!

  • Pan Buczybór 11.03.2019

    Fajny wiersz

  • Justyska 11.03.2019

    To fajnie Panie B. Dzieki piekne :)

  • Sposób postrzegania zależy od miejsca z którego się patrzy i wtedy dla każdego luksusem może być, albo na pewno będzie coś innego.
    Moje myślenie poszło w tamtą stronę przynajmniej.
    Ciekawy, zmuszający do zastanowienia wiersz.
    Pozdrawiam :)

  • Justyska 11.03.2019

    Tak Maurycy to prawda. Dla jednego to mozliwosc wyrzucania a dla drugiego jedzenie wyrzuconego. Dzieki piekne za wizyte ;)

  • Adelajda 11.03.2019

    Ładny, refleksyjny. Luksusem może być zwykła kromka chleba, zależy jak na to spojrzeć.
    Pozdrawiam.

  • Justyska 11.03.2019

    Tak Adelajdo, roznie bywa. Dziekuje za mile odwiedziny:)

  • betti 11.03.2019

    ''śmierć rozmawiała głodem'' , '' pragnienia kołyszą się bez kołysanek'' No, Justysia ten wiersz to majstersztyk. Jestem cudownie usatysfakcjonowana. Dziękuję.

  • Justyska 11.03.2019

    łojej, dzięki betti, bardzo mi miło:)

  • Wrotycz 11.03.2019

    Wiesz, dobry wiersz, ale piaskowa babka zdecydowanie lepsza :)

  • Justyska 11.03.2019

    Wrotycz... to była piaskowa mama:))) Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam!

  • Wrotycz 12.03.2019

    Justyska, mama może być atrakcyjną, świetną babką! :)))))
    Sorry. Niemniej mimo zniekształcenia tytułu, treść pamiętam doskonale.

  • Mruk 11.03.2019

    Betti-Wrotycz, coraz krótszy czas pomiędzy...

  • Mia123a 13.03.2019

    No no bardzo wporzadku. Szczerze Ci powiem, że tytuł nie zachęcił mnie jakoś do czytania. Ale, kiedy już ogarnęłam treść. Noo to w punkt. Leci 5

  • Justyska 13.03.2019

    Dzięki Mia, no z tytułem mam zawsze największy zgryz. Miło, że zajrzałaś.

  • Keraj 14.03.2019

    Jak niewiele trzeba aby kogoś uszczęśliwić. Często mijamy takich ludzi, którzy nic nie mają, a jednak jakoś żyją. 5

  • Justyska 17.03.2019

    Dziękuję za refleksję Keraj. Pozdrawiam serdecznie!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania