Przepiękny tekst :) Wzruszający. Tak analizować życie po kroku na jego finiszu, kiedy nie wiemy, jak szybko do niego dotrze, ale wiemy, że to nieuniknione. Chciałoby się zatrzymać każdą chwilę, każde tchnienie... Moją już tylko wspominam...
Tak przed dniem matki przyszły refleksje nad upływającym życiem. Patrzę się prawie codziennie na moją mamę i myślę, czy ja dożyję tych lat. Jednak jej rocznik to dobry materiał, ja niestety już nie. Znowu coś się zaczyna u mnie. Pozdrawiam
Przykre co piszesz. Czasem pewnie lepiej byłoby nie wiedzieć, co w nas siedzi, być nieświadomym. Może w tej nieświadomości brnęlibyśmy dalej do przodu bez dodatkowych zmartwień. Z drugiej zaś strony medycyna tak poszła do przodu, że warto próbować wszystkiego. Tylko dobrym słowem mogę Cię wesprzeć i jeżeli trzeba, zawsze możesz na mnie liczyć. Serdecznie pozdrawiam :)
"Czas wojny i głodu i ucieczka przed śmiercią." - przecinek przed drugim "i"
Tekst wzruszający i prawdziwy. Potrafisz przedstawiać emocje jak mało kto. Miłość matki do dzieci i dzieci do matki to coś magicznego. Warto o tym pisać i pamiętać. 5
Zwykle teksty o matkach są ckliwe i kiczowate, przesłodzone lub przełzawione.
Cieszę się, że twój taki nie jest. Mało, że nie jest - on taki nawet być nie usiłuje. Z ogromną przyjemnością przeczytałam.Ach, ta twoja elegancja, tu ją widać doskonale. Po prostu piękna, dojrzała treść. Nie wiem, co jeszcze napisać, bo jakis taki... ból mam w sercu. 5
Mróweczku to po twoim tekście napisałam swój. Myślałam o tym dniu i chciałam w formie wiersza, a wyszło tak. Mamę ma się tylko jedną i ostatnią. Pozdrawiam
Czytam raz po raz i za każdym zaskakuje mnie poetyckość tego tekstu. Bardzo eteryczny, przez niego się frunie, a nie - tak jak w większości przypadków - płynie. 5
PS: w chmurach zahaczył mnie jeden, drobny błąd:
"To ona mieszka ciągle tutaj, tylko dlaczego jest inna."
Na końcu zamiast kropki powinien byc znak zapytania . Pytanie intonacyjne, tak jak każde , trzeba zakończyć znakiem zapytania.
Komentarze (29)
Przepiękny tekst :) Wzruszający. Tak analizować życie po kroku na jego finiszu, kiedy nie wiemy, jak szybko do niego dotrze, ale wiemy, że to nieuniknione. Chciałoby się zatrzymać każdą chwilę, każde tchnienie... Moją już tylko wspominam...
Karola niżej odpowiedź, pozdrawiam
Przepiękny tekst. Pełen wzruszeń, marzeń i miłości. 5 :=)
Dzięki tak się wzruszyłam przed jej dniem, choć sama jestem mamą. Pozdrawiam
Tak przed dniem matki przyszły refleksje nad upływającym życiem. Patrzę się prawie codziennie na moją mamę i myślę, czy ja dożyję tych lat. Jednak jej rocznik to dobry materiał, ja niestety już nie. Znowu coś się zaczyna u mnie. Pozdrawiam
Przykre co piszesz. Czasem pewnie lepiej byłoby nie wiedzieć, co w nas siedzi, być nieświadomym. Może w tej nieświadomości brnęlibyśmy dalej do przodu bez dodatkowych zmartwień. Z drugiej zaś strony medycyna tak poszła do przodu, że warto próbować wszystkiego. Tylko dobrym słowem mogę Cię wesprzeć i jeżeli trzeba, zawsze możesz na mnie liczyć. Serdecznie pozdrawiam :)
Ja sie poprostu popłakałam. Powinnaś zamieścić jakieś ostrzerzeie :)
5
Czasem trzeba płakać, bo to uczucie które może być szczęściem lub bólem, ale zawsze po nim jest ulga. Pozdrawiam
"Czas wojny i głodu i ucieczka przed śmiercią." - przecinek przed drugim "i"
Tekst wzruszający i prawdziwy. Potrafisz przedstawiać emocje jak mało kto. Miłość matki do dzieci i dzieci do matki to coś magicznego. Warto o tym pisać i pamiętać. 5
Pamiętajmy my, bo kiedyś po nas też ktoś zostawi ślad. Pozdrawiam serdecznie
Zwykle teksty o matkach są ckliwe i kiczowate, przesłodzone lub przełzawione.
Cieszę się, że twój taki nie jest. Mało, że nie jest - on taki nawet być nie usiłuje. Z ogromną przyjemnością przeczytałam.Ach, ta twoja elegancja, tu ją widać doskonale. Po prostu piękna, dojrzała treść. Nie wiem, co jeszcze napisać, bo jakis taki... ból mam w sercu. 5
Mróweczku to po twoim tekście napisałam swój. Myślałam o tym dniu i chciałam w formie wiersza, a wyszło tak. Mamę ma się tylko jedną i ostatnią. Pozdrawiam
Łapiesz za serce, wzruszasz i wyciskasz łzy. 5
Mamo, bo też nią jesteś. Mów dużo o miłości i pokazuj ją na co dzień swojemu dziecku. Pozdrawiam
Bardzo wzruszający tekst i taki nawet trochę poetycki. Opisałaś kawał historii - czyjeś życie. Pozdro ;)
Dzięki, życie starszego pokolenia chyba jest podobne. Kazdy z nich przeszedł lub otarł się o wojnę i śmierć. Pozdrawiam
Bardzo wzruszający tekst.Ode mnie 5
Pozdrawiam
Dzięki Ewcia, to dla wszystkich mam na ich święto. Wiem, że brak jej już niczym się nie zastąpi. Pozdrawiam
Czytam raz po raz i za każdym zaskakuje mnie poetyckość tego tekstu. Bardzo eteryczny, przez niego się frunie, a nie - tak jak w większości przypadków - płynie. 5
PS: w chmurach zahaczył mnie jeden, drobny błąd:
"To ona mieszka ciągle tutaj, tylko dlaczego jest inna."
Na końcu zamiast kropki powinien byc znak zapytania . Pytanie intonacyjne, tak jak każde , trzeba zakończyć znakiem zapytania.
Pisz dalej Pasjo, bo świetnie Ci to idzie ;)
Bardzo wielkie dzięki, poprawiłam. I cieszę się, że to co chciałam przekazać zostało zauważone :-)
Gdzieś umknął mi ten tekst, przypomniała mi się babcia, moja ukochana... Tak bym ją opisał jak Ty mamę . 5
Bo to są takie kobiety, które zostają na zawsze w naszej pamięci. Dzięki.
Piękne, po prostu piękne
Dzięki kochana
Tekst cudowny, wzruszający, pełen emocji, które oddałaś w sposób niebanalny, 5
Dzięki za wizytę i niebanalny komentarz. Pozdrawiam
Ooo matko, ale się wzruszyłam;) aż mam łzy w oczach. Mistrzostwo. 5
Miła wizyta i przepraszam za łzy. Pozdrawiam
Nic się nie stało;) Dobre dzieła zawsze wzruszają.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania