Mały świat
Mały jest świat oczami myśli
Mały jest świat co mi się śni
Mały jest świat za dnia i w nocy
Mały jest świat gdy patrzę w twe oczy
Mały jest świat wielkim nazwany
Mały jest świat przede mną chowany
Wielki jest świat na górze za światem
Tak niedorzecznym wąskim swym mianem
Chcę pomalować lasy i góry
Sięgnąć mą ręką najdalszej chmury
Chcę poznać życie swoimi oczami
Mając na uwadze co jest między nami
I różowe kup mi okulary
I sobie również by były do do pary
Razem popatrzymy dookoła siebie
Pod pryzmatem różu znajdziemy się w niebie
A burze nie przeszkodzą naszej różowości
Bo to nie jest symbol tej niemądrej złości
Powędruj więc ze mną ścieżką ku małości
Może nas spotka tam trochę radości
Komentarze (9)
Takie to wiosenne. Zwłaszcza różowe okulary.
5
Dziękuję :)
Całkiem nieźle. 4
Dziękuję ;)
Tak sobie rytmicznie to czytałam, prawie jak piosenkę. Bez oceny :)
W sumie nie miałam jakiegoś większego zamysłu, jeśli chodzi o ten wiersz. Piosenka? Może i tak :)
Płynęło się po wierszyku, faktycznie brzmiała jak melodyjna piosenka. Miły wierszyk; 4 :)
Dziękuję bardzo :)
Czasem zdawało mi się, że rymy są nieco niedokładnie i to raczej nie kwestia zamierzonego efektu, no i zdarzało się jakieś lekkie zgubienie rytmu. Mimo tego podobało mi się, zwłaszcza fragment o kupieniu różowych okularów dla dwojga :) Zostawiam 4,5 czyli 5 :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania